Ankastre Fırın Temizliği Nasıl yapılır

Ankastre Fırın Temizliği Nasıl Yapılır ?

Ankastre Fırın Temizliği Nasıl yapılır ? Mutfak temizliğinde en zor bölge fırındır. Peki Fırın yağları nasıl temizlenir ? Fırın yağları için pratik bir yöntem var mı? Ya fırının camlarını ne yapacaksınız? İşte tüm bu sorunları ortadan kaldırmak için size muhteşem bir yazı hazırladık. Daha hızlı ve pratik bir şekilde temizlemeniz için mükemmel öneri

Ankastre Fırın Nasıl Temizlenir ?

Evimizde sıkıcı ve zorlu olan bazı şeyler vardır, mesela fırın temizlemek gibi. Fırını sıkça kullandığımız için kirlenir. Ancak, artık fırını basit ve kolay bir şekilde temizleyen ve sanki fırın kendi kendini temizliyormuş gibi hissettiren bu yöntem var! Önce fırının tepsilerini ve ızgarasını dışarı çıkarıp lavaboda temizleyin. Küçük boya fırçası veya pasta fırçası kullanarak hazırladığınız macunu fırının tabanına ve yanlarına sürün.

Fırının camına ve kapağına bu karışımı sürmeyin. Fırının kapağını kapatın ve en az 7-8 saat veya gece boyunca bekletin. Ertesi gün bir kap su ve sünger kullanarak kir birikintilerini kolayca temizleyin. Kaptaki suyu kirlendikçe değiştirin. Fırın temizlendiğinde temiz bir bez veya kağıt havlu ile kurulayın.

Ankastre Fırın Temizligi Nasıl yapılır

Fırın Kapağının Camı Nasıl Temizlenir ?

1/4 su bardağı karbonatı su ile karıştırarak kıvamlı bir macun hazırlayın. Fırının kapağını açıp bu macunu süngerle camı kaplayacak şekilde yayın. 20 dakika bu şekilde bekleyip macunu nemli bir süngerle silerek temizleyin. En son kağıt havlu ile ovalayın, cam tertemiz olacaktır.

fırın temizligi önerisi

Fırın temizliği önerileri

Fırın temizliği, fırınınızın sağlıklı kullanımı için önemlidir. Doğru ürünlerle fırınınız hem temiz kalır hem de ilk günkü yeniliğini uzun süre korur.  İlk olarak, fırınınızın soğumuş olduğundan emin olun. Ardından fırın tepsinizi ve ızgaranızı fırından çıkartın. Temizlerken, çizilebilecek ve yüzeye zarar verebilecek malzemeler kullanmayın. Fırınınızın kapağındaki ve içindeki kirlere Ultra Hızlı Yağ Çözücü sprey sıkın, 10 saniye bekleyin ve kirleri gücüyle kolayca temizleyin. Köşelerdeki birikmiş kirler için yüzeye yeniden sıkın ve bir süre bekleyin. Ardından bir diş

Fırça yardımıyla ulaşılması zor kirleri de temizleyin.

Sonrasında tepsi ve ızgaralara dönün. Krem Ultra Beyaz’ı Extra Güç süngere damlatarak zor kirleri kolayca temizleyin. Fırın tepsilerini ve Izgarayı durulayın ve mikro fiber mutfak beziyle kurulayın. Fırın lastiklerinde bebek pudrası bulunur. Bu lastikleri altı ayda bir çıkarıp temizledikten sonra yeniden pudralayıp yerine takın. Son olarak, fırın kapağınızın dışını cam temizleyici sprey ve cam beziyle parlatın. Tertemiz bir fırına ulaşmak işte bu kadar kolay!

Ayrıca Kontrol Edin

Buzdolabı Nasıl Onarılır

Buzdolabı Nasıl Onarılır ?

Buzdolabı Nasıl Onarılır ? Buzdolabı, evinizde gece gündüz sürekli çalışan ve yiyeceklerinizi soğuk tutan birkaç …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu Sayfanın İçeriğini Kopyalayamazsınız !

Call Now ButtonServis Çağır (0216) 360 91 06