Ev / Elektronik / Android Cep Telefonu Nasıl Biçimlendirilir ?
Android Cep Telefonu Nasıl Biçimlendirilir Format Atma Reset Atma

Android Cep Telefonu Nasıl Biçimlendirilir ?

Android Cep Telefonu Nasıl Biçimlendirilir ? format atma / reset atma Android akıllı telefonunuzla ilgili sorun mu yaşıyorsunuz? Fabrika verilerine sıfırlama işlemi, Android telefonunda ortaya çıkabilecek sorunları çözebilir. Bu işlem tüm telefonu siler ve tekrar montaj hattından çıkıncaya geri döndürür. Cihazdaki yanlış ayarlar, aksaklıklar, hatalar, virüsler veya yazılım sorunları temizlenir. Telefon kutunun dışında yepyeni düşünecek.

Android Telefonu Nasıl Format Atılır

Fabrika verilerine sıfırlama, cihazdaki içeriği ve bilgileri sildiğinden, bu makale ayrıca resim, rehber, kısa mesaj vb. Gibi önemli verilerinizi nasıl yedekleyeceğinizi de kapsar. bilgi.

Android akıllı telefonunuzu nasıl tam olarak yedekleyip sıfırlayacağınıza ilişkin talimatlar arıyorsanız, bu adım adım kılavuz tam olarak aradığınız şeydir.

Yazılım – Donanım

Bu sayfada bulunan talimatlar sadece yazılımla ilgili sorunları (telefonun nasıl düşündüğünü, beynini), donanımı DEĞİLDİR (gövdesini ve parçalarını) düzeltir. Telefonunuzda donanım veya fiziksel bir sorun varsa , kırık bir telefonun nasıl düzeltileceğine ilişkin İpuçları bölümünü okuyun . Telefonlarınız yanıt vermiyorsa veya hiç navigasyon yapamıyorsanız, özel talimatlar için burayı tıklayın . Aksi halde devam adım 2 .

Bilgilerinizi Kaydetme

Android telefonunuzu sıfırlamadan önce yapmak isteyeceğiniz ilk şey, telefonda kaydedilmiş olan önemli bilgilerin telefon dışında bir yere yedeklendiğinden emin olmaktır. Bu şekilde, üniteyi sıfırladıktan sonra bilgilerinizi tekrar telefonunuza koyabilirsiniz ve hiçbir şey kaybetmezsiniz. Cep telefonunuzda her şeyi zaten kaydettiyseniz veya kaydedilmesi gereken bir şeye ihtiyacınız yoksa, 7.adıma geçin .

Bellek Kartınız varsa 3. adıma gidin , bellek kartınız yoksa 4. adıma gidin .

Bir bellek kartınız olup olmadığından emin değilseniz, işte nasıl kontrol edebileceğiniz.

 1. Ana sayfanıza gidin, telefonunuzu açtığınızda ana ekran (ana tuşa dokunun, telefon ekranının altındaki 4 fiziksel tuştan biridir, genellikle bir ev gibi görünür)
 2. Menü anahtarınıza dokunun, (genellikle solda olmak üzere dört düğmeden biri).
 3. Ayarlar’a dokunun, (menü tuşuna dokunduğunuzda, telefon ekranında birkaç seçenek göstermelidir, bu seçeneklerden biri ayardır, ayarları seçin.)
 4. Kaydır seçeneğine ilerleyip seçin, (Size seçim yapabileceğiniz seçeneklerin bir listesini vermelidir. Aşağı doğru kaydırın ve içinde depolama kelimesi olan seçeneği seçin. Bu seçenek, sahip olduğunuz telefon türüne bağlı olarak farklı olacaktır; “Depolama” veya “SD ve Telefon Depolama” vb. ilgili depolama seçeneğine tıklayın.
 5. Telefon bir hafıza kartı okuyorsa “SD kartı tak” veya “SD kartını çıkar” diyen bir seçenek arayın, o zaman telefonun içinde bir hafıza kartı gördüğümü söyleyen “SD kartını çıkar” diyecektir. çıkarmama izin vermemi istiyorsun, böylece beni önce kapatmak zorunda kalmadan çıkarabilirsin? Eğer “mount” yazıyorsa, telefon hafıza kartını okumaz ve muhtemelen tıklatmanıza izin vermeyecek şekilde gri renkli olacaktır.
 6. Tıklama! Tıkladıysanız, üzülmeyin, onu incitmeyecek, tekrar tıklamanız yeterli. Bir şeyleri hafıza kartınıza kaydetmek istiyorsanız, okunmamış okunması gerekir.

SD Bağlayın = Hafıza kartı yok

SD’yi Çıkarma = Bir Hafıza Kartınız Var

Bu çok karmaşıksa, bir anlam ifade etmediyse veya telefonunuzdaki sorun, telefonunuza takılan fiziksel bir yonga aramaktan başka bir şey yapmanıza izin vermez, farklı telefonlar farklı yerlerde bunları kullanır, bazen çekmeniz gerekir. almak için telefonun bataryası, bazen yandan ya da alta takılır, sadece telefona bağlıdır. Unutma, aradığın SIM kartın değil. SD veya Hafıza kartları genellikle üzerlerinde SanDisk ve genellikle 2GB (iki gigabayt) 4GB, 6GB, 8GB, 16GB vb. Gibi bir boyut olduğunu söylüyor. Bazı telefonlar bazılarında bulunmuyor. Eğer bir tane varsa 3. adıma geçin , eğer 4. adıma geçmeyin .

Bilgileri SD Karta Kaydetme

İyi ki hafıza kartın var! Harika bir yatırım, telefonunuzun ne zaman ve ne zaman durup durduracağınızı veya size beyaz bir ölüm ekranı vereceğini asla bilemezsiniz ve o zaman bilgilerinizi kaydedemez veya aktaramazsınız.

Bilgilerinizi hafıza kartınıza kaydetmek, telefonunuzu kimin yaptığına bağlı olarak değişecektir. Aşağıdan üreticiyi seçin, sizi bu talimatlara götürecektir. Vb yedekleme fotoğraf, video, müzik, sonra bu sayfaya geri gelip geçin 5. adıma . Bilgilerinizi SD kartınız dışındaki başka yerlere yedeklemek istiyorsanız 4. adıma geçebilirsiniz .

 • Samsung
 • HTC
 • LG
 • Motorola
 • Pantech
 • Sony
 • Diğer

Bilgi Kaydetmenin Diğer Yolları

Hafıza kartı yok mu? Bummer, telefonunu düzelttikten sonra bir tane almalısın, hayatını çok daha kolaylaştırıyorlar ve telefonunun daha yumuşak çalışmasına yardımcı oluyorlar. Çevrimiçi olarak hafıza kartlarındaki iyi fırsatlar için alışveriş yapın ya da bu hafıza kartının sizin için uygun olduğu sayfasını okuyun . Asla kötü bir yatırım değildir ve başka bir telefon alırsanız, bilgilerinizi diğer telefona aktarmanız sizin için çok daha kolay olacaktır. Ama ben dalırım; İşte bilgilerinizi yedeklemenin birkaç yolu.

Yöntem 1  Bilgisayar Yedekleme

En iyisi, bilginizi bir bilgisayara yedeklemek. Bunun nasıl yapılacağını kısaca anlatacağım.

Telefonunuzu bilgisayara bağlayın – cep telefonuyla birlikte verilen şarj kablosuyla veri kablosunuz aynı. Basitçe, yavaşça, kablo parçasını ve gerçekte duvar prizine takılan parçayı çekin. 2 farklı parçaya ayrılmalıdır. Kablonuz hasar görmüşse veya artık mevcut değilse, bir tane daha bulmanız gerekecek , en iyi teklifi almak için buraya tıklayın . Telefonunuzu düzenli olarak yedekleme iyi bir alışkanlık haline gelebilmeniz için birini, birini veya diğerini kullanmanızı öneririm.

Telefonu bilgisayara bağladıktan sonra, bilgisayarın telefonu tanıması gerekir ve açılan pencerede bilgisayar ekranında size bazı seçenekler sunulur. Son seçeneği seçmek istiyorsun. “Dosyaları görüntülemek için klasörleri aç” gibi bir şey söyleyen seçeneği seçmek istiyorsunuz. Bilgisayarınızda hiçbir şey çıkmazsa telefonunuza bakın. “Toplu depolama” diyen bir seçeneğiniz varsa, tıklamak istediğinizde, “aktarma bilgileri”, “bilgisayara bağlan” vb. De olabilir. Toplu depolama en yaygın olanıdır, tıklattıktan sonra bir dakika bekleyin ve “Dosyaları görüntülemek için klasörü aç” seçeneği açılmalıdır.

Bilgisayardaki “dosyaları görüntülemek için klasörü aç” ı tıkladığınızda, size birkaç manila zarf görünümlü klasör gösterecektir. “DCIM” yazana bakın. DCIM klasörü, çekilen ve telefonunuza kaydedilen tüm resim ve videoların bulunduğu yerdir. İsterseniz, bu DCIM’e ve ardından Kamera’ya tıklayabilir ve tüm resimlerinizi görmelisiniz.

Yapmanız gereken, DCIM klasörüne sağ tıklayın (farenizde sağ tıklayın, sol tıklatmayın), ardından “kopyala” yı seçin (farenin sol tuşuna tıklayın). Kopyalamayı tıkladıktan sonra, bilgisayardaki pencereyi simge durumuna küçültmeniz (kapatmamanız) (sağ üst köşeye bakın, eksi işaretine benzeyen kutuyu tıklayın, “X” yakın değil.

Bu ekran küçültüldüğünde, masaüstündeki boş bir noktaya sağ tıklayın (bilgisayarınızı ilk açtığınızda gördüğünüz ekran), ardından “Yapıştır” a basın. Bu, tüm fotoğraflarınızın / videolarınızın bir kopyasını telefonunuzdan bilgisayarınıza yapıştırır. Masaüstünüzde DCIM yazan yeni bir dosya / klasör görmelisiniz, devam edin ve açın, tüm resimlerinizin orada olduğundan emin olun.

Bu kadar kolay. Tüm telefon klasörlerinizin yedeklendiği bir pencereyi açmak isteyeceksiniz ve telefonunuzdan kaydetmek istediğiniz diğer bilgiler için işlemi tekrarlayın. Bu bir müzik klasörü, belki bir uygulama klasörü içerebilir, vb. Asıl şey resimleriniz. İsimlerinizi ve telefon numaralarınızı kaydetme konusunda endişelenmeyin. Kişilerinizi bir dakika içinde kurtarmaya başlayacağız. Telefonunuzdaki diğer dosyaları bilgisayarınıza kaydetmeniz yeterli.

Her şey bilgisayarınıza kaydedildikten sonra, telefon dosyalarınızı gösteren pencereyi kapatabilir ve bilgisayarıma girebilir, telefonunuzu gösteren sürücüye sağ tıklayabilir ve görmezseniz çıkar / güvenle kaldır / çıkar vb. Bu, ya da bu karmaşık adımları, telefonunuzu bilgisayardan çıkarmanız yeterli. Takılı olmadığında bilgisayarınıza gidin ve bilgisayarınıza kaydettiğiniz bu dosyaları / klasörleri açıp açarak kontrol edin. Sonra her şey kaydedilmişse, aşağıdaki 5. adıma geçin .

Google Drive

Bir bilgisayarınız veya hafıza kartınız yoksa sorun yok, sadece biraz daha ilgili, birkaç seçenek daha var. Tavsiye edeceğim şey (telefonunuzun size izin vermesi durumunda) uygulama pazarına gidip Google Drive adlı uygulamayı indirmek, Google Inc tarafından yapıldı. Sadece pazara gidip Google Drive için bir arama yapın. açılan ilk seçenek. Aslında Google tarafından bilgi yedekleme amacıyla gördüğüm bir uygulama ve gördüklerime göre oldukça kaygan. Aslında Google’ın çevrimiçi sunucusuna 5GB değerinde bilgi yedeklemenizi sağlar. Endişelenme, başka hiç kimse eşyalarını göremez. En iyi bölüm 5GB BEDAVA olsun! Seni bilmiyorum ama serbest her zaman fiyat aralığında. Ortalama kullanıcı için 5GB yeterli alan olmalıdır.

İndirilip kurulduktan sonra fotoğraflarınıza gidin, menü tuşuna dokunun, paylaş’a dokunun, ardından Drive ile paylaşın. Bu, resimlerinizi çevrimiçi olarak güzel ve güvenli olacakları yerde yükler.

Not: Bu, WiFi’ye (kablosuz internet) bağlı değilseniz, veri planınızdan veri kullanır. Kablosuz bir internet kullanabiliyorsan kullanmalısın! Genellikle daha ucuz ve daha hızlı.

Metin veya E-posta

Biraz daha sıkıcı ama yapılabilir – bilgilerinizi metin veya e-posta yoluyla göndermek. Sadece bir mesaj açın, dosya ekleyin, resim gibi bir dosya seçin, kişinin cep telefonu numarasını girin ya da daha iyisi e-posta adresini yazın ve dosyayı bu şekilde gönderin. Yine, Tedious ama yapılabilir. Ayrıca, gönderildiğinden ve doğru bir şekilde alındığından emin olmak için bilgilerinizi nereye gönderdiğinizi kontrol ediyorum.

Not: Metin mesajlaşma yoluyla resim gönderirken genellikle kalite kaybı olur. Çözünürlükte inanılmaz bir fark değil, sadece FYI.

Bluetooth Aktarımı

Bilgileri başka bir cihaza Bluetooth yapın – çoğu zaman Bluetooth’u düşündüğümüzde, telefonumuzu bir kulaklığa ya da otomobilimizdeki Bluetooth’a bağladığımızı düşünürüz, ancak Bluetooth bilgilerinizi de aktarmak için kullanılabilir. Bluetooth bilgilerinin en basit yolu, size yardımcı olacak bir uygulamayı indirmektir. Marketplace aka Play Store’a gidin ve “Bluetooth Dosya Transferi” ni arayın. Neredeyse tüm süreci kolaylaştırır. Harika bir uygulama ve yine ücretsiz.

Kişileri Kaydetme

Resimler ve videolar hakkında konuştum ve kelime bilgisinin etrafına fırlattım ancak bir cep telefonunda bulunan en önemli şeylerden biri onun kişileri! Adres defterinize geldiğinde, android telefonlar sizi korudu. Android telefonunuz, kişilerinizi sizin için otomatik olarak yedekler. Sıfırlamadan sonra kişilerinizi geri almak için tek yapmanız gereken ya da bir android telefon olduğu sürece başka bir telefon alırsanız Gmail hesabınıza tekrar giriş yapmak. Gmail yalnızca kişilerinizi ve takviminizi yedeklemez, aynı zamanda çevrimiçi imzanızdır. Bir uygulama satın aldığınızda, pazar yeri Gmail hesabınızı hatırlar ve tekrar indirmeniz gerekirse, ne olduğunu tahmin edin… bir daha ödemek zorunda kalmayacaksınız. Tüm güçlü GOOGLE’dan bir başka harika fikir!

Önemli Not: Birincil Google hesabı size telefonunuzun yedeğini sağlayabilir ve sağlamalıdır. Rehber (aka, Rehber, Adres Defteri, Telefon numaraları, vb.) hesap Kişilerinizi gerektiği gibi yeniden senkronize etmiyor. Bu nadir bir durumdur ancak Rehberiniz kadar önemli bir şey söz konusu olduğunda üzgün olmaktan iyidir.

Google Hesabınızı kontrol edin

Gmail hesabınızı kontrol etme (temel bilgiler) – önce Gmail hesabınızı bildiğinizden emin olalım. Birçok insan belirledi ve unuttu, bilmiyorsan üzülme. Gmail hesabınızı kontrol etmek için ayarlarınıza gidin ve hesaplar (“hesaplar ve senkronizasyon” diyebilir) yazan seçeneği açın, hesaplar altında mobil cihazınızla ilişkilendirdiğiniz tüm hesapları gösterecektir (e-posta hesapları gibi Facebook hesapları) vb). @ Gmail.com ile biten bir hesabı olan seçeneği arayın, örneğin thisismygmailaccount@gmail.comgibi bir şeye benzeyebilir . Yani (İki Gmail hesabınız olması durumunda da, iki, Gmail’in yoksa sonra cep telefonunuza senkronize edilen Gmail 1’dir Gmail hesap olacak st telefona eklenen bir).

Not: Hesaba gerçekten tıklayarak, Gmail hesabınız olup olmadığını kontrol edebilirsiniz ve alt kısımda bir hesap kaldır seçeneği bulunacaktır. Tıklarsanız, telefonunuz Gmail hesabınızı kaldırmanıza izin VERMEZ, birincil Gmail hesabı önemlidir. Aslında, birincil Gmail’i kaldırmanın tek yolu, bir kez telefonunuza geldiğinde yapmak istediğimiz şey olan tesadüfen telefondaki her şeyi silmektir. – UPDATE: Android Sürüm 4.0 veya daha yeni bir sürümde çalışan daha yeni Android telefonlar, fabrika ayarlarına cihazınızı sıfırlamak zorunda kalmadan birincil Gmail hesabınızı kaldırmanıza izin verebilir -.

Gmail hesabını bildiğinizden emin olun, ihtiyacınız olursa bir yere yazın, daha sonra ihtiyacımız olacak. Yazdıktan sonra, Gmail hesabınızı tıklayın (hala hesapta olduğunuz o e-postayı tıklayın). Açtıktan sonra, telefonun senkronize ettiği birkaç öğe olacaktır. Bu liste büyüdükçe büyüyor, ancak listenin birçok kişide eşitlenmesi gereken kişiler, Google ile eşitleme, takvim vb. Olması gerekiyor (HTC, kullanıcı dostu olabilir) şimdi bir eşitleme seçeneği var. Tıklayın, “Şimdi eşitle” ye tıkladığınızda, eşitleme çevrelerini size bildirmek için bu seçeneklerin yanına bazı döndürme halkaları yerleştirir. Dönen daireler kaybedildiğinde, listedeki seçeneklerin yanındaki gün tarihini göstermelidir. Eğirme dairesi dönmeyi durdurursa, özellikle takvim seçeneğinde, bir dakika verin veya tekrar senkronize edin. Bazen takviminiz inatçı olur, takviminiz hakkında gerçekten önemli bir bilginiz yoksa ve yanındaki tarih çok kapalıysa o daire kaybolmazsa endişelenmeyin. Olur ve en ufak bir sorun değil.

Telefonunuz Gmail’le senkronize edildikten sonra, kişilerinizin Gmail hesabınıza doğru bir şekilde kaydedildiğini kontrol edip doğrulayın .

Not: “Şimdi eşitle” seçeneğiniz yoksa, listenin kendisine tıklamanız yeterlidir. Örneğin, eğer seçimi kaldırırsa “kişileri senkronize et” seçeneğine tıklayın, daha sonra tekrar seçer ve manuel olarak senkronize edilir. Senkronizasyonun yanındaki tarih günleri gösteriyorsa, adres defteriniz Gmail’inizle senkronize edilir ve gitmeniz iyi olur.

Not: Gmail hesap şifrenizi bir bilgisayara girerek, mail.google.com adresine giderek ve oturum açarak bildiğinizden emin olmak için kontrol edebilirsiniz. Bir bilgisayarda oturum açabiliyorsanız, telefonunuzda oturum açabilirsiniz. Gerekirse, şifrenizi o web sitesinde sıfırlayabilirsiniz.

Önemli Güncelleme (Haziran 2014): Kişilerinizin Gmail hesabınızla senkronize edildiğini kesin olarak bilmek istiyorsanız ve meydana gelebilecek herhangi bir yeniden senkronizasyon sorununu denemek ve önlemek istiyorsanız, www.google.com/contacts adresine gitmelisiniz.ve Google hesabınıza giriş yapın. Gmail’inizle senkronize edilen tüm kişileri listeler ve bu kişiler listesi, fabrika ayarlarına sıfırlama işleminden sonra Google hesabınıza tekrar giriş yaptığınızda cep telefonunuzla tekrar senkronize edilecek olandır.

Bu web sayfasını ziyaret ederseniz ve adlarınızı veya telefon numaralarınızı cep telefonları adres defterinden göstermiyorsa veya bu web sayfasında gösterilen telefon numaralarının listesi eksikse ve şu anda Android hücrenizde kayıtlı kişilerle eşleşmiyorsa telefon (Android’inizin Facebook gibi sosyal medya sitelerinden senkronize edilebileceği kişileri eksi), o zaman kişileriniz ne nedenle olursa olsun Google hesabınızla eşitlenmez ve bunları listelenen diğer kişi yedekleme yöntemlerinden birini kullanarak yedeklemeyi denemelisiniz altında.

Kişilerinizi Gmail’iniz dışındaki bir şeye kaydetme

Kişilerinizin Gmail’inizle senkronize edildiğini onayladıysanız, aşağıdakileri yapmanız GEREKMEMELİDİR ve 6. adıma geçebilirsiniz . Ancak, kişilerinizi Gmail’inizden başka bir yere yedeklemeniz iyi olur. Yalnızca siber ortamda saklamak yerine basılı bir kopyaya sahip olmak, özellikle Gmail hesap şifrenizin ne olduğundan emin değilseniz, gerçek bir hayat kurtarıcı olabilir. Üzgün ​​olmaktan daha güvenli olmak ve daha fazla kopyaya sahip olmak daha iyi bir fikirdir.

Kişileri SIM kartınıza kaydetme

Bazı telefonlarda SIM Kart yoktur; Hangi kablosuz taşıyıcıyı kullandığınıza bağlıdır. GSM teknolojisinde çalışan telefonları kullanan kablosuz iletişim sağlayıcılarının çalışması için SIM Kart gerekir. AT&T ve T-Mobile, kablosuz cihazlarında SIM Kartları kullanır. Verizon ve Sprint telefonlarında SIM Kart yok. SIM Kartı olan bir telefon kullanıyorsanız, rehberinizi bu SIM’e yedeklediğinizde, mevcut en iyi seçeneklerden biri olabilir.

