Anasayfa / Beyaz Eşya Hata Kodları / Ariston Hotpoint Çamaşır Makinesi Hata Kodu F08

Ariston Hotpoint Çamaşır Makinesi Hata Kodu F08

Ariston Hotpoint Çamaşır Makinesi Hata Kodu F08 Bir Ariston veya Hotpoint-Ariston çamaşır makinesi her zamanki gibi yıkamaya başlar ve sonra ekranda F 08 / F8 yazar, F8 kodu ne anlama geliyor? Görünüşünün birkaç nedeni olabilir, ancak ana versiyon: makinenin kontrol panosu, ısıtma elemanının açıldığına inanıyor. Sistem, onu açmak için bir sinyal vermedi, bu nedenle program kesintiye uğradı ve ekranda F08 hatası belirdi .

Ariston Hotpoint Çamaşır Makinesi Hata/Arıza Kodu F08

 • program başlatma düğmesine bastıktan birkaç saniye sonra;
 • yıkama döngüsünde;
 • durulama sırasında: makine suyu tahliye eder ve bir kod yayınlar;
 • durulamadan sonra: sıkmaya gitmez ve bir hata gösterir.

Eleksiz bir Ariston çamaşır makineniz varsa, ünite aşağıdaki gibi bir F08 / F 8 hatası verecektir:

 • Ariston Margherita gibi en eski modeller, 5-15 saniye arayla 8 kez yanıp sönme açma / kapama göstergesi üretecektir . Bu durumda, kapak kilidi göstergesi (“Anahtar” veya “Kilit”) yanar ve program seçme düğmesi bir daire içinde tıklayıp döner.
 • Program yürütme aşamalarının (AVL, AVSL modelleri, vb.) Göstergelerine sahip daha modern Ariston makinelerinde, “Gecikme zamanlayıcısı” düğmesi (ek işlevler sütununun üstünden ilk) yanıp sönecek ve açılır tavan kilidinin “Anahtar” göstergesi daha sık titreyecektir .
 • Low-End hattının (ARSL, ARXL, vb.) Hotpoint-Ariston modellerinde, “Spin” lambası (program ilerleme göstergeleri sütunundaki üstten üçüncüsü ) yanıp söner . Tüm ek fonksiyon ışıkları da yanabilir.
 • Ekransız Hotpoint-Ariston Aqualtis modellerinde , 50 ° C’lik (alttan dördüncü) yanıp sönen bir sıcaklık göstergesi bu hatayı bildirir .

Ariston Hotpoint Çamaşır Makinesi F08 Hatası

Kod F 08 bir ısıtma hatası anlamına gelir. Bir nedenden dolayı, Ariston çamaşır makinesi, su, olmaması gerektiğinde (örneğin, boş bir tankla) açılmış gibi görünüyor (ya da gerçekten öyle). Bu nedenle, makine programı durdurur ve bir hata atar.

F8 hatası çoğunlukla ısıtma devresindeki, daha az sıklıkla basınç anahtarı devresindeki arızalardan kaynaklanır. Bununla birlikte, bazı durumlarda, hata bağımsız olarak düzeltilebilir.

Ne yapmalı, kendiniz nasıl düzeltebiliriz ?

 • Kontrol modülü başarısız oldu. F08 hatası ilk kez ortaya çıktıysa, makineyi 10-15 dakika güç kaynağından çıkarmayı ve sonra tekrar açmayı deneyin. Belki kontrol panosunda (elektronik kontrolör) bir yazılım arızası vardı ve yeniden başlatma sorunu çözecektir.
 • Yüksek nem. Ariston çamaşır makinesi yüksek nem koşullarındaysa, kontrol panosu (kontrolör) “şaşırabilir”, bu da F8 hatasına yol açar. Tahtaya gidin (bir mikrodevre gibi görünüyor) ve dikkatlice inceleyin. Nem ve kirlilik izleri bulunursa, bu yerleri alkole batırılmış bir pamuklu çubukla silmeye çalışın ve ardından kontrol kartını saç kurutma makinesi ile dikkatlice kurutun. Ayrıca, çamaşır makinesini daha kuru bir yere taşıyın veya nemi azaltmak için en azından odayı havalandırın.
 • Gider. Tüm makine bağlantılarını ve su seviyesi sensörünü kontrol edin, özellikle de makine yakın zamanda taşındıysa. Belki de tel halka teması uzaklaşmıştır ve yerine geri getirilmesi gerekmektedir.

Hotpoint-Ariston çamaşır makinesi bir F 08 hatası üretmeye devam ederse, maalesef profesyonel onarım vazgeçilmezdir.

 

Bu İşine Yarar Belki ?

Midea Bulaşık Makinesi Arıza Hata Kodları

Midea Bulaşık Makinesi Hata Kodları

Midea Bulaşık Makinesi Hata Kodları Bulaşık makinenizle ilgili sorunu gidermenize yardımcı olmak için, bulaşık makinenizin …

soru sor

Bir yorum

 1. Ümit

  Çamaşır makinem f08 hatası vermekte bunun için ney yapa bilirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu Sayfanın İçeriğini Kopyalayamazsınız !

Servisi Ara (0850) 333 1 687