Anasayfa / Kombi Hata Kodları / Airfel Family Cond Kombi Arıza Kodları
Airfel Family Cond Kombi Arıza Kodları

Airfel Family Cond Kombi Arıza Kodları

Airfel Family Cond Kombi Arıza Kodları Family Cond serisi yoğuşmalı kombilerin, 30 kW (25.800 kcal/h) ve 35 kW (30.000 kcal/h) kapasiteleri bulunuyor. Airfel yoğuşmalı kombiler full modülasyon sayesinde ve uygulanacak doğru projelerle düşük yakıt tüketimi sağlıyor.

Airfel Family Cond Kombi Arıza Kodları

Premix Brulörlü Yoğuşmalı Kombiler; brülörde yanma öncesi hava ve gaz karışımı sağlayarak doğru yanma ile gaz tasarrufu sağlarken, kapasitesini ihtiyaca göre ayarlayarak gereksiz yakıt tüketmiyor. Kademeli pompa ve modülasyonlu fan ihtiyaca göre kapasitelerini kısarak elektrik tüketimini azaltıyor. Airfel Riello Family Cond serisi yoğuşmalı kombiler, yüzde 108,1 ve yüzde 108,6 (30?50 ºC çalışma koşullarında yüzde 30 kısmı yükte) yüksek verimlilik değerleri ile klasik cihazlara göre daha tasarrufludur.

Başka bir deyişle, baca gazı içersindeki su buharının gizli ısısı Riello patentli özel bir eşanjör vasıtasıyla geri kazanıldığı için klasik kombilere göre daha verimlidir. Bu performansları ile İngiliz SEDBUK A sınıfı enerji seviyesine sahiptirler. Ayrıca yüksek verimli Airfel yoğuşmalı kombilerin emisyon değerleri klasik kombilere göre daha düşük olduğundan çevreye dost cihazlardır (NOx sınıfı 5).

Airfel Riello Family Cond modelleri, doğalgaz veya LPG ile çalışabiliyor. Kullanımı kolay ergonomik kontrol paneli olan kombilerin, çok işlevli LCD ekranı üzerinde otomatik arıza teşhis sistemi bulunuyor. Otomatik su dolumu yapmayı mümkün kılan, 14 farklı emniyet sistemi sayesinde güvenli kullanım sağlayan kombiler, iki yıl garantili olarak pazara sunuluyor.

Airfel Family Cond Kombi Arıza Çözümleri

Airfel Family Cond Kombi 10 Arıza Kodu : Alev Oluşumunda Arıza Mevcut. Cihaza Birkaç Kez Reset Atınız. Düzelmiyor İse, Gaz Gurubunda, İyonizasyon Da Veya Elektronik Kartta Sorun Olabilir. Servis Çağırınız.

Airfel Family Cond Kombi 11 Arıza Kodu : Kombinin Parazit Alev Yaptığını Gösteren Koddur. Kombiye Reset Atıp Bir Süre Bekleyiniz. Cihaz Düzelecektir.

Airfel Family Cond Kombi 12 Arıza Kodu : Kombi Kendiliğinde Kapanmış Ve Tekrar Çalışmaya Başlamış. Sürekli Olursa Servise Başvurunuz.

Airfel Family Cond Kombi 13 Arıza Kodu : Gaz Giriş Basıncı En Düşük Seviyede. Kombiye Reset Atmayı Deneyiniz. Düzelmediği Takdir De Servis Çağırınız

Airfel Family Cond Kombi 14 Arıza Kodu : Kombiye Gaz Giriş Hissedilemiyor. Gaz Valfin De Veya Elektronik Kartta Sorun Olabilir. Servis Çağırınız

Airfel Family Cond Kombi 15 Arıza Kodu : Kombinin Çalışma Sistemini Kesen Ve Onu Korumaya Yarayan Stand By Modül Devreye Girmiş Durumda. Servis Çağırınız.

Airfel Family Cond Kombi 20 Arıza Kodu : Aşırı Isınma Veya Brülör Termostatın Da Arıza Olabilir. Cihaza Reset Atınız. Düzelmiyor İse Direkt Olarak Servise Başvurunuz.

airfel-family-cond-kombi-ariza-kod

Family Ariza Kodlarının Anlamları

Airfel Family Cond Kombi 21/22 Arıza Kodu : Duman Sondasında Kısa Devre Veya En Yüksek Sıcaklık Meydana Gelmiş. Kullanıcı Müdahale Edemez. Servis Çağırıp Cihazı Kontrol Ettirmesi Gerekir.

Airfel Family Cond Kombi 24/25 Arıza Kodu : Kombinin Giriş Sondasın Da Görülen En Yüksek Sıcaklık Olduğunu Belirten Arıza Kodudur. Sizin Müdahale Edebileceğiniz Bir Durum Söz Konusu Olmadığından Servise Başvurmanız Gerekir.

Airfel Family Cond Kombi 26/27 Arıza Kodu : Cihazın Dönüş Sondasının En Yüksek Sıcaklıkta Olduğunu Belirten Koddur. Servis Çağırınız.

Airfel Family Cond Kombi 28 Arıza Kodu : Giriş Ve Çıkış Sondası Açık Durumda Kalmış. Servis Çağırmanız Gerekir. Kullanıcının Müdahale Etmemesi Gerekmektedir.

Airfel Family Cond Kombi 29 Arıza Kodu : Baca Sonrası Açık Kalmış Durumda. Servis Çağırarak Sorunun Çözümü Hakkında Yardım İsteyiniz.

Airfel Family Cond Kombi 30/31/36/38 Arıza Kodu : Bu Dört Arıza Kodu Da Aynı Anlamı Taşımaktadır. Hava Basınç Anahtar Ve Duman Çıkış Arızası. Kullanıcının Müdahale Edeceği Bir Durum Söz Konusu Değildir. Servis Çağırmanız Gerekir.

Airfel Family Cond Kombi 33/34 Arıza Kodu : Fanın Durmaksızın Devir Başında Olduğunu Belirten Arıza Kodudur. Fanın Tamiri Yâda Değişimi Gerekebilir. Servise Başvurunuz.

Airfel Family Cond Kombi 35/37 Arıza Kodu : Fanın Devir Sonuna Geldiğini Veya En Yüksek Çalıştığını Bildiren Hata Kodudur. Airfel Teknik Servis İle İrtibata Geçiniz.

Airfel Family Cond Kombi 40 Arıza Kodu : Sistemde Ki Su Bar Seviyesi Çok Fazla Yükselmiş Durumda. Şayet Su Basıncı 2,5 Barı Aştı İse Kombi Bu Arızayı Verir. Peteklerin Yan Taraflarında Yer Alan Hava Alma Müşirinden Fazla Basıncı Almanız Gerekir. Standart Bar Seviyesi 1,5 bardır.

Airfel Kombi Resetleme

Airfel Family Cond Kombi 41 Arıza Kodu : Kombinin Su Basınç Ayarı Sıfırlanmış. Cihaza Doldurma Musluğunun Yardımı İle Su Basılması Gerekir. Basınç Seviyesi 1,5 Olana Kadar Su Basınız.

Airfel Family Cond Kombi 42 Arıza Kodu : Su Basınç Anahtar Arızası Mevcut. Konuyla Alakalı Detaylı Bilgi İçin Servisi Arayınız.

Airfel Family Cond Kombi 50-59 Arıza Kodu : Elektronik Panosunda Sorun Olduğunu Belirten Koddur. Servis İle İrtibata Geçerek Sorunun Çözümü Hakkında Yardım İsteyiniz.

Airfel Family Cond Kombi 60 Arıza Kodu : Sıcak Su Sensörünün Arızalı Olduğunu Belirten Arıza Kodudur. Kullanıcı Sıcak Su İsteğini Karşılamayabilir. Servis Çağırılması Gereken Bir Durumdur.

Airfel Family Cond Kombi 70/72 Arıza Kodu : Ana Sonra Açık Veya Kısa Devre Yapmış Durumda. Servisin Müdahale Edeceği Teknik Bir Arızadır.

Airfel Family Cond Kombi 71 Arıza Kodu : Giriş Sonda Sıcaklığı En Yüksek Konumda. Servise Başvurunuz.

Airfel Family Cond Kombi 77 Arıza Kodu : Limit Termostatta Düşük Sıcaklık Mevcut. Kombiye Birkaç Kez Reset Atınız. Düzelmiyor İse Servis Çağırınız.

Airfel Family Cond Kombi 78/79 Arıza Kodu : Çıkış Ve Giriş Diferansiyel Arızası Mevcut. Kullanıcının Müdahale Edebileceği Bir Durum Söz Konusu Değildir. Servis Tarafından Müdahale Gerekir.

Airfel Family Cond Kombi 80/82 Arıza Kodu : Kombi Normal Çalışmıyor. Arızaya Geçmiş. Bu Durumda Kullanıcı Müdahale Edemez. Sorunun Tespiti İçin Servis Çağırılması Gerekir.

81/83 Arıza Kodu : Cihaz Arızaya Geçmiş. Kombiye Reset Atıp Bekleyiniz. Kendiliğinden Düzelecektir.

Airfel Family Cond Kombi 92/93 Arıza Kodu : Yoğuşma Suyu Sensoru Arıza Görmüş. Kullanıcı Müdahale Edemez. Cihaz Arızaya Geçebilir. Servis Çağırmanız Gerekmektedir.

Airfel Family Cond Kombi 94/95 Arıza Kodu : Yoğuşma Suyu Sensoru Açık Devre Yapmış Durumda. Servis Çağırmanız Gereken Bir Durum Söz Konusudur.

Airfel Family Cond Kombi JO Arıza Kodu : Elektronik Kartın Bağlantısının Yanlış Yapıldığını Gösteren Koddur. Servis Çağırmanız Gereken Bir Durumdur.

Airfel Family Cond Kombi J1 Arıza Kodu : Kablolu Uzaktan Kumanda Birleşmesi Mevcut. Servis Çağırınız.

Bu İşine Yarar Belki ?

Vaillant Vuw Turbotec Arıza Kodları

Vaillant Vuw Turbotec Arıza Kodları

Vaillant Vuw Turbotec Arıza Kodları Yenilenmiş turbo TEC Pro kombi size maksimum ısı konforunu tasarrufla …

soru sor

2 Yorumlar

  1. Fatih

    Selamlar airfel ferroli family kombim eror 94 veriyor surekli resetlemem gerekiyor.. yetkili serviste gelip bakti ilgili kart artik yok dedi.. yapılabilecek birşey var mi acaba? Parcayi temin edebilirmiyiz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi
Bu Sayfanın İçeriğini Kopyalayamazsınız !