Bir trivia sorusunu cevaplamak zorunda kalırsanız , resmi adı abone kimlik modülü olan bir SIM kart, 250-300 kişiyi, genellikle 250 kişiyi kaydetmenize olanak tanır. Genellikle 250 kazanır. resimlerinizi tutun; faks numarası sokak adreslerini vb. tutmaz. Bu nedenle, “Bazı bilgiler kaybolabilir” mesajı alırsanız SIM kartınızı kaydederken, yalnızca isimleri ve telefonu bilmenizi sağlayan şey budur. sayılar.

Yedekleme işlemi, kullandığınız cihaza bağlı olarak değişir. Bazı telefonlarda, kişilerinizi birer birer yedeklemeniz gerekir ve bu sadece işkence görür, ATT HTC Inspire’ın flaşlarını çekerim, SIM’de tasarruf etmek için bir seferde bir kişi yapmak zorundasınız ve bir iş Telefonun bin kişisi olabilir ve ağrılı olabilir, neyse ki telefonun hafıza kartıyla birlikte geldiği gibi kişileri birkaç saniye içinde telefondan SD karta alabilir / verebilirsiniz. Sadece bir v-card dosyası olarak kaydeder. Ama yine dalıyorum.

Normalde rehberinizi telefonunuzdan SIM karta yedeklemek için kişilerinize / kişilerinize gidin, menü tuşuna dokunun, Diğer’e dokunun, SIM Yönetimi’ni seçin, Kişileri SIM’e Kopyala’ya dokunun, tümünü seçin, kopyala / dışa aktarın, Tamam’a dokunun ve senin yaptı. Bir SIM yönetimi seçeneği görmüyorsanız, İçe Aktar / Dışa Aktar seçeneğini ve SIM’e Dışa Aktar / Kopyala seçeneklerini arayın.

Artık kişilerinizin yanı sıra Gmail’inizin basılı bir kopyasına sahipsiniz. Hafıza kartınız yoksa 6. adıma geçin , yaparsanız şansınız ya da SD kartınıza 250’den fazla kişi kaydedebilirsiniz.

Kişileri SD kartınıza kaydetme

Bu, telefona bağlı olarak da değişebildiğinden, genel yöntemlerden birkaçını listeleyeceğim.

Yöntem 1 (normal HTC yöntemi)

Çalışanlarınıza gidin, menü tuşuna basın, içe / dışa aktarma seçin, SD karta dışa aktarma seçin, nereden dışa aktarmak istediğinizi soracak, Telefon seçeneğini seçin, tamam düğmesine basın. Ve bitti.

Yöntem 2 (normal Samsung yöntemi)

Kişilerinize gidin, menü tuşuna dokunun, Al / Ver öğesine dokunun ve “Kişilerinizi bellek kartınıza kopyalamak istediğinizden emin misiniz?” Sorusunu sorarsanız Tamam düğmesine basın. Ve sonra işin bitti.

Yöntem 3

Yöntem 1 ve 2 hemen hemen çoğu telefonları toplar. Telefonunuzda biraz gezinmek zorunda kalabilirsiniz, ancak kişilerinizi hafıza kartınıza aktarmak isteyebilirsiniz (çoğu telefonda da SD Kart olarak gösterilir).

Not: Kişileri telefonunuza bir hafıza kartından çekmeniz gerekiyorsa, tekrar içe / dışa aktarın ve Bu sefer içe aktar’ı seçin. Ardından kişileri telefona aktarın (Gmail’e değil). Pasta kadar kolay.

Not: kişileri hafıza kartına kaydetmek, SIM karta kaydetmekten çok daha hızlıdır; Muhtemelen çok hızlı bitecek ve size bir “işlem” mesajı göstermeyebilir. Yöntem 1 veya 2’yi okuduğunuzda sizi kişi listenize geri götürmeli ve yapılmalıdır. Bazen yaptığım için endişeleniyorsanız, gerçekten kurtarıldığından emin olmak için onları iki kez yedekleyebilirsiniz. Zarar vermeyecek veya herhangi bir şey yapmaz ve tekrar telefonunuza aktarmanız gerekirse, yinelenen kişiler elde edemezsiniz. Eğer / onları alırken sadece “tüm dosyaları al” ı seçmiyorsanız, üzerinde en son gönderilen tarihi seçmeniz gerekir.

Uygulamalarınızı ve Metinlerinizi Kontrol Edin

Telefonunuzdan geçin ve kaydedilmiş metin mesajlarınızı kontrol edin ve uygulamalarınızı kontrol edin. Sıfırlamadan sonra uygulamalarınızın telefonunuza yeniden indirilmesi gerekecek (çoğu zaman, 4.xx Dondurmalı Sandviç’i veya daha yenisini çalıştıran en yeni telefonlar genellikle uygulamalarınızı da senkronize eder, ancak bu ihtiyacınız olmayan bir şeydir) endişelenmek). Bazı kişilerin telefonlarında birçok uygulama var ve sıfırlama yaptıklarında ve uygulamalarını yeniden indirmeye gittiklerinde kendilerine “tekrar ne tür uygulamalar yaptım?” Diyorlar. hatırlayabilmeniz için gerekirse tekrar bulabilir ve yeniden indirebilirsiniz.

Metin mesajlarınıza gelince, bunları da kaydettiğinizden emin olun. Hafıza kartınız olsa bile, metinleri kaydetmenin varsayılan bir yolu yoktur. NASIL birileri metin mesajları kaydetme gereğini kabul etmişti ve bir hile var. Metin mesajlarınızı kesinlikle kaydetmeniz gerekiyorsa, Android telefonunda metin mesajlarını yedekleme ve kaydetme bölümünde belirtilen seçeneklere bakabilirsiniz .

Not: Telefonunuz ekran görüntüsü alabiliyorsa (Android 4.0 veya üzeri sürümlerde çalışan mevcut Android telefonların çoğu ekran görüntüsü almanıza izin verir), o zaman bu bilgileri yazmak yerine ekran görüntüsünü kolayca taşıyabilirsiniz. Telefonların bir SD karta veya bilgisayara depolandığında, mesajınızın bir kopyası elinizde olur. ~ ** Öneriler 12.03.2013 tarihinde Ruairí O’Neill tarafından gönderildi. Yorumunu okumak için buraya tıklayın ** ~

Bu ekran görüntüsünü, satın aldıktan sonra telefonunuzu nasıl özelleştirdiğinizi hatırlamanıza yardımcı olmak için de kullanabilirsiniz. Telefonları masaüstüne veya masaüstünden simgeler eklediyseniz veya taşıdıysanız, telefonu sıfırladığınızda, bu simgeler, varsayılan konumlarına döndükleri gibi koyduğunuz yerlerde görünmeyebilir. Masaüstünüzde, uygulamalarınızda, mesajlarınızda veya telefonunuzun diğer kısımlarında yaptığınız değişikliklerin ekran görüntülerini alarak, sıfırlama işlemini gerçekleştirmeden önce her şeyin nerede olduğunu hatırlamaya çalışmanın baş ağrısından kurtulabilirsiniz. Bu, bir Android telefonda sert sıfırlama yaparken göz önünde bulundurmanız gereken harika bir ipucudur.

Metinleriniz ve uygulamalarınız kaydedildiğinde, 7. adıma geçin .

Sıfırlama ile devam edin

Telefonunuz tamamen yedeklendi ve sıfırlama işlemine devam etmeye hazırız. Yapmamız gereken, Fabrika Verilerini Sıfırlama seçeneğini bulmak. Bu, telefonunuzdaki marka, model ve yazılıma da bağlıdır. İşte bir android telefonun ayarları ile fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi yapmanın en yaygın iki yöntemi. ÖNEMLİ NOT: hafıza kartınızı silme seçeneği varsa, bu seçeneğin seçilmediğinden emin olun, hafıza kartınızı silmek / biçimlendirmek istemezsiniz.

Yöntem 1

Ana sayfa tuşu> Menü tuşu> Ayarlar> Gizlilik> Fabrika Ayarlarına Sıfırla, sıfırlama sayfasında telefonunuzdaki bilgileri silmek üzere olduğunuz ve Gmail hesabınızı ve yedeklemenizi bilmeniz gerektiğine dair büyük bir uyarı alacaksınız. Telefonunuz (hemen hemen ne geçti ve bu talimatlarda zaten yaptıklarımız). Telefonu sıfırla’yı ve ardından Her Şeyi Sil’i tıklatın. Telefon kendi kendine kapanacak ve sonra kendi kendine açılacaktır. Yeniden başlatılması birkaç dakika sürebilir. Bir kez 8.adıma geçin .

Yöntem 2

Ana sayfa tuşu> Menü tuşu> Ayarlar> SD ve Telefon Depolaması> Fabrika Ayarlarına Sıfırlama> yöntem 1’de> Sıfırla> Her Şeyi Sil seçeneğinde gösterilen uyarıyı göreceksiniz. Yeniden başlatıldıktan sonra 8. adıma gidin .

Yöntem 3

4.0 Ice Cream Sandwich İşletim Sisteminde veya daha sonraysanız, bu yöntemi deneyin.

Bildirim Çubuğunu aşağıya doğru sürükleyin (ekranın tepesinde, sinyal gücü çubuklarının, pil ömrünün ve saatin bulunduğu siyah çubuk) ve ardından ayarlar simgesine (küçük beyaz bir vitese benzeyen simge) dokunun. Veya ayarlara ulaşmak için giriş sayfasına gidebilir, Menü tuşuna basın ve ardından Ayarlar’a dokunun.

Ayarlara girdikten sonra aşağı kaydırın ve “Yedekle ve sıfırla” seçeneğine dokunun.

Fabrika verilerine sıfırla> Cihazı sıfırla> Tümünü sil öğelerine dokunun. Yeniden başlatıldıktan sonra 8. adıma gidin .

Telefonu Kur

Tebrikler, android telefonunuzu nasıl yedekleyeceğinizi, sıfırlayacağınızı ve umarım daha önemlisi, uzun kullanım kılavuzum aracılığıyla yaptınız. Şimdi yapmanız gereken şey, ilk satın aldığınızda yaptığınız gibi android telefonunuzu ayarlamak. Bu ayarları gözden geçirin ve Gmail hesabınıza giriş yapmanızı isteyip istemediğiniz sorulduğunda, bir Gmail hesabı eklediğinizden ve ardından Giriş yapma, kaydolmadığınızdan emin olun. Mevcut bir hesapta oturum açmak istiyorsunuz ( 5. adımdadaha önce kontrol ettiğimiz ), yeni bir hesap oluşturmak istemiyorsunuz.

Gmail hesabınıza giriş yapın, sizden telefon kurulumu sırasında birine giriş yapmanızı istemiyorsa, Ayarlar> Hesaplar (veya Hesaplar ve Senkronizasyon)> Hesap Ekle> Giriş Yap’a gidin. Cep telefonu ise, telefonunuzu Gmail’inizle senkronize etmek isteyip istemediğinizi sorarsa, evet seçeneğini seçin, telefonunuzu Gmail hesabınızla senkronize etmek isteyeceksiniz.

Çalışan Telefonunuzun Keyfini Çıkarın

Telefonunuz şimdi doğru çalışıyor olmalı, bu yüzden tadını çıkarın.

Okuduğunuz için teşekkürler

Android cep telefonunun nasıl yedeklenip sıfırlanacağı ile ilgili bu kılavuzu okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu makaleyi yararlı veya bilgilendirici bulduysanız ve minnettarlığınızı göstermek istiyorsanız, lütfen Facebook Beğenme ve Google + düğmelerine basarak veya dergide gösterilen sosyal sitelerden paylaşarak beğendiğinizi göstermeyi unutmayın. bu kılavuzun alt kısmında. Gerçekten minnettar olurum. İsterseniz, aşağıdaki açıklamalardan, öneriden veya yorumlardan bahsetmekten çekinmeyin.

Siteyi okuduğunuz ve ziyaret ettiğiniz için tekrar teşekkür ederiz, Android akıllı telefonunuz hakkında daha fazla bilgi edinmek için diğer makaleleri, kılavuzları ve bu web sitesinde yayın yapmaktan çekinmeyin. Keyfini çıkarın.

Ek Öneriler / Tavsiyeler

Her şeyin doğru çalıştığından emin olmak için telefonunuzu üzerinde hiçbir uygulama olmadan ve birkaç gün boyunca temiz bir kurulum olarak denemenizi öneririz. Birkaç gün sonra, telefonunuz hala iyi çalışıyorsa, uygulamalarınızı birer birer yeniden indirmeye başlayın. Bir uygulamayı bir veya iki günlüğüne deneyin, başka bir uygulamayı indirin ve deneyin. Bir uygulamayı indirirseniz ve telefonunuz komik davranmaya başlarsa, o zaman muhtemelen bu uygulama olur ve kaldırmanız gerekir ve daha fazla kullanmamanız gerekir.

İlginizi Çekebilir

Sirke ile bir mikrodalga fırın nasıl temizlenir

Sirke ile bir mikrodalga fırın nasıl temizlenir ?

Sirke ile bir mikrodalga fırın temizleme Sirke ile bir mikrodalga fırın nasıl temizlenir ? Bunun …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopya Yasak !
Servis Çağrı Merkezi