Anasayfa / Beyaz Eşya Arızaları / Ariston Ocak Fırın Arızaları Çözümleri
Ariston Ocak Fırın Arızaları Çözümleri

Ariston Ocak Fırın Arızaları Çözümleri

Ariston Ocak Fırın Arızaları Çözümleri Çeşitli ankastre fırınlar, çift fırınlar, gaz, elektrikli ve buharlı fırınlar günümüz pazarında yaygın olarak bulunmaktadır. Gelişmiş özellikler, en yüksek kalitede sorunsuz pişirme sağlar. Ancak, zaman zaman teknolojinin dezavantajları vardır. Hotpoint fırın sorunlarına ve sorun gidermeye buradan bakın

Ariston Ocak Fırın Arızaları

Ariston Ocak Fırın Arızaları Çözümleri Gaz hortumunu kontrol ettin mi? Gaz hortumunda, gaz akışını engelleyecek kıvrım bulunup bulunmadığını kontrol edin. Hortumun konumunu değiştirerek herhangi bir virajı ortadan kaldırın. Gaz musluğunu kontrol ettin mi? Gaz musluğunun açık olup olmadığını kontrol edin.

Ariston Ocak Yanmıyor

Ocağın modeli otomatik ateşleme fonksiyonunu içeriyorsa, bujinin brülör ile temas etmemesinden kaynaklanan hatalı ateşleme meydana gelebilir. Ocağı tutuşturmaya çalışırken herhangi bir kıvılcım fark ediyor musunuz? Her durumda, brülörün üstüne bir tava koyun ve ocak ateşlemeyi deneyin.

Orta ve büyük brülörler için gücü minimum seviyeye getirin. Ocak son zamanlarda temizlendiyse, brülör ve kapak uygun şekilde merkezlenmeyebilir. Kapakları ve brülörleri doğru konuma getirin. Kontak düğmesi en az 6-7 saniye basılı tutulmalıdır. Ateşleme işlemlerini yaparken doğru zaman dizisine mi uyuyorsunuz? Düğmeye 6-7 saniye boyunca basmayı deneyin.

Ariston Ocak Gözleri Gürültülü Yanıyor

Metan gazı, boru hattından aktığı zamanki basınçtan dolayı daha gürültülü olabilir. Brülör gürültüsünün sabit olup olmadığını veya sadece belirli zamanlarda oluşup oluşmadığını kontrol edin. Gaz kaynağı basıncı bir gaz teknisyeni tarafından kontrol edilmelidir.

Brülörlerden sadece biri gürültülü mü? Çeşitli alev bileşenlerinin doğru şekilde yerleştirilip yerleştirilmediğini ve ıslak olmadıklarını kontrol edin. Sorun uygun olmayan nozullar nedeniyle olabilir. Memelerin, kullanılan gaz türüne uygun olduğunu kontrol edin: eğer değilse, orijinal yedek parçalarla değiştirin.

Ariston Ocak Ateşleme Çalışmıyor

Arızalı ocak ateşlemesinin bujinin brülöre temas etmemesinden kaynaklanabilir. Ocağı tutuşturmaya çalışırken herhangi bir kıvılcım fark ediyor musunuz? Her durumda, brülörün üstüne bir tava koyun ve ocak ateşlemeyi deneyin. Orta ve büyük brülörler için gücü minimum seviyeye getirin. Ocağı son zamanlarda temizlediyseniz, brülörler hala ıslak olabilir. Brülörü kurumaya bırakın, ardından düzgün çalışıp çalışmadığını kontrol edin.

Ariston Ocakda Gaz Kokusu

Gaz hortumunun bütünlüğünü kontrol etmek çok önemlidir. Ocağın modelinde bir emniyet valfı varsa, düzgün çalışıp çalışmadığını kontrol etmek için basit bir test yapabilirsiniz.

Tencerelerde Kararma Oluşması

Doğru yanmayı sağlamak için, brülörlerin ve kapakların doğru yerleştirilmesi önemlidir. Her zaman brülörlerin ve kapakların konumunu kontrol edin ve doğru şekilde yerleştirildiğinden emin olun. Gaz, safsızlıklar içerebilir. Brülör maksimum güçte iken alevin rengini kontrol edin: gaz saf ise, alev turuncu dokunuşlarla mavi / açık mavi olmalıdır. Alev turuncu ise veya beyazımsı çizgiler içeriyorsa, gaz kirleri içerebilir.

Ariston Fırın Çalışmıyor ve Pişirmeye Başlamıyor

Pişirme ayarlarını kontrol edin: kullandığınız fırının türüne göre değişebilir. Fırın mekanik bir model ise, programlamaya başlamak için manuel moda ayarlanmalıdır. Bir ekran içeren elektronik bir model kullanıyorsanız, seçilen modun ekran üzerindeki ilgili düğmeye basılarak onaylanması gerekir. Fırın birkaç dakika içinde onay almazsa, modu keser ve ekranda “END” görünecektir.

