Ev / Elektronik / Android Telefon nasıl hızlandırılır ?
Android Telefon nasıl hızlandırılır Hızlandırma Yöntemleri

Android Telefon nasıl hızlandırılır ?

Android Telefon nasıl hızlandırılır ? Hızlandırma Yöntemleri  Yavaş bir akıllı telefon sakıncalı ve rahatsız edici olabilir – ilk aldığınızda yavaş olan düşük uçlu bir cihaz mı yoksa yavaş yavaş azaltan eski bir cihaz mı olduğu. Ancak, telefonunuzun veya tabletinizin performansını artırmanıza yardımcı olabilecek çözümler vardır. Bu yüzden size istenen sonuçları vermesi gereken bir ipucu ve püf noktası listesi hazırladık!

Android Telefon Hızlandırma

Yapılacak ilk şey, soruna neyin neden olduğunu bulmak: bir uygulama, çoklu uygulamalar, sistemin kendisi? Qualcomm’dan Trepn Profiler, bireysel çekirdekler için gerçek zamanlı CPU yükünü, hem veri hem de Wi-Fi, GPU yükleri ve RAM kullanımı ve daha fazlası için ağ trafiğine genel bir bakış gösterecektir.

AndroidPIT Trepn Profiler ana menü yerleşimi
Yapılacak ilk şey, sorunu tanımlamaktır. 

Trepn ayrıca uygulamaya özel veya sistem genelinde profiller üretebilir ve biriken verileri görüntülemek için çeşitli yöntemler içerir. Profillenmiş verilerinizi çevrimdışı görüntüleme ve analiz için kaydedebilir, hatta çalışan uygulamalarda performans kaplamalarına bile sahip olabilirsiniz.

Özel sorununuzu çözdükten sonra, aşağıdaki çözümlere geçebilirsiniz.

AndroidPIT Trepn Profiler performans grafiği uygulaması profiler
Bireysel çekirdekler (solda) ve uygulama profilleme seçenekleri (sağda) için gerçek zamanlı CPU kullanımı. 

Biraz yer açın

Çektiğiniz tüm fotoğraf ve videoların yanı sıra, yüklediğiniz uygulamalar telefonunuzda ücret alabilir. Sorunsuz çalışması için nefes alan bir odaya ihtiyacı vardır ve depolama alanı düşükse yavaşlamaya başlayabilir. Neyse ki, birçok Android cihaz, 3. taraf uygulamalar yüklemeye gerek kalmadan bunu yapma seçenekleri sunar.

Baş Ayarlar sonra, Depolama (bazı telefonlarda Depolama bir alt dizin olabilir Cihaz Bakımveya benzeri). Oradan ne kadar alanın kullanıldığını ve hangi dosyalar veya uygulamalar tarafından kullanıldığını görebileceksiniz.

depolama android htc
HTC, bol miktarda depolama yönetimi seçeneği sunar. 

Yukarıdaki ekranlardan görebileceğiniz gibi, cihazınız birçok depolama yönetimi seçeneği sunmalıdır. Bu örnekte bir HTC kullandık, ancak çoğu Android cihaz için de aynı şey geçerli. Boş alan düğmesine dokunduktan sonra, artık gerek duymadığınız indirilen dosyaları silebilir veya nadiren kullanılan uygulamaları kaldırabilirsiniz. Örneğin Samsung’ta, gereksiz dosyaları ve uygulama önbelleğini temizleyen basitçe Şimdi temizle seçeneğine sahip olacaksınız.

Cihazınız uygulama önbelleğini depolama yönetimi seçenekleriyle temizlemezse, bunu el ile de yapabilirsiniz. Sosyal medya ağları, tarayıcınız vb. Gibi görüntü ağırlıklı birçok uygulama yüzlerce megabaytta veya bazı durumlarda gigabaytlarda önbellek biriktirme eğilimindedir.

uygulama önbelleği
Uygulama önbelleğini görüntü ve videodan ağır uygulamalardan temizlemek her zaman yer açmak için iyi bir yoldur. 

Yüklemiş olduğunuz uygulamaların çoğu işlemleri hızlandırmak için veri önbelleklerini kullanır. Bu bir noktaya kadar etkilidir, ancak alan azalıyorsa, aslında karşı-üretken olabilir.

