Anasayfa / Beyaz Eşya / Bulaşık Makinelerinde Filtre Temizliği Nasıl Yapılır ?

Bulaşık Makinelerinde Filtre Temizliği Nasıl Yapılır ?

Mutfaktaki en önemli yardımcılarımızdan birisi de bulaşık makineleridir. Keyifle yenilen yemeklerin ardından bizleri el ile bulaşık yıkama zahmetinden kurtaran bu eşyalar aynı zamanda su israfını da önemli ölçüde önlerler.

İçerisinde temizlik işlemi yapılan çoğu eşyada olduğu gibi. Bulaşık makinelerinde de temizlik çoğu zaman ihmal edilmektedir. Ancak bulaşıklardan uzaklaştırılan kirler ya da yabancı maddeler. Bulaşık makinelerinin süzgeçlerinde ya da filtrelerinde birikerek makinenin sağlıklı bir şekilde çalışmasını engelleyebilirler.

Bulaşık makinelerinin her yıkama işleminden sonra genel olarak kontrol edilmeleri, bu araçların çok daha sağlık bir şekilde çalışmalarına sebep olurlar. Bulaşık makinesinin kontrolünde ilk yapılması gereken şey ise bulaşık makinesinin filtresinin kontrol edilmesidir.

Bulaşık Makinelerinde Filtre Temizliği Nasıl Yapılır ?

Bulaşık Makinelerinde Filtre Temizliği Nasıl Yapılır ? Günlük yaşamımızda önemli yer tutan bulaşık makinelerinin yüksek performansta ve uzun ömürlü çalışması için bakıma ihtiyaç duyarlar. Bugünkü konumuzda ” Bulaşık Makinesi filtre temizliği nasıl yapılır ? ” sorusuna yanıtlar bulacağız.

Hayatımızı kolaylaştıran, su ve enerji tasarrufu sağlayan bulaşık makinelerimizde dikkat etmemiz gereken en önemli konulardan birisi makinemizin filtre temizliğidir. Günümüzde bazı bulaşık deterjanlarının filtre temizleme özelliği olsa da yine de 3 ila 4 yıkamada bir bulaşık makinemizin filtresini düzenli olarak kontrol etmemiz gerekir. Bu kontrol ve temizleme işlemi makinenin ömrünü uzattığı gibi, bulaşıkların hijyenik olması adına da oldukça gereklidir.Filtresi temizlenmeyen bulaşık makineleri bir süre sonra tahliye problemi çıkarabilir ve yıkama tamamlandığında makinenin iç kısmında bir miktar pis su kalabilir.

Bulaşık makinesinin filtresini temizlemek için yapılması gereken ilk şey makinenin elektrikle bağlantısını kestikten sonra alt rafını çıkarmaktır. Alt rafı çıkardıktan sonra altta yer alan mesh filtresini saat yönünün tersine çevirerek açıp, üst STS fitreyi ve dış filtreyi çıkarmak gerekir.

Bulaşık makineleri hakkında daha detaylı bilgi almak için 444 1 840 nolu Teknik Servis Platformu Çağrı Merkezimizi arayabilir, herhangi bir sorun varsa bize danışabilir, servis kaydı oluşturabilirsiniz.

Hakkında Usta

Bir Göz Atın

Arçelik DGK 26 KB Kombi Arıza Kodları

Arçelik DGK 26 KB Kombi Arıza Kodları ve çözümlerini makalemizde bulabilirsiniz. E01 Arızası: Gaz beslemesi-blokaj …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi