Anasayfa / Beyaz Eşya Hata Kodları / Ariston Hotpoint Çamaşır Makinesi Hata Kodu F06
Ariston Hotpoint Çamaşır Makinesi Hata Kodu F06

Ariston Hotpoint Çamaşır Makinesi Hata Kodu F06

Ariston Hotpoint Çamaşır Makinesi Hata Kodu F06 Her zamanki gibi, çamaşırları bir Ariston veya Hotpoint-Ariston çamaşır makinesinin tamburuna koydunuz, bir program seçtiniz ve yıkamayı başlattınız. Ancak makine yıkamaya başlamadı ve belki de su yazmadan bile ve F6 veya F06 hata kodu görüntülendi.

Ariston Hotpoint Çamaşır Makinesi Hata/Arıza Kodu F06

Çamaşır makineleri yüksek kaliteli ve çok güvenilir olarak kabul edilir, ancak zaman zaman herhangi bir markanın ekipmanı bozulur. Kendi kendine teşhis sistemi, sahibine yardımcı olur ve arıza nedenini belirlemenizi sağlar. Bazı çamaşır makinesi modellerinde, sorun kodunu görebileceğiniz bir ekran vardır. Diğerlerinin ekranı yoktur ve kod belirli göstergelerin yanıp sönmesiyle belirlenir. Bununla birlikte, Hotpoint-Ariston çamaşır makinesi programı tamamladığında, ancak kapıyı açmadığında, programın bitiminden birkaç dakika sonra F06 arıza kodunu veren yıkama sonunda bir hata bulabilirsiniz.

Ariston Hotpoint Çamaşır Makinesi F06 Hatası

 • yıkama, durulama veya eğirme işleminde keyfi bir anda gerçekleşir;
 • programın çalıştığı her an görünür, ardından makine normal olarak silinir.

Bir Ariston çamaşır makineniz varsa, belirli göstergeleri yanıp sönerek F06 hatasını bildirir. Hangileri? Model Bağımlı:

 • En eski modellerde, iki göstergeli – güç ve ambar kilidi (Ariston Margherita gibi), güç (Ağ) göstergesi 5-10 saniye arayla 6 kez yanıp söner . Aynı zamanda, program seçme düğmesi saat yönünde döner ve tıklamalar yapar.
 • Düşük Uç çizgisinin (ARSL, ARXL, AVM, vb.) Hotpoint-Ariston modellerinde, “Program sonu” (Bitiş) ve “Boşaltma” lambaları (program yürütmenin geçerli aşamasını gösteren dikey göstergeler satırının altından ikinci ve üçüncü yanıp söner) ). Ek işlevlerin tüm düğme göstergeleri de yanabilir: bazı modellerde kontrol panelinde yatay olarak bulunur, örneğin, Hotpoint-Ariston BHWD, BHWM, ARTL, ARUSL, vb. Ve bazı dikey olarak (ARTF, AVC, ECOTF ve diğerleri).
 • Eleksiz Hotpoint-Ariston Aqualtis çamaşır makinelerinde (modeller AQSL, AQ9L, AQS0L, vb.), Yanıp sönen sıcaklık göstergeleri 30 ° C ve 40 ° C (sırasıyla ikinci ve üçüncü sıcaklık ışıkları) ile belirtilir.

Kodu Çözme Hata/Arıza F06

Hata ve arıza F06 veya F6, yalnızca Arcadia platformunda (Low-End hattının tüm modelleri, Aqualtis serisi ve diğerleri) ve Ariston Dialogic modellerinde (AD, ALD, AXD ve diğerlerinden başlayarak) elektronik kontrolörlü Hotpoint-Ariston çamaşır makinelerinde görüntülenir. . Ve şu anlama gelir:

 • Arcadia kontrol modüllü modellerde UBL devresindeki (sunroof kilitleme cihazları) sorunlar .
 • Dalogic serisi için kontrol düğmeleri veya program seçiciyle ilgili sorunlar.

Bu İşine Yarar Belki ?

Profilo Kurutma Makinesi Hata Kodları

Profilo Kurutma Makinesi Hata Kodları

Profilo Kurutma Makinesi Hata Kodları Ürünlerin yüksek kalitesine rağmen, önemli bir süre sonra ekipman kullanılamaz …

soru sor

4 Yorumlar

 1. İpek Kıray

  Ariston Hotpoint kurutmalı makinemiz f6 arıza koduyla hizmet dışı kaldı sorun kilit sorunu olduğunu sanıyorum makinemin kapağı açılmıyor ne yapabilirim yardımcı olur musunuz.

  • Hotpoint-Ariston’a göre, bildirilen hatanın F06 ve F6 olmak üzere birkaç kod adı vardır. Arcadia kontrol panelli çamaşır makinelerinde, ekran F6 kodunu gösterir, bu da kapı kilit sensörünün arızalı olduğu anlamına gelir.

 2. Erhan

  Çamaşır makinesindeki f6 nasıl giderilir

  • F6 hata kodu kapı kilit arızasıdır. değişmesi gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi
Bu Sayfanın İçeriğini Kopyalayamazsınız !