Anasayfa / Beyaz Eşya Hata Kodları / AEG Fırın Hata Kodları
AEG Fırın Hata Kodları

AEG Fırın Hata Kodları

AEG Fırın Hata Kodları AEG fırınınız çalışmayı durdurduysa, bir hata kodu görüntülüyor, olağandışı sesler çıkarıyor veya daha önce hiç görmediğiniz bir sırayla yanıp sönüyorsa AEG fırın hata kodları için bu kılavuz tam ihtiyacınız olan şey olmalıdır.

AEG Fırın Hata/Arıza Kodları

Bir cihazın basit bir yeniden başlatmaya ihtiyacı olup olmadığını veya Onarım’ın geldiği bir mühendis çağrısı gerekli olup olmadığını anlamak zor olabilir: genelinde esnek ödeme planları ve kapak ile ücretsiz çağrı hizmeti sunabiliriz . Dolayısıyla, cihazınızı düzeltmek için neler yapabileceğinizden hala emin değilseniz, güler yüzlü ekibimizi bugün arayın.

Fırınınız her zamanki gibi çalışmayı durdurursa bir hata kodu gösterebilir. Fırın hata kodlarında yerleşik AEG’de bulunan buradaki kodlar bazı fırınlar ve AEG ocakları için de geçerli olabilir. Bu kodları anlamak, hatalı fırınızı daha kolay bir şekilde çözebilmeniz için size anahtar verebilir.

Kod fırın belirtilerinizle eşleşmiyor gibi görünüyorsa, el kitabına bakarak, makinenin hatayı tespit etmeye çalıştığını gözlemleyerek ve bir multimetre ile test ederek hatayı eski moda şekilde teşhis edebilirsiniz.

Fırın Hata Kodlarında Dahili AEG Kodunun Çözülmesi

Fırınınız bir arıza tespit ettiğinde, LCD ekranda aşağıdaki kodlardan birini görebilirsiniz. Neyse ki bu kodlardan birkaçı, klasik düzeltmeyi kullanarak çok basit bir şekilde temizlenebilir – fişini çekin, beş dakika bekleyin ve tekrar takın!

F0 – Alarm Sinyali Yok

Fırınınızdaki ana kontrol kartı alarmla iletişim kuramadı. Bu büyük olasılıkla kontrol kartının kendisinde değiştirilmesi gereken bir hatadır.

F1 – Kapı Kilitlenmiyor

Cihazınızdaki kapı kilidiyle ilgili bir sorun varsa bu hata kodunu görebilirsiniz. Arıza nedenine ulaşmak için kapı kilidini, kablo ve bağlantılarını kontrol edin

F2 – Kapı Kilit Açılmıyor

Yukarıdakilerin tersi arıza, bu hata fırın kapınızın kilidinin açılmayacağını gösterir. Bir kez daha kapı kilit mekanizmasını, kablo sistemini ve bağlantılarını kontrol etmeniz gerekecektir. Bu hata aynı zamanda fırın termostatına da inebilir, çünkü bu yanlış bir sıcaklık okuması verebilir ve kapı kilidinin açılmasını önler.

F3 – Otomatik Test Hatası

Cihazınızı kapatın, fişini beş dakika kadar fişten çekin ve tekrar takın. Bunu yaptığınızda F3 hata kodunu silmelisiniz. Bu kadar kolay !. Sorunu çözmezse bir hata yaşarsınız, bu nedenle aşağıdaki tanı videolarımıza bağlantılara bakın.

F4 – Sıcaklık Sensörü Hatası

Bu hata kodunu görürseniz sıcaklık sensörünüzü ve sensör ile ana kontrol kartı arasındaki kabloları ve bağlantıları kontrol etmeniz gerekir. Sensörü değiştirmeniz gerekebilir.

F5 – Kontrol Kartı Hatası

Bu arıza, AEG fırınınızdaki ana elektronik kontrol panosunda bir sorun oluştuğunu göstermektedir. Makinenizi tekrar tam çalışır duruma getirmek için değiştirilmesi gerekebilir.

F7 – Şebeke İkmal Sorunu

Fırınınız gelen güçle ilgili bir sorun tespit ederse bu hatayı görürsünüz. Bu, cihazınızın yanlış bağlandığı anlamına gelebilir. Bu hata kodunun en altına ulaşmak için fırınınızdaki ana şebeke bağlantısını kontrol etmeniz gerekir.

F8 – Kontrol Panosuna Güç Kaynağı Sorunu

Ana kontrol kartına olması gerektiği gibi güç gelmiyor. Kablolamayı ve bağlantılarını kontrol edin. Tüm bağlantılar düzgünse, muhtemelen kontrol kartını değiştirmeniz gerekir.

F9 – İşlemci Otomatik Sıfırlama

Hata F3’te olduğu gibi, cihazınızı tekrar takmadan önce beş dakika boyunca kapatıp fişini çekmek bu hata kodunu sıfırlamalı ve düzeltmelidir.

Bu İşine Yarar Belki ?

Hoover Fırın Hata Kodları

Hoover Fırın Hata Kodları

Hoover Fırın Hata Kodları Yemek pişirirken, en son olmasını isteyeceğiniz şey fırınınızın kesilmesidir, bu hemen …

soru sor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi
Bu Sayfanın İçeriğini Kopyalayamazsınız !