Yeni Eklenenler
Home / Beyaz Eşya / Çamaşır Makinesi Kazan Dönmüyor, Neden Olabilir ? No ratings yet.

Çamaşır Makinesi Kazan Dönmüyor, Neden Olabilir ?

Ev ve iş yerlerinde kullanmakta olduğumuz çamaşır makineleri kullanıcı hatalarından dolayı ya da teknik bir arızadan dolayı arızalanabilir, hatta bozulabilirler. Çamaşır makinesi kullanıcılarının karşılaştığı problemler arasında yer alan kazan dönmeme problemi korkulu rüyanız olabilir. Sizleri bu yazı dizimizde Çamaşır makinesinin kazan dönmeme problemi hakkında bilgilendirme yapacağız.

Çamaşır makineniz yıkama yaparken kazan dönmüyor ve sıkıntı yaşatıyorsa bir problem var demektir. Kazanın dönmemesinin çeşitli nedenleri vardır. Öncelikle sorunun kaynağına inilmeli ve sorun ortadan kaldırılmalıdır. Öncelikli olarak kullanım klavuzunda verilen bilgilere uyuyor olmak önemlidir. Kullanım klavuzunda belirtilen şartlara uymamak, Yanlış kullanım ve hatalı çamaşır yüklemek çamaşır makinesine zarar verir ve birçok problemi de beraberinde getirir.

çamaşır-makinesi-kazan-dönmüyor

Çamaşır makinesinin kazan dönmüyor neden olabilir? Neler yapılabilir?

Kullanmakta olduğunuz çamaşır makinesi çok eski ya da  yıllardır kullanılmaktaysa makinenizde bulunan motor kömürünün bitmiş olma ihtimali düşünülmelidir.

Kazan kayışı yerinden çıkmış olabilir. Sürtünme dolayısı ile kayış deforme olmuş ve yerinden çıkmış olabilir. Motora ulaşan kablo takımından birisinde kopma veya kısa devre olmuş olma durumu olabilir. Kazan ile körük arasının açılması sonrası buraya minik parça çamaşırlar kaçmış olabilir ve bu şekilde bir problem olmuş ise kazan dönme eylemini gerçekleştiremeyecektir.

Çamaşır makinesinin rezistansı yüksek oranda kireçlenmiş olabilir, oluşan kirecin kazana kadar ulaşıp kazanın dönme eylemini yapmasına izin vermeyebilir. Eğer rezistanstan kaynaklı bu şekilde bir sıkıntı varsa tambur da zarar görecektir. Tamburda yırtılmalara sebep olabilecektir.

Aşırı derecede çamaşır yükleme sonrasında kazan dönemeyecek kadar çok dolarak kazan dönme eylemi gerçekleştiremeyebilir.

Genellikle en büyük sıkıntılar bu anlamda motor kısmının zarar görmüş olmasıdır. Ve bu açıdan önlemler alınacaktır.

– Tüm kontrolleri yapmanıza rağmen sorun devam etmekteyse alanında uzman olan teknik servislerden yardım almanız gerekmektedir.

Please rate this

Bir Göz Atın

camasir-makinesi-kiyafetleri-deliyor

Çamaşır Makinesi Kıyafetleri Deliyor ?

Çamaşır makineleri insan hayatında önemli bir yere sahiptir. İnsanlara zamandan, sudan tasarruf ettiği gibi hijyen …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir