Arçelik Kurutma Makinesi Arızaları Çözümleri

Arçelik Kurutma Makinesi Arızaları Çözümleri Kurutma makinenizdeki hava ısınmıyorsa, suçlu, sıcaklığı kontrol eden zamanlayıcı veya elektronik kontrol panosu olabilir. Kötü bir ısıtıcı rölesi, atmış termal kesme sigortası, arızalı termistör, bozuk çalışma termostatı veya arızalı yüksek limitli termostat da kurutucunun ısınmasını önleyebilir. Çoğu gaz kurutucuda, atmış bir termal sigorta, brülörün çalışmasını önleyecektir.

Arçelik Kurutma Makinesi Arıza Giderme

Giderebileceğiniz Basit Arızalar ve Çözümleri

Arçelik Kurutma Makinesi Çamaşırlar Nemli Çıkıyor

Arçelik Kurutma Makinesi Arızaları Çamaşır cinsine uygun program kullanılmamış olabilir. Çamaşırların üzerindeki bakım etiketlerini kontrol ederek çamaşırların cinsine uygun bir program seçin veya ilave olarak zaman programlarını kullanın. Lif filtresinin gözenekleri tıkanmış olabilir. Filtreyi ılık suyla yıkayın. Filtre çekmecesi tıkanmış olabilir. Filtre çekmecesindeki sünger ve filtre bezini temizleyin.

Arçelik Kurutma Makinesi Programı Bitirmedi

Yükleme kapağı tam kapanmamış olabilir. Yükleme kapağının doğru bir şekilde kapandığından emin olun. Elektrik kesintisi yaşanmış olabilir. Programı başlatmak için Başla / Bekle / İptal düğmesine basın.

Arçelik Kurutma Makinesi Aydınlatma Yanmıyor

Kurutma makinesi Açma / Kapama düğmesiyle açılmamış olabilir. Kurutma makinesinin açık konumda olduğundan emin olun. Lamba bozuk olabilir. Lambanın değiştirilmesi için Yetkili Kurutma Makinesi Servisine başvurun.

Arçelik Kurutma Filtre Temizleme Uyarı Sembolü Yanıp Sönüyor

Filtre yuvası lifle tıkanmış olabilir. Filtre yuvasını temizleyin.

Arçelik Kurutma Makinesi Yükleme Kapağından Su Akıyor

Yükleme kapağının iç yüzeylerinde ve yükleme kapağı contasının yüzeylerinde lif birikmiş olabilir. Yükleme kapağının iç yüzeylerini ve yükleme kapağı contasının yüzeylerini temizleyin.

Cihazınızın Temizlik ve Bakımını Aksatmayın

Lif Filtresi / Yükleme Kapağı İç Yüzeyi

Kurutma işlemi boyunca çamaşırdan ayrılıp havaya karışan tüy ve lifler Lif Filtresi tarafından toplanır. Lifler genellikle giyinme ve yıkama sırasında oluşur. Her kurutma işleminden sonra lif filtresini ve yükleme kapağının iç yüzeylerini mutlaka temizleyin. Filtre yuvasını elektrikli süpürgeyle temizleyebilirsiniz.

Arçelik Kurutma Makinesi Lif Filtresini Temizlemek İçin

  • Yükleme kapağını açın.
  • Lif filtresini yukarıya doğru çekerek çıkarın ve filtreyi açın.
  • Tüyleri, lifleri ve pamuk topaklarını elle ya da yumuşak bir bezle temizleyin.
  • Lif filtresini kapayın ve yerine yerleştirin.
  • Sensörlerin temizlenmesi

Makinenin yükleme kapağını açın.
Kurutma işleminden dolayı makine hala sıcaksa soğumasını bekleyin.
Sensörün metal yüzeylerini sirkeyle ıslatılmış yumuşak bir bezle silin ve kurulayın.

Arçelik Kurutma Makinesi Su Tankının Boşaltılması

Kurutma sırasında nem çamaşırdan alınarak yoğuşturulur ve ortaya çıkan su, su tankında birikir. Her kurutmadan sonra su tankını boşaltın.

Çekmeceyi çekerek su tankını dikkatlice çıkarın. Su tankındaki suyu dökün. Su tankındaki hunide lif birikimi oluşmuş ise suya tutarak temizleyin. Su tankını yerine yerleştirin.

Evaporatörün temizlenmesi Filtre çekmecesinin arkasında bulunan evaporatörün kanatçıklarındaki birikmiş lifleri elektrik süpürgesiyle temizleyin.

Günlük Kullanım İçin Kısa Talimatlar

Hazırlık ve başlatma

Açma/Kapatma tuşuna basın. Çamaşırları makinenin içine yerleştirin. Programı seçin. Yükleme kapağını kapatın. “Başla/Bekle/İptal” tuşuna basın. Program iptali

Kurutma programını değiştirmek için “Program iptali” yapıldıktan sonra yeni program seçilebilir ve başlatılabilir. Seçilen programı iptal etmek için “Başla/Bekle/İptal” tuşuna yaklaşık 3 saniye süreyle basın. Bu süre sonunda hatırlatma için “Filtre temizleme”, “Su tankı” ve “Son/Kırışık önleme” uyarı ışığı yanar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi