Anasayfa / Kombi Hata Kodları / Alarko Seradens Kombi Arıza Kodları
Alarko Seradens Kombi Arıza Kodları

Alarko Seradens Kombi Arıza Kodları

Alarko Seradens Kombi Arıza Kodları Estetik ve modern dizayn, sade ve yalın çizgiler. Uzun ömürlü, yoğuşma suyuna karşı yüksek dayanıma sahip paslanmaz çelik eşanjör. 20, 24, 28 ve 36 kW kapasiteler (50/30°C’da). Premiks sistem ile ideal gaz-hava karışımı, yüksek verim, düşük ses seviyesi, düşük baca gazı sıcaklığı ve düşük emisyon oranı, çevre dostu ürün. % 17-100 aralığına kadar çıkan çok geniş ısıtma modülasyon aralığı ile minimum dur-kalk, maksimum yakıt tasarrufu.

Alarko Seradens Kombi Arıza Kodları

Alarko Seradens E01 kodu göstergede sürekli yanıyor

Kombideki gaz vanasının ve gaz sayacının açık olduğundan ve şehir şebbekesinden gaz geldiğinden (veya LPG/Propan kullanımında, depoda gaz olduğundan) emin olun. Kumanda panelindeki 1 no’lu düğmeyi kullanarak kombiyi kapatın sonra tekrar açın. Göstergedeki hata kodu kaybolunca kombi tekrar çalışacaktır.

alarko-seradens-kombi-ariza-kodlari

Seradens Premix modelinde ekranda E01 arızasını gördüğünüz zaman, öncelikle yapacağınız işlem evinizin ana kolon gaz saatine gazın gelip gelmediğine bakmak olacaktır. Faturanızı geciktirmiş olabilirsiniz. Veya gaz saatiniz bozulmuş olabilir. Gaz saatinde bir problem yok, evin diğer gazla çalışan cihazlarına gaz geliyor ise kombinin gaz vanasının açık olup olmadığını kontrol etmelisiniz, gaz vanası kapalı ise açmalısınız.

Kombinin gaz vanası da açık ise kombinin açma-kapama düğmesini kullanarak kombiyi yeniden başlatmanız gerekecektir. Arıza kodu kaybolur ise arıza düzelmiş demektir. Arıza kodu devam ederse kombinin gaz valf inde, ana kartında problemler olabilir. Bunun için teknik servisi aramanız gerekecektir

Problem devam ederse 

Alarko Seradens E02 kodu

Limit Termostatı Hatası

Alarko Seradens E03 kodu

Baca Gazı Termostatı Hatası

Alarko Seradens H2O kodu

Su Basıncı Düşük

Alarko Seradens E05 kodu

Isıtma Sensörü Hatası

Alarko Seradens E06 kodu

Kullanım Sıcak Suyu Sensörü Hatası

Alarko Seradens E16 kodu

Fan Arızası

Alarko Seradens E22 kodu

Parametre Programlama Gereksinimi

Alarko Seradens E35 kodu

Alev Algılama Hatası

Gaz Güvenliği

Gaz yakan cihazlar, yetkili ve bilgili kişiler tarafından yerel gaz dağıtım kuruluşlarının kurallarına uygun olarak monte edilmelidir. Cihaz üzerindeki her türlü gaz dönüşüm işlemi de yetkili kişiler tarafından yapılmalıdır. Bu cihaz doğal gaz, miks LPG veya propan gazıyla ve Tablo-1’de verilen gaz giriş basınçlarında çalışmak üzere üretilmiş ve belgelendirilmiştir.

Bu cihazın farklı gaz kullanım koşullarında çalıştırılmasına müsade edilmez. Kombinizin ayarlı olduğu gaz tipi, yetkili kişilerce başka bir gaz tipine çevirim yapılmadığı sürece, cihazın içindeki tip etiketinin “Gaz Kullanımı” bölümünde yazılıdır. Kombinizin son olarak ayarlanmış olduğu gaz tipinden farklı bir gazla çalıştırılmamasına dikkat ediniz.

Bu İşine Yarar Belki ?

Vaillant Vuw Turbotec Arıza Kodları

Vaillant Vuw Turbotec Arıza Kodları

Vaillant Vuw Turbotec Arıza Kodları Yenilenmiş turbo TEC Pro kombi size maksimum ısı konforunu tasarrufla …

soru sor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çağrı Merkezi
Bu Sayfanın İçeriğini Kopyalayamazsınız !