Ariston Hotpoint Çamaşır Makinesi Hata Kodu F07

Ariston Hotpoint Çamaşır Makinesi Hata Kodu F07 Görkemli bir yıkama tasarladınız, bir Ariston veya Hotpoint-Ariston çamaşır makinesine koydunuz ve makineyi başlattınız, ancak bir süre sonra temiz keten yerine çamaşır makinesinin ekranında eksik bir program ve F07 / F7 kodu buldunuz. Hata yanabilir:

Ariston Hotpoint Çamaşır Makinesi Hata/Arıza Kodu F07

  • başladıktan birkaç saniye sonra: makine su çekmeye bile başlamadı;
  • Yıkama başladıktan 2-5 dakika sonra: makine yazdı, suyu derhal boşalttı ve bir hata verdi;
  • Başlamadan 10 ila 20 dakika sonra: yıkayıcı programı normal olarak yürütüyor gibiydi, ancak durulamaya ulaşmadı, bu hatayla durdu;
  • yıkama başlangıcında: makine uzun süre su döktü ve daha sonra F 07 kodunu gösterdi.

Bazı durumlarda, sadece ısıtma modlarında bir hata oluşur ve normal olarak soğuk yıkama programı gerçekleştirilir.

Ariston çamaşır makinenizde ekran yoksa, makine aşağıdaki gibi bir F07 hatası bildirir:

  • En “yaş” modelleri (iki göstergeli – Ariston Margherita gibi güç ve kapı kilitleri) , 5 ila 10 saniye arayla güç lambasının 7 sık yanıp sönme serisini üretecektir . Aynı zamanda, program seçme düğmesi tıklayıp saat yönünde dönecektir.
  • Program yürütme aşamalarının göstergelerine sahip daha modern Aristonlarda (AVL, AVTL, AVSL, CDE, vb. Modeller), ek işlevlerin üç alt düğmesi yanıp söner (modele bağlı olarak, farklı şekilde çağrılabilirler, örneğin, “Ekstra Durulama”, “Hızlı” Yıkama ”ve“ Süper Yıkama ”veya“ Sıkma Hızını Azalt ”,“ Kolay Ütü ”ve“ Süper Yıkama ”veya“ Sıkma Hızını Azalt ”,“ Hızlı Yıkama ”ve“ Süper Yıkama ”vb.). Bu durumda , kapak kilidinin Tuş göstergesi daha yüksek bir frekansla titreyecektir .
  • Hotpoint-Ariston Low-End serisinde (ARSL, ARXL, AVM, vb.), Program aşamalarının yürütülmesi için gösterge serisindeki üç alt ışık (“Ambar kilidi” (Anahtar), “Döngü sonu” (END) ve “Tahliye” göstergeleri yanıp sönecektir “). Ek işlevlerin tüm düğme göstergeleri de yanabilir: bazı modellerde kontrol panelinde yatay olarak bulunur, örneğin, Hotpoint-Ariston BHWD, BHWM, ARTL, ARUSL, vb. Ve bazı dikey olarak (ARTF, AVC, ECOTF modelleri) ve diğerleri).
  • Eleksiz Hotpoint-Ariston Aqualtis makineleri (AQSL, AQ9L, AQS0L vb. Modelleri) , üç düşük sıcaklık göstergesiyle (sıcaklık LED’leri “Isıtma yok”, “30 ° C” ve “40 ° C”) bir F 7 hatası gösterecektir. yanıp sönecektir.

Ariston Hotpoint Çamaşır Makinesi F07 Hatası

Ariston çamaşır makinesindeki F 07 / F 7 hatası, ısıtıcı devresinde veya su seviye sensöründe bir arıza olduğunu gösterir. Genellikle çamaşır makinesi “göründüğünde” ya da aslında ısıtma elemanının suya batırılmadığı durumlarda ortaya çıkar.

Dikkat! Ekransız bazı Ariston modellerinde, bu hata su besleme sistemindeki bir arızadan kaynaklanabilir. Bu nedenle, bir ekran olmadan yıkayıcıda F07 kodunun ortaya çıkmasının nedenlerini ararken, makaleyi yanlışlıkla H20 (su kaynağı yoktur) üzerinde incelemenizi öneririz .

Hata F07 Kodunu Kendiniz Nasıl Onarırsınız ?

  • Kontrol ünitesi veya ekranın bir defalık arızası. F 07 hatası ilk kez vurgulanırsa, fişi birkaç dakika için duvardaki prizden çıkarmayı ve sonra tekrar takmayı deneyin. Kontrol ünitesi yeniden başlatılır ve hata kaybolabilir.
  • Zayıf kişiler. Isıtıcıdan ve seviye sensöründen kontrol ünitesine kadar olan alanlarda temas derzlerinin sıkılığını kontrol edin. Çamaşır makinesinin titreşimleri nedeniyle ortadan kaybolur ve bir hata yanar.

Bu öneriler F7 hatasını düzeltmeye yardımcı olmadıysa, Ariston çamaşır makinenizin bozuk olduğu ve büyük olasılıkla bir usta yardımı olmadan yapamayacağınız anlamına gelir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi