Ev / Elektronik / Android telefon bataryanızı daha hızlı şarj etme
Android telefon bataryanızı daha hızlı şarj etme

Android telefon bataryanızı daha hızlı şarj etme

Android telefon bataryanızı daha hızlı şarj etme Evden ayrılmaya hazırlanıyorsunuz ve telefonunuzu şarj etmeyi unuttuğunuzu fark ediyorsunuz. Pil seviyesi tehlikeli derecede düşük, ancak 15 dakikalık boş zamanınız var, bu yüzden pili arttırmak için şarj cihazına takıyorsunuz – yüzde iki yüzde kazanıyor. Gelecekte bunu nasıl önlersiniz? Android pilinizi daha hızlı nasıl şarj edeceğinize dair kılavuzumuzu okuyun.

Telefonu Hızlı Şarz Etme

Pil ömrü, birçok farklı faktörün bir birleşimidir, bu nedenle hepsini yönetmeniz için tek bir çözüm yoktur, ancak akıllı telefonunuzu akıllıca kullanır ve doğru donanıma sahipseniz, tüm bu iyi uygulamalar pilinizde bir sürü sıkıntıdan kurtulmanızı sağlayabilir . Aşağıdaki tüm en iyi ipuçlarımızı inceleyin.

Doğru fişi ve şarj cihazını alın

Android şarj cihazlarının evrensel bir donatıya sahip olmasına rağmen, hepsi aynı olduğu anlamına gelmez. Telefonunuzu hızlı bir şekilde şarj etmek istiyorsanız, şarj kablosunu bir dizüstü bilgisayara bağlamak kötü bir fikirdir: USB 2.0 bağlantı noktası yalnızca 2,5 watt’lık güç sağlarken, USB 3 4.5 watt verir. Duvar şarj cihazınız çok daha fazlasını sağlar, bu nedenle en hızlı şarjı istiyorsanız bu en iyi seçimdir.

Birçok modern Android telefon, 15 watt’lık kısa bir watt veren ve bu nedenle telefonunuzu çok daha hızlı bir şekilde şarj edebilen hızlı şarjı destekler. Qualcomm web sitesinde hızlı şarjlı telefonların iyi bir listesini bulacaksınız (bir Qualcomm işlemciniz olması gerekmez; sadece Qualcomm’un güç sistemi).

Bir telefonun hızlı şarjı desteklediğinden, bununla birlikte verilen şarj cihazının hızlı bir şarj cihazı olduğu veya bu telefon için mümkün olan en etkili şarj cihazı olduğu anlamına gelmediğini unutmayın. Kendinizinkini satın almak zorunda kalabilirsiniz. Örneğin, LG G6 , her iki telefonun da Hızlı Şarj 3.0’ı desteklese de  , G5 gibi, Hızlı Şarj 2.0 kullanan bir stok şarj cihazıyla birlikte geldi .

  • En iyi pil paketleri ve Android için taşınabilir şarj cihazları

Telefon üreticinizin kendi şarj cihazını satın almanız gerekmez – üçüncü bir taraf size bir servet kazandırabilir – ancak bir şeyleri ateşe verme eğiliminde olan isimsiz bir gri market ucuzluğuna karşı dikkatli olun .

androidpit samsung hızlı şarj cihazı not 5
Telefonunuz hızlı şarjı destekleyebilir, ancak hızlı şarj cihazıyla gelmeyebilir. 

Acele ediyorsanız, kablosuz şarj kullanmanızı da önermiyoruz. Kablosuz şarj, eski veya iyi kablolar kadar kısa sürede güç sağlayamaz, bu nedenle elinizde daha çok zamanınız olduğunda kullanılır. Bu kuralın istisnası, kablosuz hızlı şarj etmedir. Bu, USB şarjından daha etkili, ancak prize takılan kablo şarjından daha az etkili olacaktır.

  • Telefonunuzu şarj etmenin en iyi yolu nedir?
  • Android için en iyi kablosuz şarj cihazları

Uçak moduna al

Telefonunuz şarj olurken ne kadar az şey yapmaya çalışıyorsa, o kadar çabuk şarj olur. Uçak modu, cihazınızdaki tüm kablosuz radyoları engeller, telefonunuzun özelliklerini azaltır ve bu nedenle çok fazla çalmasını önler.

Uçak modundayken çağrı veya mesaj alamayacak, ancak önümüzdeki birkaç saat boyunca açık kalacak bir cihaza sahip olması buna değer.

androidpit uçak modu ekran görüntüsü
Telefonunuzun daha hızlı şarj olmasını sağlamak için uçak modunu açın. 

Telefonu Kapat

Telefonunuzu tamamen kapatmak, uçak moduna geçirmekten çok daha hızlı bir şekilde şarj olmasını sağlar. Yine, kapalıyken birkaç bildirimi kaçırabilirsiniz, ancak telefonunuzun eve gelinceye kadar sürmesini istiyorsanız, bununla yaşamak zorunda kalabilirsiniz.

Pil tasarrufu modunu kullanın

Lollipop’tan bu yana, Android cihazlar , stok seçeneği ya da Motorola Doze gibi üreticiye özgü bir özellik olan bir açıklama (genellikle Ayarlar> Batarya> Batarya Tasarrufu ) gibi bir batarya tasarruf moduna sahiptir . Telefonunuz şarj olurken gücü korumak için bunu açın.

moto g pil tasarrufu
Hangi Android telefona sahip olursanız olun, her zaman pil tasarrufu sağlayan çözümler bulabilirsiniz. 

Gereksiz özellikleri kapatın

Pil gücü kullanan, Bluetooth, GPS, Wi-Fi veya NFC gibi gereksiz özelliklerin olup olmadığını kontrol edin. Tüm uygulamalarınızı kapatın ve telefonunuzun otomatik yedekleme yapmasını veya Google Play Store’dan uygulamaları güncellemesini durdurun.

androidpit ayarları simgeleri sony
Kullanmadığınızda bazı sistem özelliklerini kapatın. 

Dokunma

Önemli bir arama beklediğinizden, şarj olurken telefonunuzun uçak modunda ve dışında olması gerekiyorsa, telefonunuzu her 30 saniyede bir kullanmamaya çalışın. Niye ya? Çünkü ekran, hepsinin en büyük batarya süzgecidir.

Telefonunuzu ne kadar çok uyandırırsanız, bataryası o kadar hızlı bitecektir. Bu nedenle, gelen her bildirimi kontrol etme, şarj etmeyi bırakma isteğinden kaçınmaya çalışın ve istenen düzeye çok daha hızlı bir şekilde ulaşacaktır.

  • Öğrenin Android bildirimleri nasıl yönetileceği .

Serin tut

Teknoloji söz konusu olduğunda sıcaklık önemlidir ve bir bataryanın çok ısınmasına izin vermek asla iyi olmaz. Şimdi, bu şarj olurken telefonunuzu dondurucuya sokmanız gerektiği anlamına gelmez, aşırı soğuktan ziyade ısıdan kaçınmak daha iyidir.

AndroidPIT Scott hayatta kalan 2
Aşırı gitmeye gerek yok.

Telefonunuzu daima serin veya oda sıcaklığında bir yerde şarj edin. Doğrudan güneş ışığında veya sıcak bir arabada şarj etmek için bırakmayın. Taşınabilir bir şarj cihazı kullanıyorsanız, telefonunuzu cebinizde şarj etmeyin.

Bataryanızı çok sıcak tutmaktan kaçınmanız durumunda, sizi biraz daha hızlı bir şarjla ödüllendirir.

Taşınabilir bir USB şarj cihazı satın alın

Bu aslında telefonunuzu daha hızlı şarj etmeyecek ancak pilin zayıf olması ve tamamen şarj olması için yeterli zaman olmaması sorununu çözecektir.

Benzer Başlıklar ve Kaynaklar

Endüstriyel Soğutma Sistemleri Bakım Arıza Servis... Endüstriyel Soğutma Sistemleri Bakım Arıza Montaj Servis Kapalı ve Açık Soğutma, Endüstriyel Soğutma, Toz Bastırma, Koku Kontrolü, Nemlendirme veya Öz...
Bosch Buzdolabı Arızaları Çözümleri Bosch Buzdolabı Arızaları Çözümleri Bosch buzdolaplarının markası en popüler markalardan biridir. En iyi el ile kanıtlanmış güvenilir mutfak gereçleri...
AEG Bulaşık Makinesi Hata Kodları AEG Bulaşık Makinesi Hata Kodları Arıza Giderme AEG markası bir asırdan uzun süredir varlığını sürdürmektedir. Emil Rathenau adında yetenekli bir mü...
Bulaşık Makinesi Yıkama Motoru Nasıl Değiştirilir ... Bulaşık Makinesi Yıkama Motoru Nasıl Değiştirilir ? Sirkülasyon Pompası ve Motor Grubu Değiştirme Bulaşık makinesini fişten çekin ve suyu kapatın ...
Güneş Enerjisinden Nasıl Yararlanabilirsiniz ? Güneş Enerjisinden Nasıl Yararlanabiliriz Güneş Enerjisinden Nasıl Yararlanabilirsiniz ? Güneş ışığından yeşil ve ucuz elektrik üretebileceğinizi bil...

İlginizi Çekebilir

Mikrodalga bulaşık sabunu

Mikrodalga bulaşık sabunu ile nasıl temizlenir ?

Mikrodalga bulaşık sabunu ile temizleme Mikrodalga bulaşık sabunu ile nasıl temizlenir Mikrodalganın yıkanmasındaki ana zorluk, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopya Yasak !
Servis Çağrı Merkezi