Arçelik Beko Çamaşır Makinesi Yıkama Sonrası Kapağı Açılmıyor ?

Arçelik Beko Çamaşır Makinesi Yıkama Sonrası Kapağı Açılmıyor

Arçelik Beko Çamaşır Makinesi Yıkama Sonrası Kapağı Açılmıyor ? Çamaşır makinelerinin en sık karşılaşılan sorunlarından biri, cihaz yıkama programını tamamladığında ancak mal sahibi kapıyı açamıyor.

Çamaşır Makinesi Kapağı Neden Açılmaz ?

Birçok kullanıcı, sadece durumu kötüleştiren kas kuvveti kullanarak çamaşırhaneye girmeye çalışır. Makineler neden kapıları açmıyor ve mal sahipleri bu sorunu kendi başlarına nasıl çözebiliyorlar?

Kapı Kilitleme Sistemi

Bu tür bir arızanın ana nedenleri, kapıyı otomatik olarak bloke eden cihazın arızasıyla ve aynı zamanda tutamağın kendi arızasıyla da ilgilidir.

Arıza kapı kilitleme sistemiyle ilgili ise, bu cihaz çoğu zaman onarılamaz ve tam olarak değiştirilmesi gerekir. Bu parçayı değiştirmek için üst kapağı çıkarmanız ve cihazı sabitleyen vidaları sökmeniz gerekir.

Bu, kapıyı sabitleyen jantı çıkarmanızı ve kapı bileziğinin sağ tarafını çıkarmanızı gerektirir. Elinizi deliğe sokun ve dış vidaları çıkarın. Kilidi çıkarmadan önce, otomatik kilitleme cihazının bağlantısını çıkardığınız sırayı hatırlayın veya not edin.

Çamaşır Makinesi Kapısı

Bir çamaşır makinesinin açılmamasının bir başka yaygın nedeni kırık saptır. Bu sorunu çözmenin en kolay yolu, sapı tamamen yenisiyle değiştirmek.

Herhangi bir kapı içbükey bir camı çevreleyen plastik jantlardan oluşur. Jantların yarıları birbirine ve makinenin kendisine vidalar ve özel mandallarla sabitlenmiştir. Onarımınızı daha kolay hale getirmek için, kapıyı menteşelerden sökmeye değer.

Sonra, jantın parçalarını bağlayan vidaları sökün. Bundan sonra, jantın yarısını birbirinden dikkatlice ayırın. Çamaşır makinesinin sapı bu jantın bu yarısına takılıdır. Sapın kapıyı kilitleyen bir mandalı vardır.

Arçelik Beko Çamaşır Makinesi Kapağı Açılmıyor ?

Kapının açılmamasının daha basit bir nedeni olabilir, bir parça elbise kilidin içine girebilir. Böyle bir şey olursa, çamaşırları almaya çalışırken kilidi açmayın. Çıkardıktan sonra çamaşır makinenizin üst kapağını açın. Otomatik kapı kilitleme cihazını bulun ve kancayı çıkartmak için bir tornavida kullanın.

Arçelik Beko Çamaşır Makinesi Yıkama Sonrası Kapağı Açılmıyor ? ise halen Bu, en sinir bozucu hatalardan biridir, özellikle çamaşır makinesi kapılarının yıkama başlamadan hemen hemen hiç kapanmaması nedeniyle. Hayır, normalde giysilerinizi yıkamayı bitirene kadar beklerler ve sonra kapalı kalmaya karar verirler.

Oldukça can sıkıcı olabilir… Bu yüzden burada bazı nedenler ve çözmek için basit bir kılavuz vardır.

Çamaşır Makinenizin Kapısının Sıkışmasının Nedenleri

  1. Hatalı bir basınç şalteri veya basınç sisteminde bir tıkanma olması durumunda , kapı kilidini çalıştıran havayı hapsedebileceği için su düzgün şekilde pompalandığında bile kapı sıkışmaya devam edebilir .
  2. Bazı makinelerde basınç şalteri sıfırlanmazsa, kapı kilidini açık tutar. Makineyi şebekeden kapatmak, birkaç dakika sonra kapı kilidinin soğumasını ve açılmasını sağlamalıdır.
  3. Kilitler, döngünün sonunda serbest bırakmak için biraz zaman alabilir, bu yüzden sabırlı olun. En yaygın neden makinede kalan sudır. Bir sıkma / boşaltma döngüsü çalıştırmayı deneyin. Bu başarısız olursa, makine yerleştirerek boşaltılabilir.çamaşır makinesi tahliye hortumu tamburdan daha alçak (bir kova veya tepsiye).
  4. Kapı kilidi basit bir şekilde sıkışmış. Bir mühendis çağır.
  5. Kapı kilidi, kapı kolu veya kapı kilit mekanizmasının bir kısmı kırılmış ve kapı açılmıyor.

Soru Sor Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Servisi Ara (0850) 811 24 22