site
stats
Home / Klima / VRF Klimalar

VRF Klimalar

[maxbutton id="1"]

VRF Klima Sistemi Nedir ?

VRF Klima sistemi ya da diğer adıyla VRV nedir? Tek bir merkeze bağlı olarak soğutma veya ısıtma yapabilen birbirinden bağımsız, çok sayıda ünitenin olduğu klima sistemidir. İsmi İngilizce “Variable Refrigerant Flow” (değişken debili soğutucu akış) kelimelerinin baş harflerinden doğmuştur. VRV ise Variable Refrigerant Volume (değişken debili soğutucu hacim) kelimelerinden gelmektedir.vrf klimalar

VRF Klimalar Hakkında

Merkezi panel tarafından kontrol edilen ve güç alan her bir ünite ayrı ayrı programlanabilir. Yani bağımsız bölmelerden oluşan odalar yada ofisler, aynı anda farklı set sıcaklıkları girilerek kullanılabilir. Bu özellik sayesinde her kullanıcı istediği oda sıcaklığını bağımsız olarak ayarlayabilir. Merkezi iklimlendirme sistemlerinde arzu edilirse her bir ünitenin tükettiği enerji miktarı hesaplanabilir. Böylece tek tek faturalandırma mümkün olur.

Tasarımı ve yapısı sayesinde çok katlı binalardan tek katlı bir villaya kadar geniş bir alanda kullanılabilir. VRF (VRV) Klima sistemi sahip olduğu üstün teknoloji ile akıllı binaların, şirketlerin, otellerin ve lüks villaların yıllardır ihtiyaç duyduğu sistemdir. Aynı zamanda ticari firmaların ve mühendislik şirketlerinin en çok kullandığı merkezi klima düzeneğidir.

Lütfen Oylayın

Bir Göz Atın

Klimanın Fan Motoru Çalışmıyor ısıtma sogutma yok

Klima Çalışmıyor ısıtma sogutma yok Klimanın Fan Motoru Çalışmıyor ısıtma sogutma yok Termost arızalı veya …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir