Yeni Eklenenler
Home / Bilişim / iPhone Japonya’da Sert Düşüş Yaşadı ! No ratings yet.

iPhone Japonya’da Sert Düşüş Yaşadı !

Kantar araştırma şirketinin 3. çeyreğe yönelik araştırması çarpıcı sonuçlar ortaya koydu. Avrupa’da pazar payını artıran iPhone, Japonya ve ABD pazarında kan kaybetti.Geçtiğimiz günlerde 2014 yılı üçüncü çeyrek sonuçlarını açıklayan Apple, iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’ın bugüne kadarki en iyi iPhone başlangıcına imza attığını duyurmuştu. Buradaki haberimizde yer alan sonuçlara göre, Temmuz – Eylül döneminde toplam 39.3 milyon iPhone satışı gerçekleştirildi.

iPhone Japonya'da Sert Düşüş Yaşadı !

Dünya pazarlarında son durum

Kantar araştırma şirketinin aynı döneme yönelik verileri Avrupa, ABD, Japonya ve Çin’de iPhone’un (iOS) pazar payını ortaya koydu. Buna göre, yeni modellerin etkisiyla Avrupa’da düşük olan pazar payını bir parça yükselten Apple, ABD ve Japonya’da pazar payı kaybetti.

Avrupa’day, Japonya’da düşüş

Aralarında Almanya, İspanya, Birleşik Krallık, İtalya ve Fransa’nın bulunduğu 5 Avrupa ülkesinin toplam sonuçlarına göre iPhone’un pazar payı yüzde 1.5 oranında arttı. Buna karşın ABD’de yüzde 3.3, Japonya’da ise yüzde 15.9’lük dramatik bir düşüş yaşandı. Sonuçlarda iPhone 6 ve 6 Plus modellerinin piyasaya çıkış tarihi nedeniyle etkisinin az olduğu düşünülüyor.

Please rate this

Bir Göz Atın

whois neden kapandı ?

Whois Neden Kapandı ?

En çok kullanılan ücretsiz alan adı sorgulama hizmeti veren Whois kapandı. Whois.com.tr ‘yi kullanabilmeniz için …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir