site
stats
Home / Tüketici Haberleri / Arçelik Tayland’da Fabrika Kuruyor!

Arçelik Tayland’da Fabrika Kuruyor!

[maxbutton id="1"]

Bangkok Post’ta yayınlanan habere göre, Koç Holding Dayanıklı Tüketim Grubu Başkanı ve Arçelik Genel Müdürü Levent Çakıroğlu, Tayland’da üretim tesisi kurulması için fizibilite çalışmaları başlattıklarını söyledi. Çakıroğlu, Beko markalı ürünlerin lansman tanıtımı için gittiği Tayland’da yaptığı açıklamada, burayı Güneydoğu Asya’ya yönelik lokal üretim merkezi yapmak istedikleri açıklamalarında bulundu.

Güneydoğu Asyanın Merkezi Olacak

Arçelik tarafından yapılan açıklamaya göre Tayland’da yürütülen fizibilite çalışmalarının yıl sonunda bitirilmesi planlanlanmakta. Yaklaşık 100 milyon dolara mal olması beklenen fabrikada buzdolabı, çamaşır makinesi ve klima üretimi yapılması planlanıyor. Güneydoğu Asya Uluslar Birliği (AEC) ülkelerine ihracat için bir üretim merkezi olarak konumlandırılması amaçlannmaktadır. Tayland’ın  merkezi konumu, büyük iç pazarı ve elverişli iş ortamına işaret eden Çakıroğlu, “Tayland, Avrupa’daki başarı hikayemizi tekrar etmeyi umduğumuz AEC için bir merkez olacak” dedi.

Haberde yer alan diğer bir bilgiye göre, Titanco International Co. Beko markalı ürünlerin Tayland distribütörlüğünü üstlenirken; Arçelik üç yıl içinde AEC pazarlarındaki satışlarının yıllık 490 milyon dolara ulaşması beklenmektedir. Arçelik’in 2013 yılı tamamında elde ettiği 11.1 milyar liralık konsolide cirosunun 6.48 milyar lirası uluslararası satışlardan oluşuyor.

Lütfen Oylayın

Bir Göz Atın

Koç Elektrik Olmayan Ülkede Beyaz Eşya Satacak

Koç Grubu’na ait Arçelik markası Afrika’da yatırım yapmaya hazırlanıyor. Defy markasını satın alan Arçelik elektrik …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir