Anasayfa / Beyaz Eşya / Bulaşık Makinesi Parlatıcı Almıyor ?

Bulaşık Makinesi Parlatıcı Almıyor ?

Bulaşık Makinesi Parlatıcı Almıyor ?

Bulaşık makinesi kullanıcılarının yaşadığı sorunlar ve çözümlerini anlatmaya devam ediyoruz. Bulaşık makinesi kullanıcılarından gelen ” Bulaşık Makinesi Parlatıcı Almıyor ? Sorun Ne Olabilir ? ” sorununa yanıtlar vereceğiz.

Bulaşık makinelerinde bulaşıkların daha temiz yıkanabilmesi için kullanılan deterjanın yanında parlatıcı kullanılmasını tavsiye ediyoruz. Çünkü parlatıcı kullanırsanız, bulaşıklarınızın daha kuru ve kireç ve su izleri olmadan yıkanmasını sağlamış olursunuz.

Burada dikkat edilmesi gereken husus ise, makinenizde kullandığınız parlatıcınızın sadece bulaşık makineleri için üretilen parlatıcılardan olması gerekmektedir.

Bulaşık makineniz, makinenize parlatıcı eklemeniz gerektiği uyarısını “Parlatıcı eksikliği uyarı gözünde size bildirecektir. Bu gösterge açık renkte ise parlatıcı gözüne parlatıcı eklemeniz gerektiğini bildiriyordur.

Eğer bulaşık makineniz yıkama esnasında parlatıcıyı almıyorsa, öncelikle parlatıcınızın miktarını kontrol etmelisiniz. Eğer parlatıcınız yeteri kadar değil ise ve az miktardaysa, makineniz parlatıcıyı alamayabilir. Parlatıcı haznesini sık olarak parlatıcıyla doldurmanız gerekmektedir.

Bulaşık makinenizin programında bir sorun baş göstermiş olabilir. Eğer makineniz parlatıcı alma kısmına gelirken programı sonlandırıyor ve tamamlamıyorsa, bulaşıklarınız parlatıcı olmadan yıkanmış olacaktır. Parlatıcının devreye girmesi için yıkama programınızın kısa programda olmaması gerekiyor.

Makinenizde su miktarı da yetersiz olabilir. Eğer makinenizde tazyikli su gelmiyorsa, suyunuzun basıncı yükse değil ise bu da bulaşık makinenizin parlatıcıyı almasına engel olabilir.

Eğer makinenizde deterjanınızın dozajı da yetersizse parlatıcının alımını zorlaştırabilir.

Bulaşık makineleri hakkında daha detaylı bilgi almak için 444 1 840 nolu Teknik Servis Platformu Çağrı Merkezimizi arayabilir, bize danışabilirsiniz.

Hakkında Usta

Bir Göz Atın

Arçelik DGK 26 KB Kombi Arıza Kodları

Arçelik DGK 26 KB Kombi Arıza Kodları ve çözümlerini makalemizde bulabilirsiniz. E01 Arızası: Gaz beslemesi-blokaj …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi