Anasayfa / Beyaz Eşya / Bulaşık Makinesi Nasıl Yerleştirilmelidir ?

Bulaşık Makinesi Nasıl Yerleştirilmelidir ?

Bulaşık Makinesi Nasıl Yerleştirilmelidir ? Bulaşıkları üreticinin talimatlarına uygun olarak ve su sirkülasyonunun tüm bulaşıklara ulaşmasını sağlayacağı şekilde yerleştirip, tasnif edin. Daha büyük bulaşıkları alt rafa, fincan, bardak ve daha az kirli bulaşıkları ise üst rafa yerleştirin.

Bulaşık Makinesi Bulaşık Yerleştirilme

Takımlarınızın çizilmesini veya çatlamasını önlemek için onları çok sıkışık bir şekilde yerleştirmekten kaçının. Keskin bıçaklar dışındaki bulaşıkları kirli yüzleri yukarıya bakacak şekilde yerleştirin. Bıçakları ise üst rafa dikkatlice ve yatay olarak yerleştirin. Uzun saplı bulaşıkların püskürtme kollarını engellemediğinden emin olun.

nasıl yerleştirilmelidir

Bulaşık Makinesine Bulaşıklar Nasıl dizilir 

Bulaşık+Makinesine Bulaşıklar Nasıl dizilir Sağlıklı ve Temiz olması için bulaşıkları Bulaşık makinesine yerleştirmenin püf noktaları şunlardır; Tabaklarınızın kirini sıcak suda hafif akıtarak tabaklarınızı ters bir şekilde bulaşık makinesine dizin, bardaklarınızı da aynı şekilde suya tuttuktan sonra onları da

Üst rafa ters ve düzenli bir şekilde dizin

bulaşık makineleri suyu alttan verdiği için tabakları ve bardakları ters ve sıcak suyla suyu akıtılmış bir şekilde dizmek daha iyi temizlenmesini sağlar. kaşıklarımızı çatallarımızı ve bıçaklarımızı direkt bulaşık makinesine atmayıp biriktiriyorsak onları geniş bir cevzede elde yıkama bulaşık jeli dökülmüş suda 2-3 dk bekletelim ki kurumuş yağ ve kirler yumuşayıp aksın. ondan sonra oradan alıp makineye şöyle istifleyelim

bulaşık makinelerinin özel çatal bıçak gözü vardır. oraya bıçakları ters koyalım ki elimizi makineye soktuğumuzda yanlışlıkla elimizi kesmesin. kaşıklarımızı dik, çatallarımızı da aynı bıçaklar gibi ters bir şekilde makineye koyalım. böylece bulaşıklarımızı tertemiz yıkamış oluruz. bulaşık makinemizi temizlemek için en az 6-8 yıkamada bir makinemizi toz soda ile boş çalıştıralım.

Hakkında admin

Bir Göz Atın

Fırın kapısının kilidini nasıl açıyorsunuz ?

Fırın kapısının kilidini nasıl açıyorsunuz ? Bu yazıda bir piroliz programından sonra kilitli kalır bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi