Anasayfa / Elektronik / Android telefon ısınma sorunu çözümü
Android telefon ısınma sorunu çözümü

Android telefon ısınma sorunu çözümü

Android telefon ısınma sorunu çözümü Telefonunuz aşırı ısınır. Ancak, tek başına mı oluyor yoksa arka planda çalışan ve bilmediğiniz uygulamalarınız var mı? Bir ton video mu izliyorsunuz yoksa hava çok mu sıcak? Akıllı telefonunuzun neden aşırı ısındığını tam olarak belirlemek zor.

Android Telefon Aşırı Isınmasını Önleme

Belki cihaz sıcakken halsiz hale gelir veya soğuyuncaya kadar kapanır. Her iki durumda da, bu durmalı. Telefonunuzun neden aşırı ısındığına ve nasıl düzeltebileceğinize bir bakalım.

Telefonunuzun Aşırı Isınma Sebepleri

Genellikle telefonunuzun aşırı ısınması yaygın bir nedenden kaynaklanır. Bunlar arasında aşırı kullanım veya çok uzun süre bir Bluetooth hoparlöre bağlı kalmayı da içerir.

Muhtemel sorun giderme amacıyla birkaç uygulama kapatmış veya cihazınızı yeniden başlatmış olabilirsiniz. Belki gördüğünüz hata mesajlarına dayanan birkaç kelime öbek Googled bile.

Neredeyse her zaman, telefonunuzun aşırı ısınması için aynı eski nedenlerden oluşan bir koleksiyonla karşılaşırsınız:

 • Ekran parlaklığınız çok yüksek.
 • Wi-Fi’iniz çok uzun süredir bağlı.
 • Çok fazla oyun oynuyorsunuz (genellikle “oyun konsolu değil” önerisiyle).

Şu ana kadar, piyasadaki hiçbir akıllı telefon, bu nedenlerden herhangi biri nedeniyle aşırı ısınmamalıdır. Diğer nedenlere bakalım.

Telefonunuz Sıcak mı ?

Devam etmeden önce, neyin sıcak neyin sıcak olmadığını incelemek için zaman ayırmaya değer. Normal kullanım koşullarında telefonunuz sıcak olmamalıdır. Öyleyse, bir problemin var.

Ancak, sıcak olarak sıcak yorum yapmayın. 15 dakika boyunca bir oyun oynadıktan sonra biraz daha sıcak bir his normaldir. Ancak telefonunuzda aşırı ısınma uyarısı varsa veya cihazın dokunuşta şaşırtıcı derecede sıcak olduğunu fark ederseniz, araştırmanız gerekir.

Kamera Kullanımı Telefonları Aşırı Isıtır

En kaliteli video kameralara sahip telefonlar aşırı ısınmaya neden olabilir. Bu her durumda olmaz ve tipik olarak diğer bazı faktörlere bağlıdır:

 • Seçilen çözünürlük ve kare hızı
 • Ekran parlaklığı
 • Çevre sıcaklığı

  Örneğin, yakın zamanda öne bakan kamerayı kullanarak bir video kaydettim ve telefonumun yakında aşırı ısındığını gördüm. Bu, telefonun güvenli şekilde çalışması için bir uyarı bildirimi göstermesi gibi bir problemdi.

  Bu senaryoda, telefonum, temel sürtünme standına sahip olan flip-cover sahte deri kılıfındaydı. Telefon da doğrudan güneş ışığına maruz kaldı;

  Kameradaki en yüksek kalite ayarları kullanıyordum ve video yaklaşık 20 dakika sürdü, yine de aşırı ısınma nedeniyle telefonun kapanacağına dair bir uyarı almak şaşırtıcıydı.

  Bu nedenle, bağlantı seçenekleri, yüksek ekran parlaklığı ve normal oyun oynama özelliği telefonunuzun sıcaklığını etkileyebilir, bulunduğu yer ve kamera ayarlarınız bir rol oynayabilir.

  Kötü Amaçlı Yazılım olup olmadığını kontrol edin

  Android cihazınızdaki kötü amaçlı yazılımlar aşırı ısınmaya neden olabilir. Sonuçta, kötü amaçlı yazılımın geliştiricileri, cihazınızın sağlığıyla tam olarak ilgilenmez; sadece verilerinizi istiyorlar.

  Bizim akıllı telefon kötü amaçlı yazılım bakmak bu başa çıkmak için iyi bir başlangıç noktasıdır. Eğer ettiyseniz bilinmeyen kaynaklardan uygulama yükleme işlemlerine asla , ayağa pis bir şey almış muhtemel.

  Android Telefonunuz Kötü Amaçlı Yazılımdan Etkilendi mi?  

  Telefonda Isınma

  Durumunuz birçok akıllı telefon sahibinin görmezden geldiği ortak bir ısı faktörü. Çoğu durumda plastikten imal edilir veya büyük miktarda plastik içerir. Deriden yapılanlar bile aynı problemi yaşar: Telefon yalıtılmıştır, ısıyı içeride ve soğukta tutar.

  Güvenlik nedeniyle, telefonun ısınması nedeniyle (özellikle yüksek performanslı işler sırasında), ısıyı yayması gerekir ve yalıtımlı bir malzemeden yapılmış bir kasanın varlığı bunu önler. Bir spor ceket giymek gibi.

  Ancak buradaki seçenekleriniz harika değil. Telefonunuzu kılıftan çıkarmak iyi bir başlangıç, ancak bundan rahatsızlık duyuyorsanız (belki de satma değerini korumak için fazladan özen göstererek), o zaman uygun bir uzun vadeli seçenek değildir.

  Batarya ve Şarj Kablonuzu Kontrol Edin

  Dikkate alınması gereken diğer bir husus, bataryanızın ve ağ kablosunun durumu. Eğer birçok kez fazla şarj edilmiş eski bir telefonunuz varsa (eğer yardım edebilirseniz, asla% 100’ünü şarj etmemelisiniz; pili sağlıklı tutmak için düzenli olarak% 80-90’ı şarj edin), sonra akıllı telefonun aşırı ısınması oluşabilir. Bizim akıllı telefon pil ömrü iyileştirilmesi ipuçları burada yardımcı olmalıdır.

  Telefonlar şarj olurken sorunlara neden olacak kadar ısınmamalıdır. Bu durumda, bunun nedeni hasarlı bir pil, düşük kaliteli bir şarj kablosu veya bağlantı noktasıyla ilgili bir sorun olabilir.

  İlk önce kabloyu değiştirmeyi deneyin. Bu işe yaramazsa, pil değiştirmeyi düşünmenin zamanı geldi.

  Telefonunuz Aşırı mı Sıcak ?

  Hayır, hayır. Ancak, Wi-Fi kullanımının aşırı kullanımı nedeniyle akıllı telefonunuz aşırı ısınabilir. Android kullanıcıları, arka planda çalışan ve CPU, Wi-Fi veya mobil internet gibi kaynaklar üzerinde çizim yapan uygulamalara duyarlıdır. Uygulamalar bu şekilde çalışıyorsa, cihazınız ısınabilir.

  Daha eski Android sürümlerinde, Greenify uygulaması kaynak sülüklerini tanımlamanıza ve yaramazlık uygulamalarını hazırda bekletme moduna geçirmenize olanak sağlar. Ancak, batarya optimizasyon özellikleri sayesinde benzer işlevsellik artık Android’e dahil edildi.

  Ayrıca arka plan mobil veri kullanımını kapatabilirsiniz. Açık Ayarlar> Uygulamalar ve bildirimler> Tüm uygulamalar ve istediğiniz uygulamayı seçin. Etkinliğini görmek ve İnternet erişimini devre dışı bırakmak için Arka Plan verileri kapatmayı açmak için Veri kullanımı öğesine dokunun .

  Uygulamayı hemen kapatmak için Zorla Durdur düğmesini de kullanabilirsiniz .

  Bu, arka plan işlevselliğini hizmet dışı bırakırken, aynı zamanda daha az kaynak kullanımı anlamına geldiğinden emin olabilirsiniz. Bu, akıllı telefonunuzun aşırı ısınmasını önlemeye yardımcı olabilir.

  Telefonunuzu Soğutma ve Verimli Kalma Yolları

  Akıllı telefonunuzun fazla ısınması veya yavaşlaması – ya da daha kötüsü kapanması – çarptı mı? Öyleyse, telefonunuzu tekrar soğutmak için aşağıdaki adımları deneyin:

  • Telefonun kasasını çıkarın
  • Tüm bağlantıları devre dışı bırakmak için uçak modunu açın
  • Doğrudan güneş ışığından taşıyın
  • Telefonunuza bir vantilatör yönlendirin (ancak buzdolabına, dondurucuya veya daha soğuk bir yere koymayın)
  • Ekran parlaklığını azaltın

  Bunu yaptıktan sonra, aşırı ısınmayı önlemek için aşağıdakileri deneyin:

  • Pil Tasarrufu modunu kullan
  • Önemsiz dosyaları kaldırmak için telefonunuzu temizleyin
  • Gerekmedikçe Wi-Fi, Bluetooth ve GPS kullanımını azaltın

  Telefonunuz tekrar aşırı ısınmayı durdurmamalıdır, aynı zamanda batarya daha uzun ömürlü olmalıdır! Aşırı ısınmanın ötesinde, Android’inizin düzgün çalışıp çalışmadığını kontrol etmek için kullanabileceğiniz birçok uygulama vardır .

  Bir güvenlik özelliği olarak, telefonlar ve tabletler aşırı sıcaklıklarda kapanacak şekilde tasarlanmıştır. Yukarıdakileri uygulamaya koymak için yüksek sıcaklıklardan geri kazanılmasını beklemeniz yeterli olacaktır. Bu arada, telefonunuz veya tabletiniz açılmıyorsa yapmanız gerekenler .

İlginizi Çekebilir

Android telefonda ses seviyesini nasıl artırabilirim

Android telefonda ses seviyesini nasıl artırabilirim ?

Sayfa İçindekiler Ayarlarınızı kontrol edinYeni bir müzik uygulaması indirin Android telefonda ses seviyesini nasıl artırabilirim …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopyalamaya İzin Yok
Servis Çağrı Merkezi