site
stats
Home / Beyaz Eşya / Buzdolabı Alarm Veriyor ? 4/5 (8)

Buzdolabı Alarm Veriyor ?

[maxbutton id="1"]

Buzdolapları ev ve iş yerlerinin en önemli ihtiyacı durumundadır. Kullanmakta olduğunuz buzdolabı bir gün alarm verebilir, alarm ışığı yanıp sönebilir. Buzdolaplarında fonksiyon paneli üzerinde bulunan uyarı yani alarm ışığının yanmasının birden fazla nedeni olabilir. Genel olarak en çok rastlanan durumlardan birisi bulunduğunuz semtte elektrik gidip gelmelerinde alarm ışığı yanar ve belli bir süre sonra söner.

Diğer bir olasılık ise buzdolabının kapısının gün içinde özellikle yaz mevsiminde çok sık açılıp kapatılması veya kapının uzun süre açık unutulmasından dolayı kaynaklanır. Uzun süre kapı açık kalan buzdolabında belli bir miktarda soğuk hava kaybı yaşanır. Bu soğuk hava kaybını buzdolabı algılar ve içeride azalan soğutmayı size bildirmek için alarm lambasını yakar. Buzdolabını kapı lastikleri bozulmuş yada yırtılmış ise kapı tam kapanmaz ve lastikler ile buzdolabı arasında belirli bir aralık kalır. Bu aralıktan buzdolabını içine sürekli dış ortamdaki sıcak hava içeri girer böylelikle soğutma yine azalabilir.

Alarm lambası yandığı zaman servis çağırmadan önce yapmanı gereken işlem ilk olarak evinizde elektrik kesintisi olup olmadığını tespit etmeniz gerekir. Eğer yakın zamanda elektrik kesintisi olmuş ise alarm ışığı yakın zamanda kendiliğinden sönecektir. Buzdolabının kapısı uzun süre açık kalmış ise bu durumda yapacağınız tek şey buzdolabını kapılarını açarak fişini çekmeniz ve yaklaşık 24 saat cihazı dinlendirmenizdir. Bu dinlendirme sonucunda buzdolabınızı fişi taktığınız zaman alarm ışığı tekrar yanabilir fakat bir süre sonra alarm ışığı sönecektir.

Tüm bu işlemleri yapmanıza rağmen buzdolabınız yinede alarm vermeye devam ediyorsa daha detaylı bilgi almak için 444 1 840 nolu Teknik Servis Platformu Çağrı Merkezimizi arayabilir, bize danışabilir, servis talebinde bulunabilirsiniz.

Lütfen Oylayın

Bir Göz Atın

Çamaşır Makinesi Kıyafetleri Deliyor ?

Çamaşır Makinesi Kıyafetleri yırtıyor Çamaşır makineleri insan hayatında önemli bir yere sahiptir. İnsanlara zamandan, sudan tasarruf …

9 comments

 1. koksal karaca

  Buzdolabi alrm vermekte gunde 2 defa daha yeni aldim.yukaridaki yarumlari okudum bunlardan hicbiri degil ama yinede alarim vermekta konu hakkinda yardimlarinizi rica ederim.
  Syg

 2. ali kızıldağ

  benim buzdolabı şekil ve görüntü açısından mükemmel yapıda . fakat sürekli ışıkların gün içerisinde tekrar laması alarm vermesi enteresan . yukardaki bilgi ve yorumlarla alakası olmadıgını tespit etmiş bulunuyoruz bir kullanıcı olarak .böyle bir marka yı aldığım için de gerçekten pişman olmayan yoktur bence bende pişman oldum aldığım için

 3. Burcu Pamuk

  Buzdolabim motor calisip durdugunda sinyal sesi seklinde birkere otup duruyo neden acaba ariston marka sairim 1911 olmali

 4. Mehmet dağcıl

  Dünyanın en kötü malılını üreten Vestel dir ben onu bilir onu söylerim dilim döndükçe

 5. Efe

  Siemens marka buzdalabı var evde. Taşındıktan sonra sürekli alarm veriyor. İlk gün bişey demedik ama 4-5 gündür böyle. Servisi mi aramalıyım?

 6. bi fikir verin

  vestel buzdolapları çok berbat sürekli alarm veriyor insanlar o kadar para veriyor sonra garanti süresi dolmuş diyolarlar servis 40 lira her gelmeye para alıyor ama sonuç yok sakın vestelden uzak durun berbat

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir