Anasayfa / Beyaz Eşya / Aspiratör Çalışıyor, Fakat Hava Çekmiyor ?

Aspiratör Çalışıyor, Fakat Hava Çekmiyor ?

Aspiratör Nedir?

Aspiratör, gaz halindeki akşkanları enneye ve istenilen ortamdan uzaklaştırmaya yarayan bir fan çeşididir. Temizleyici anlamındadır. Havada bulunan duman,is,koku vb. yabancı maddeleri emerek dışları atan veya kendisine bağlanan bir kabın içindeki gazı seyreltmeye yada sıkıştırmaya yarayan, içerisinden bir sıvı geçirilerek çalıştırılan alete aspiratör denir.

Aspiratör Çalışıyor, Fakat Hava Çekmiyor ?Aspiratör Çalışıyor, Fakat Hava Çekmiyor ?

Aspiratör Çalışıyor, Fakat Hava Çekmiyor , Basit kullanım alanı olarak mutfaklarda önemli bir görev üstlenen aspiratörler kötü kokuların ortamdan çekilerek dışarı atılması konusunda fayda sağlarlar.  Aspiratörler hakkında kullanıcılarımıza ışık tutmaya devam  ediyoruz. Bugün kulllanıcılar tarafından gelen “Aspiratör Çalışıyor, Fakat Hava Çekmiyor, Ne Yapabilirim ?” sorusuna yanıt bulabileceksiniz.

Kullanmakta olduğunuz  aspiratörünüz uzun süre bakım görmezler ise bir takım arızalar ve bozulmalar yapabilirler. Bu arızalar kokuyu çekiş gücünde azalma veya çalışırken yüksek ses çıkarma olarak görülebilirler. Bu tarz sorunlar evin temel alanlarından birisi olan mutfakta yemek yapma düzenini derinden etkileyecekleri için bir an önce gerekli önlemlerin alınması ve aspiratörünüzün bakımınının ve onarımının yapılması gerekmektedir.

Aspiratör kokuları çekmiyorsa bunun çeşitli nedenleri vardır. Aspiratörünüzün filtresi tıkanmış olabilir, filtrenin değiştirilmesi gerekir. Aspiratörünüzün filtresini değiştirdiğiniz halde hala kokuları çekmiyorsa fan motorunda sorun vardır. Fan motoru mili pislikten tıkanmış olabilir. Aspiratörünüzün fişini çekip, motor miline bağlı kanatçıkları söküp, deterjanlı su ile yıkayıp süngerle mili temizleyip iyice kurulayın. Sonra sökme işleminin tersini uygulayarak yeniden yerine monte edin. Bu işlemleri yaptıktan sonra problemin ortadan kalkması gerekmektedir.

Aspiratörünüz tüm müdahalelerinize rağmen halen hava çekmiyorsa daha detaylı bilgi almak için 444 1 840 nolu Teknik Servis Platformu Çağrı Merkezimizi arayabilir, bize danışabilir, teknik servis talebinde bulunabilirsiniz.

Hakkında Usta

Bir Göz Atın

Çamaşır Makinesi Boşaltma Hortumu Ayarlanması

Boşaltma hortumu yerine prensibi çamaşır makineleri, hemen hemen tüm modeller için aynıdır. Erişmek için değiştirmek …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çağrı Merkezi