Arçelik Çamaşır Makinesi CL ON Hata Kodu

Arçelik Çamaşır Makinesi CL ON Hata Kodu

Arçelik Çamaşır Makinesi CL ON Hata Kodu CL ise Child lock = Çocuk kilidi demek. Kilit aktif / kilitli olduğu zaman ekranda görülür. hiç bir tuş işlemez . Fonksyon düğmeleri üzerinden 2 sinde kilit işareti vardır. 3 sn iki düğmeye basılı tutarsanız çocuk kilidi açılacak ekrandaki CL yazısı gidecektir.

Arçelik Çamaşır Makinesi CL ON Kodu

Arçelik Çamaşır Makinesi CL ON Hata Kodu Çocuk kilidi özelliğiyle, çocukların ürünle oynamasını önleyebilirsiniz. Bu sayede, devam eden bir programda değişiklik yapılmasını engelleyebilirsiniz.

Çocuk kilidi devredeyken Açma / Kapama düğmesiyle ürünü kapayıp açabilirsiniz. Bu durumda ürününüz, çocuk kilidi devrede olacak şekilde programa kaldığı yerden devam eder.

Çocuk Kilidini Etkinleştirme

Çocuk Kilidini Etkinleştirme 1. yardımcı fonksiyon düğmesine 3 saniye basılı tutun. Panoda bulunan program seçim ekranında “CL On” ışığı yanar. Bu ışık yandığında 1. Yardımcı Fonksiyon düğmesine basmayı bırakabilirsiniz.

Çocuk Kilidini Devreden Çıkarma

Çocuk Kilidini Devreden Çıkarma 1. yardımcı fonksiyon düğmesine 3 saniye süresince basılı tutun. Panoda bulunan program seçim ekranında “CL Off” ışığı yanar.

Programın İptal Edilmesi

Programın İptal Edilmesi Ürün kapanıp açıldığında program iptal edilir. Açma / Kapama düğmesini 3 saniye basılı tutun. C Çocuk kilidi devredeyken Açma / Kapama düğmesine basılırsa, program iptal edilmez. Öncelikle çocuk kilidinin iptal edilmesi gerekir.

Programı iptal ettikten sonra yükleme kapağını açmanız gerekiyor fakat üründeki su seviyesi kapak hizasının üzerinde olduğu için kapak açılmıyorsa, Program Seçim düğmesini Pompa+Sıkma programına getirip üründeki suyu tahliye edin.

Çocuk kilidi cihazın düzgün ve verimli çalışabilmesi için düşünülmüş, gündelik yaşamımız sırasında ihtiyaç duyulan bir özellik olarak öne çıkar. Özellikle çocukların bulunduğu evlerde fonksiyonel bir şekilde kullanılır. Bununla birlikte çocuk kilidi açma kapama işleminin karışık gelmesi halinde başvuracağınız Arçelik Servisi teknik personelleri, size bu konuda da en hızlı şekilde yardımcı olacaklardır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi