Anasayfa / Soru Cevap / Çamaşır Makinesi Yıkama Yapıyor Sıkma Yapmıyor ?

Çamaşır Makinesi Yıkama Yapıyor Sıkma Yapmıyor ?

Çamaşır Makinesi Yıkama Yapıyor Sıkma Yapmıyor ?

Çamaşır Makinesi Yıkama Yapıyor Sıkma Yapmıyor Makine motorunun sıkma sargısı arızalı olabilir. Sargı kontrol edilir. Arızalı ise motor değiştirilir. Hız kontrol ünitesi arızalı olabilir. Arızalı ise değiştirilir.  Yıkama Yapıyor, Sıkma Yapmıyor?

Motor arızalı olabilir, prostat veya amortisörler inde problem olabilir. Su Almıyor ya da Boşaltmıyor? Ventil arızalanmış olabilir. Kapı kilitlenmiyor veya elektronik kart arızalı olabilir. Tahliye pompa motoru veya elektronik kart arızalıdır.Çok ses çıkartıyor ya da Sarsıntı Yapıyor? Kazan rulmanlarında sıkıntı olabilir. Amortisörler de problem var demektir.

sıkma yapmıyor

Neden Sıkma Yapmıyor Olabilir ?

Çamaşır makinesine yüklediğiniz çamaşır miktarı programın yükleme kapasitesinden fazla olabilir. Bölye bir durumda çamaşır makinesi aşırı sarsıntılı çalışmamak için yıkama programını durdurabilir.
Çamaşır makinesini kullanım kılavuzunda belirtilen kapasitesinin üstünde yükleyip yüklemediğinizi kontrol edin. Çamaşır yüklemelerinizi kazan dönerken çamaşır aşağıya düşecek şekilde yüklerseniz hem cihazınız temiz yıkar hemde uzun ömürlü olur. Çamaşır makinesindeki yıkama mantığı çamaşırların sıcak su içerisinde dönmesi değil aynı zamanda dönerken aşağıya düşmesidir. Böylelikle çamaşır çitilenmiş olacak ve daha sağlıklı bir yıkama gerçekleşmiş olacaktır.

Çamaşır yüklemesi için bir diğer kullanabileceğiniz ölçek bir karış olabilir. Çamaşırları yükledikten sonra üzerinden kazanın tavanına kadar bir karış boşluk kalacak şekilde yerleştirin mutlaka faydasını göreceksiniz.

 

Hakkında admin

Bir Göz Atın

Fırın kapısının kilidini nasıl açıyorsunuz ?

Fırın kapısının kilidini nasıl açıyorsunuz ? Bu yazıda bir piroliz programından sonra kilitli kalır bir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi