Anasayfa / Soru Cevap / Çamaşır Makinesi Sürekli Su Alıyor ?

Çamaşır Makinesi Sürekli Su Alıyor ?

Çamaşır Makinesi Sürekli Su Alıyor Günümüzde her alanda son derece yaygın şekilde kullanılan çamaşır makinelerine yönelik olarak. Her zaman en yeni teknolojik teçhizat ve sistemler ile deneyimli teknik ekipleri aracılığı ile müdahalelerde bulunulmaktadır. Günlük yaşantı içerisinde oldukça yoğun şekilde kullanılan çamaşır makinelerinde. Mekanik ve elektrik yapı dolayısıyla çeşitli arızalanmalar meydana gelebiliyor. Arızalanmanın ana sebebi yoğun kullanım, sistemsel sorunlar veya çevresel etmenler olabilirken özellikle kullanıcıların en sık karşı karşıya kaldıkları arızalanmaların başında kesinlikle çamaşır makinesinin devamlı su alması sorunu öne çıkıyor.

Sürekli Su Alıyor

Çamaşır Makinesi Sürekli Su Alıyor Ne Yapılabilir ?

Çamaşır makinesinde önce elektrikli su giriş ventili daha sonra ise su seviye anahtarı kontrol edilmektedir. Elektrikli su giriş ventillerinde arızalanma yaşanabileceğinden. ventil bobinlerinde teknik ekiplerce kontrol gerçekleştirilir. Bu kontroller sonrasında eğer arıza tespit edilirse yenisi ile doğrudan değişim uygulanarak makinede meydana gelen sürekli su alma sorunu çözüme kavuşturulur. Ancak arızalı değil ise ikincil olarak çamaşır makinesinin su seviye anahtarında bozulma oluşmuş olabileceğinden. teknik ekipler tarafından su seviye anahtarı kontrol edilir. Anahtar kontaklarında bozulma meydana geldiyse kontakların bozuk olması nedeni ile ventil bobinleri gerekli olan enerjiyi alamaz. Devamlı su alma sorununa yol açacağından yenisi ile değişimi gerçekleştirilerek sorunun çözümü sağlanmaktadır.

Hakkında admin

Bir Göz Atın

Fırın kapısının kilidini nasıl açıyorsunuz ?

Fırın kapısının kilidini nasıl açıyorsunuz ? Bu yazıda bir piroliz programından sonra kilitli kalır bir …

4 yorumlar

  1. Seda

    Merhaba makinem surekli su aliyor kazanda donuyor nornal isleyisi devam ediyor sadece su alip donuyor ne gibi bir ariza olabilir.

    • çalışma esnasında su alıp boşaltıyor ise, su giriş ventili arızalardır.

  2. Atilla

    Merhaba,Makinemiz 7 aylık Hotpoint Ariston marka,ara sıra Programın bitmesine 1 dakika kala devamlı su alıyor ve boşaltıyor,arada bir tamburu çevirdiğinde su alma kesiliyor,tambur durunca tekrer su alıp boşaltıyor.Ekranda yazılı 1 dakika hiç bitmiyor.Bunu aldığımızdan beri 4-5 kere yaptı,sebebi ne olabilir acaba ? Teşekkür ederim

    • elektronik kart arızası görünüyor, servisinden destek alınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi