Anasayfa / Ev Aletleri Hata Kodları / Arçelik Termosifon Hata Kodu F01

Arçelik Termosifon Hata Kodu F01

Arçelik Termosifon Hata Kodu F01 (Aşırı ısı arıza) Aşırı ısınma arızası RESET kilitlemeli arıza olup servis tarafından resetlenmedikçe ısıtıcı devreye girmeyecektir.

Arçelik Termosifon F01 Hata/Arıza Kodu

Temizleme ve bakım

UYARI: Cihazı temizlemek için kesinlikle benzin, solventler, aşındırıcı temizleyiciler, metal nesneler veya sert fırçalar kullanmayın.

UYARI: Yetkili Servis tarafından cihaz üzerinde yapılan kontrol, onarım, bakım, parça değişimi vb. işlemler zorunlu haller dışında mutlaka cihazın normal çalışma şartlarında ve cihazın bulunduğu mekanda yapılacaktır.

Hata Kodu F01 (Aşırı Isı Arıza)

UYARI: Arçelik Cihaz üzerinde herhangi bir işlem yapılmadan önce mutlaka elektrik bağlantısı kesilmelidir.
1. Tüm işlemler için öncelikle cihazın elektrik bağlantısı kesilmelidir.
2. Termosifonun soğuk su girişindeki emniyet ventilinin drenajına, şeffaf bir drenaj hortumu donma olmayan ortamda bağlanmalıdır. Termosifonun çalışması ile birlikte basınç artışı meydana gelecektir. Emniyet ventilinden su damlaması normal bir durumdur.
3. Emniyet ventili mandalı dik konuma getirilmek suretiyle kazan içerisindeki su tahliye edilmelidir. Emniyet ventilinin çalışmasını kontrol etmek için ayda bir kere mandalın dik konuma getirilip suyun aktığının görülmesi tavsiye edilir.
4. Emniyet ventilinden boşaltma yapılmış ise, sıcak su musluğundan suyun aktığını görmeden sistemi çalıştırmayın.
5. Cihazdan daha iyi performans alınabilmesi için 2 yılda bir ısıtma elemanı (rezistans) temizlenmeli ve korozyona karşı kazan içine konulmuş Mg anot değiştirilmelidir. Yüksek kireç oranına sahip bölgelerde anot ve ısıtıcı her yıl kontrol edilmelidir.
6. Elektrikli termosifonunuzdan her zaman istenilen performansı alabilmeniz için, şebeke suyunun sertliğine ve yüksek sıcaklıklara bağlı olarak rezistansı üzerinde oluşabilecek kireç Yetkili Servis’e temizletilmelidir.

Bu İşine Yarar Belki ?

Arçelik Termosifon Hata Kodu F04

Arçelik Termosifon Hata Kodu F04 (Düşük voltaj arıza) Elektrik şebekesi voltajının düşük olması sebebiyle karşılaşılan …

soru sor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Sayfanın İçeriğini Kopyalayamazsınız !