Son olarak, önceden kurulmuş olan bloatware’den kurtularak yer açabilirsiniz. Bazı durumlarda üretici uygulamalarını tamamen kaldırabilirsiniz, bazılarında ise yalnızca bunları devre dışı bırakabilirsiniz. İşte hangi uygulamalardan kurtulabileceğiniz ve nasıl yapılacağı hakkında ayrıntılı bir rehber:

  • Bloatware ve önceden yüklenmiş Android uygulamaları nasıl kaldırılır

Widget’ları kısın

Widget’lar gün içinde olduğu gibi tüm öfke olmasa da, birçok kullanıcı hala ekranlarını onlarla sıvamaya başladı. Bununla birlikte, eğlenceli veya yararlı olsalar da, kaynakların adil payını da alırlar.

moto x saf 05 hızlanmak
Widget’lar bir kaynak israfı olabilir, bu yüzden gerçekten ihtiyacınız olmayan her şeyi öldürün. 

Çalışan, gerçekten gerekmeyen bir widgetınız varsa, bunları devre dışı bırakmayı düşünün.

Bazılarının aktif olmasının zararı yok, ama aynı anda çok fazla koşuya sahipseniz yavaşlama unsurunun farkına varacaksınız, bu yüzden sadece biraz seçici olun.

Gereksiz animasyonları ve ekstraları devre dışı bırakın

Kullanmakta olduğunuz başlatıcıya bağlı olarak, çeşitli animasyonlar ve yerinde özel efektler olduğunu görebilirsiniz. Bunlar harika görünebilir, ancak işleri yavaşlatabilirler.

Bu gereksiz ekstraları devre dışı bırakmanın bir yolu olup olmadığını görmek için fırlatıcı ayarlarınızı kontrol edin ve kendinize bir hız artışı kazanabilirsiniz.

moto x saf hız 06
Başlatıcı tarafından sunulan Ekstralar cihazınızı yavaşlatıyor olabilir. 

Başlatıcı kullanmıyorsanız veya seçtiğiniz bir tanesinde animasyon seçeneği yoksa, bunları geliştirici seçeneklerine de girerek değiştirebilirsiniz ( burada nasıl etkinleştireceğinizi öğrenebilirsiniz ). Geliştirici seçeneklerini etkinleştirdikten sonra, animasyonları düzenleyebilir veya tamamen kapatabilirsiniz.

Uygulamaları kapatın ve RAM’i boşaltın

Birden fazla uygulamayı yürüten çeşitli uygulamalar, farklı araçlar arasında geçiş yapmayı kolaylaştırır, ancak performans üzerinde de bir etkisi olabilir. Çalışan uygulamalar listesini çağırarak, artık kullanmadığınız uygulamaları hızla kapatabilir ve ardından çıkmak istediğiniz uygulamaları kaydırabilirsiniz. Geliştirici seçeneklerini etkinleştirmişseniz, arka planda çalışan uygulamaları veya hizmetleri de öldürebilirsiniz. Ancak, bu adımı yalnızca gelişmiş bir kullanıcıysanız öneririz.

moto x saf 08 kadar hız
Kullanılmayan uygulamaları sonlandırmak ve RAM’i serbest bırakmak, cihazınızın hızına yardımcı olacaktır. 

Üçüncü taraf temizleyicileri kurmayın

Deneyimsiz kullanıcılar için mükemmel bir fikir gibi görünse de, görev katiller ve 3. parti depolama yönetimi uygulamaları genellikle iyiden daha fazla zarar verir. Android cihazlar RAM’lerini kendi başlarına oldukça verimli bir şekilde yönetiyorlar. Ayrıca, ihtiyacınız olan bir arka plan uygulaması öldürülürse, yeniden başlatılması daha uzun sürer ve daha fazla pil kullanır. Bu, cihazınızı daha da yavaşlatabilir.

cheetahcleanmaster
Cheetah Mobile’s Clean Master Google Play’de en iyi 4 uygulamadan biri olsa da, kullanışlılığı tartışmalı. 

Cheetah Mobile’s Clean Master gibi uygulamalar da uygulama önbelleğini çok sık temizliyor – işlemlerini hızlandırmak yerine yavaşlatıyor. Diğer durumlarda, Clean Master’a benzer uygulamalar çok fazla bir şey yapmaz veya performansı hiç etkilemez.

Son olarak, bu tür üçüncü taraf uygulamaları kullanırken gizliliğiniz ve cihazınızın güvenliği için endişelenmelisiniz – birçoğu geniş izinler gerektirir ve verilerinizi kullanırken tam olarak dikkatli değilsiniz.

Cihazınızı yeniden başlatın

Yavaş bir cihaz için hızlı ve basit bir düzeltme, onu yeniden başlatmaktır. Bu, önbelleği temizleyebilir, gereksiz görevlerin çalışmasını durdurabilir ve işleri sorunsuz şekilde tekrar çalıştırabilir.

  • Güç düğmesini basılı tutun, Yeniden Başlat seçeneğini seçin ve ardından onaylamak için Tamam’a dokunun .
moto x saf hız 07
Bazen, yeniden başlatma kadar basit olan bir şey, hız artışı için gereken tek şeydir. 

Yazılımınızın güncel olduğundan emin olun

Yazılımınızı güncellemek için bu bildirimi bir kenara kaydırıyor musunuz? Sadece senin için en iyisini istiyor. Yazılım güncellemeleri her zaman yeni özelliklerle ilgili değildir, çoğu zaman cihazınızın çalışmasını önemli ölçüde hızlandırabilecek hata düzeltmeleri ve performans iyileştirmeleri içerir.

Androidpit Sistemi güncelleme Nexus 6P 2
Bu sistem güncellemelerini askıda bırakmayın. 

Yazılımınızın daima en son sürümde olduğundan emin olun. Her zaman büyük bir indirme işlemine hazır olmayabilir, ancak sonsuza dek ertelemeyin.

Ayrıca, çok fazla pil kullanan uygulamalardaki sekmeleri Ayarlar> Pil seçeneğine giderek de tutabilirsiniz .

Ayrıca RAM kullanımını Ayarlar> Uygulamalar’dan (veya telefonunuzun markasına bağlı olarak App Manager’dan) izleyebilirsiniz.

İçinde daha uçuk güzellikler var Süreci İstatistikleri içinde Geliştirici Seçenekleri – Eğer bu ayar etkin olması gitmezseniz Telefon Hakkında Ayarlar> ve dokunun yapı numarasıbildirim açılana kadar yedi kez.

İleri düzey kullanıcılar için, geliştirici seçeneklerinin kilidini açmak, telefonu açan gerçek sanatlara giden yolda ilk adım olan gücün tadıdır.

Köklü bir cihazla, mevcut kurulumunuzdan daha sorunsuz çalışabilen daha temiz ROM’ları kurma ve hatta işlemciyi overclock etme, donanımınızı kırmak için daha hızlı çalışmasını sağlama özgürlüğüne sahipsiniz.

Sadece bu yöntemlerin risksiz olmadığını unutmayın. Telefonunuzu köklendirmek karmaşık bir işlemdir ve garantinizi geçersiz kılabilir. Dikkatsiz bir kullanıcı telefonunun işletim sistemini bozabilir. Ancak, ödüller birçokları için risklerden ağır basıyor.

Telefonunuzu kökten kesecek kadar güveniyorsanız, önce rehberimizi okumanızı öneririz:

Fabrika ayarları

Evet, kaybolur (ve yapıyorsan, başka bütün zaman her şeyin günü kurtarabilir sadık eski son çare olacak kaybolabilir). Fabrika ayarlarına sıfırlama, telefonu, üreticinin teslim ettiği duruma geri yükleyecektir; bu, artık yazılımın gizemli parçalarını ve performansı tıkayabilecek hata kodunu temizlemek için harikalar yaratabilir.

Sorun, elbette, tüm verilerinizi kaybedecek olmanızdır. Ancak diğer tüm ipuçlarımızı denediyseniz ve telefonunuzun hızından hala memnun değilseniz, o zaman çok sert önlemler almanın tam zamanı olabilir.

İlginizi Çekebilir

Mikrodalga kabartma tozu ile nasıl temizlenir

Mikrodalga kabartma tozu ile nasıl temizlenir ?

Mikrodalga kabartma tozu ile temizleme Mikrodalga kabartma tozu ile nasıl temizlenir? Mikrodalga fırınını temizlemenin kolay …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopya Yasak !
Servis Çağrı Merkezi