Beyaz Eşya Klima Ev Aletleri Servisi.com.tr Hoşgeldiniz.

Baykan Kombi Arıza Kodları

Baykan Kombi Arıza Kodları

Baykan Kombi Arıza Kodları Hata Düzeltme Kombi arıza kodları ile bilgiye marka ve model bazında aşağıda bulabilirsiniz. Üretici firmalardan bilgilendirme amaçlı derlenmiş bu bilgileri kombi kullanım kitapçığı ile karşılaştırınız. Son güncel bilgileri kombi üretici internet adresinden ulaşabilirsiniz. Baykan markalı hermatik, bacalı ve yoğuşmalı kombiler arızalandığında ekranda görülen arıza, hata kodlarının anlamaları ve servis çağırmadan önce neler yapılması gerekli bu makalemizde.

Baykan Kombi Arıza/Hata Kodu

Baykan Yıldız kombi nasıl resetlenir. Baykan Yıldız kombiye nasıl reset atılır. Baykan yıldız kombi nasıl resetlenir. Baykan yıldız kombiyi resetlemek için kombi panelinin sol üst kısmında bulunan yaz/kış açma/kapama konum anahtarını off/R konumuna getirin bir iki saniye bekledikten sonra yaz yada kış konumuna getirdiğinizde kombi resetlenmiş olur. Kombi arızada ise arızadan çıkar. Arıza durumunun devam etmesi halinde servis çağırmadan önce aşağıdaki kontrolleri yaparak kombiyi tekrar resetleyin.

Baykan Kombi E01 Hata Kodu

Baykan kombi led 80 / Baykan Kombi E01 arızası : Kombinin bir kaç kez yanmaya çalışması ile brülörün alev almaması durumunda ortaya çıkan arıza durumudur. Baykan 80 arızası durumunda Baykan kombi kart arızası veya Baykan kombi gaz valfi arızası mevcuttur. Arıza tespiti yapılmalıdır.

Baykan Kombi E02 Hata Kodu

Baykan kombi led 60 / Baykan kombi E02 arızası : Baykan kombi hava prosestat arızası mevcutsa kombi bloke olur Baykan 60 arızası ortaya çıkar. Bunun yanı sıra Baykan kombi elektronik kart arızası da bulunabilir. Gerekliyse Baykan kombi kart tamiri ile arıza giderilebilir.

Baykan Kombi E03 Hata Kodu

Baykan kombi led 30 / Baykan kombi E03 arızası : Baykan kombi kalorifer sensör arızası bulunduğunda ortaya çıkar. Sensör ( ntc ) bağlantıları kontrol edilmeli ve gerekliyse sensör değiştirilmelidir.

Baykan Kombi E04 Hata Kodu

Baykan kombi led 40 / Baykan kombi E04 arızası : Baykan kombi kullanım suyu sensör arızası ile meydana gelir. Sensör ( ntc ) bağlantıları kontrol edilerek değiştirilmelidir.

Baykan Kombi E08 Hata Kodu

Baykan kombi led 50 / Baykan kombi E08 arızası : Baykan kombi su basınç arızası ile ortaya çıkar. Kombinin su basınç seviyesi kontrol edilmeli ve 1.5 bar civarında ayarlanmalıdır. Kombi su basıncı çok düşerse cihaz arızaya geçer çalışmaz. Su basıncını ayarladığınızda su basınç şalteri veya elektronik şalter ( transducer ) arızalıdır.

Baykan Kombi E09 Hata Kodu

Baykan kombi led 70 / Baykan kombi E09 arızası : Baykan kombi aşırı ısınma durumunda ortaya çıkan arıza kodudur. Pompa kademe anahtarı 3te olmalı değilse cihaz arıza verir. Kombi tesisat filtresi tıkalı olduğunda petek vanaları kapalı olduğunda da bu arıza meydana gelebilir. Baykan kombi bakımı yapılarak durumu düzeltilebilir.

Baykan Kombi E06 Hata Kodu

Baykan kombi led 70 / Baykan kombi E06 arızası : Baykan kombi limit termostatı arızası mevcutsa bu arıza kodu belirir. Cihazın sıcaklığı düşünce tekrar çalışabilir. Yine de bi servise göstererek parça değişimi gerekliyse yaptırılmalıdır.

Baykan kombi led 30 ve led 40 / Baykan kombi E05 arızası : Baykan kombi gaz valfi arızalı veya gaz valf kabloları sorunludur. Arıza tespiti yapılarak test edilmeli ve gerekliyse parça değiştirilerek arıza giderilmelidir.

Baykan kombi led 60,led 70 ve led 80 / Baykan kombi E07 arızası : Baykan kombi devirdaim pompa arızası ile ortaya çıkar. Kombinin pompa basınç şalteri kontrol edilmelidir. Baykan kombi 60 ve 80 derece yanıyorsa Baykan kombi hava şalteri arızası, Baykan kombi fan motoru arızası veya elektronik kart arızası olabilir.

Neden Kombi Bakımı Yapılmalı
Kombi bakımının yapılması çok önemli bir husustur. Bakım sırasında kombinin sadece temizliği yapılmaz, yıpranmış parçalar tespit edilerek kombinizin daha büyük arıza yaşaması önlenir. Bakımlı bir kombi % 20’lere varan enerji tasarrufu sağlar. Kombinizin bakımı ve güvenliğiniz için bizleri arayınız.

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Call Now ButtonServisi Ara (0850) 811 24 22