Pişirme öncesi maksimum homojenliği sağlamak için ön ısıtma aşaması gereklidir ve gereklidir. Fırını maksimum sıcaklıkta açarak ön ısıtma aşamasını başlatın: termostat göstergesinin ışığı sönene kadar bekleyin. Fırına yemek koymadan önce sıcaklığı veya pişirme modunu seçin. Fırın kapısını düzgün kapatmadın mı? Fırın kapağının düzgün kapatıldığından ve contaların sağlam olduğundan emin olun.Kapı kapatıldığında sıkıca kapanmazsa, bir teknisyene başvurmanızı öneririz.

Birden fazla fırın rafı kullanırsanız, bulaşıklarınız düzgün bir şekilde pişiremeyebilir. Farklı raflardaki yemek pozisyonlarını tersine çevirmeyi ve bulaşıkları ne kadar piştiğine göre farklı zamanlarda çıkarmayı unutmayın. Damlama tavasının konumu da pişirme düzgünlüğü ve kalitesini etkileyebilir. Damlama kabı, fırının ortasına ideal bir şekilde yerleştirilmelidir.

Fırın hamurun içinde pişirmiyor Fırının mutlaka teknik bir sorunu yoktur; daha doğrusu, onu en iyi şekilde kullanmıyor olabilirsiniz. Hamurun kıvamını arttırmak için daha az sıvı kullanmayı deneyin: bu, sıcaklığı düşürür ve pişirme süresini uzatır. Sonuç, hem dahili hem de harici olarak daha muntazam olacaktır.
Fırın kapısında ve sık sık bitişikteki dolaplarda yoğuşma oluşumu var

Kondens birikmesi mutlaka fırın arızası anlamına gelmez: teğetsel soğutma sistemine sahip olmayan fırınlarda oluşabilir. Kullandığınız fırının teğetsel bir soğutma sistemi varsa, ikincinin düzgün çalışıp çalışmadığını ve kapıdan gelen herhangi bir hava sızıntısı olup olmadığını kontrol etmenizi öneririz. Sorun devam ederse, bir teknisyene başvurmanızı öneririz.

Ariston Fırın Kapısı Ve Sapı Aşırı Isınması

Teğetsel soğutma sistemleri olmayan fırınlar daha yüksek sıcaklıklara ulaşabilir. Aşırı ısınma mutlaka fırın arızasını ima etmez.

Uzun pişirme süreleri gerektiren yemekler pişiriyor musunuz? Isı, iletimi yoluyla, kapı ve kulp dahil olmak üzere cihazın tüm alanlarına ulaşabilir. Kullandığınız fırının teğetsel bir soğutma sistemi varsa, ikincinin düzgün çalışıp çalışmadığını ve kapıdan gelen herhangi bir hava sızıntısı olup olmadığını kontrol etmenizi öneririz. Sorun devam ederse, bir teknisyene başvurmanızı öneririz.

Mikrodalga fırına ne tür kaplar sokabilirim?

Fırının işleyişini engelleyebilecek onarılmaz hasarı önlemek için mikrodalga fırının içindeki doğru malzemeleri tanıtmak çok önemlidir. Metal ve alüminyum kaplar, altın astarlı plakalar, alüminyum folyo ve keskin metal nesneler kullanmaktan kaçının.

Mikrodalga fırının iç lambasını nasıl değiştirebilirim?

Lamba kırılırsa, parça çıkarılmalıdır. Bir teknisyene başvurmanızı öneririz. Fırın pişirme sırasında garip kıvılcım çıkarır Kıvılcımlar metalik malzemelerin sokulmasıyla veya hasarlı bir iç muflaya bağlı olabilir. İç muflada bozulma fark ederseniz, bir teknisyene başvurmanızı öneririz.

Mikrodalga fırınların tehlikeli olduğu doğru mu?

Mikrodalgalar kesinlikle tehlikeli değildir. Ayrıca, yumurta ve kestane hariç her türlü gıda maddesi bir mikrodalga fırında pişirilebilir. Sızanabilecekleri için kapalı kaplarda sıvıları ısıtmaktan kaçının. Fırın çalışırken kapıyı açmayın: cihazın çalışmasını tehlikeye atabilirsiniz. Kapıyı açmadan önce, uygun kontrolü kullanarak pişirme işlemini kesin.

Bu İşine Yarar Belki ?

Buzdolabı Uyarı İşareti Neden Yanar 

Buzdolabı Ünlem İşareti

Buzdolabı Ünlem İşareti Neden Yanar ? Ne Anlama Gelir ? Buzdolabı arızalar için bir uyarı …

soru sor

2 Yorumlar

  1. Volkan

    Elektrikli olacak L koduyla hata veriyor nedeni ne olabilir

Uzmana Soru Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopya İzni Yok
Servis Çağrı Merkezi