Anasayfa / Beyaz Eşya / Buzdolabı Karlanma Yapıyor ?
Buzdolabı Karlanma Yapıyor

Buzdolabı Karlanma Yapıyor ?

Buzdolabı Karlanma Sebebleri

Buzdolabı Karlanma Yapıyor Buz dolapları günlük yaşamı vazgeçilmez parçaları arasında kendisine yer buluyor. Özellikle de günlük yaşantı içerisinde insanların gıdalarını daha taze ve daha uzun süreler koruyabilmesi. Saklayabilmesi konusunda buzdolabı teknolojisi son derece önemlidir. Buzdolabı karlanma yapıyor. bunun bir kaç nedeni olabilir.Buzdolabının karlanma yapma sebeplerinden biri kapısından hava almasıdır.

Buzdolabının içerisinde buz parçaları oluşuyor ise

Soğutucu bölmesinde buz parçaları oluşuyor ise, termostat ayarları doğru bir şekilde yapılmamış olabilir. Termostat ayarını kontrol edin. Buzun erimesi için cihazın kapılarını açık bırakın ve termostat seviyesini 1 ile 2 arasına getirin. Buzdolabınızda gösterge bulunuyorsa, çıkan sayının 6°C’ye ulaşmasını bekleyin.

Dondurucu bölmesinde buz birikiyor ise, termostat ayarları doğru bir şekilde yapılmamış olabilir. Termostat ayarını kontrol edin. Buzun erimesi için cihazın kapılarını açık bırakın ve termostat seviyesini 1 ile 2 arasına getirin. Buzdolabınızda gösterge bulunuyorsa, dondurucunun -18°C’ye ulaşmasını bekleyin.

Buzdolabınızın Kapağının Kapandığından Emin Olun

Buzdolabınız solo bir model ise, kapıların düzgün bir şekilde ve tam olarak kapanıp kapanmadığını kontrol edin. Kapıların yönü doğru bir şekilde değiştirilmediyse, cihazın performansı ya da contaları/kapı lastiği ile ilgili problemler ortaya çıkabilir. Sorun devam ederse, yetkili servis personeli ile irtibat kurun.

Buzdolabı Aşırı Buzlanma

Buzdolabının kapı kenarındaki mıknatıslı yerde kopma olup olmadığını kontrol edin,mıknatıslarda kopma yok ise buzdolabının kapısını kapatın ve etrafında hava alabilecek bir boşluk olup olmadığını kontrol edin. Buz dolabı aşırı doluysada karlanma yapar,içindeki tüm malzemeleri boşaltın ve buz eritici düğmesine basın,Dolabın içindeki tüm buz ve karlar eridikten sonra, içi boş şekilde çalıştırın. Karlanma devam ediyorsa sizin yapabileceğiniz tek şey servis çağırmaktır.

Hakkında admin

Bir Göz Atın

Arçelik DGK 26 KB Kombi Arıza Kodları

Arçelik DGK 26 KB Kombi Arıza Kodları ve çözümlerini makalemizde bulabilirsiniz. E01 Arızası: Gaz beslemesi-blokaj …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi