Anasayfa / Beyaz Eşya / Buzdolabı Neden Soğutmaz ?

Buzdolabı Neden Soğutmaz ?

Buzdolabı Neden Soğutmaz ?

Buzdolabı Neden Soğutmaz? Buz dolapları, evimizin olmazsa olmazıdır. Ayrıca; besinlerimiz in bozulmaması için soğutulması ve su ve bunun gibi içeceklerin soğutulması gibi birçok fonksiyona sahiptir. Buz dolaplarımız bazı nedenlerden dolayı soğutma fonksiyonunu yerine getiremeyebilir.

Buzdolabı çalışıyor ama soğutmuyor

Teknik bazı sorunlar, elektrik sistemiyle veya buzdolabının iç boru sistemleriyle vb. nedenlerle soğutması kısmen veya tamamen kesilebilir. Yani buzdolabımız bozulabilir. Buzdolabımızın soğutma işlemini yapmadığını fark ettiğimiz durumlarda teknik servis çağırmadan önce yapacağımız bazı şeyler vardır. Ayrıca teknik servis çağırmadan önce bazı yapılması gerekenler vardır.

Buzdolabı hiç soğutmuyor

Buzdolabının soğutmama bazı nedenleri olabileceğini belirtmiştik bunlardan ilki şudur; Buzdolabımızın iç bölümlerinde eğer rezistans varsa ve evimizdeki voltajlarda herhangi bir düşüklük- sorun varsa; elektrik gidip gelme yaptıktan sonra dolabımız bizlere soğutmama problemi yaşatabilir. ilk olarak; dolabın fişini çekiyoruz 4 saat bütün kapıları açık şekilde bırakıyoruz.

Buzdolabı Neden Soğutmaz ?

İçini boşaltıyoruz. 4 saat sonra tekrar fişini taktığımızda cihazımız büyük ihtimalle normale dönecektir.Soğutmama sorununda diğer bir ihtimal de şudur; buzdolabımızın üst bölümündeki turbo fan arızalı olabilir; filtresinden dolayı tıkanma yapmış olabilir ve bu durumlarda tüketicinin yapacağı herhangi bir şey yoktur. Servis çağrılması gerekir.Tek kapılı dolap kullanıyorsak ve soğutmama arızası varsa fişi çekeriz, cihazın buzlarını eritiriz ve içini boşaltırız yine 4 saat kapısı açık şekilde bırakırız; sonra fişini takıp çalıştırıyoruz eğer soğutma yeterli gelmiyorsa büyük bir ihtimalle gazından dolayı az soğutuyor dur ya da termostat arızalıdır; zamanında çalışmıyordur veya zamanında durmuyordur.

Öncelikle buzdolabımızın içindekileri çıkartmalıyız..Buzdolabının Üst bölümünde bir fan vardır; bu fan çalışmıyorsa dolabımız normal şekilde soğutma yapamaz. Buzdolabımızın kapısını kapattığımız zaman, iç bölümünde bir düğme vardır. Bu düğmeyi kendimiz inceleme yaparak veya kullanım kitapçığı yardımıyla kolaylıkla bulabiliriz.

Düğmeye elimizle basarız; bastığımızda fanın sesini duyuyorsak ilk olarak buzdolabımızın fişini çekmemiz gerekir. Yine fişi takıp düğmeye tekrar bastığımızda yine soğutma yapmıyorsa buzdolabı arızalı demektir. Bu nokta da servis çağırmamız gerekmektedir.Buzdolabımız tek kapılıysa kapağını açarız. Üst bölümü tamamen boşaltmamız gerekir ve buzdolabının fişini çekmeliyiz. Tek kapılı buz dolaplarında üst veya alt kısımlarda soğutma yapmıyorsa mutlaka bir arıza vardır servis çağırmamız gerekmektedir.

Hakkında admin

Bir Göz Atın

Fırın kapısının kilidini nasıl açıyorsunuz ?

Fırın kapısının kilidini nasıl açıyorsunuz ? Bu yazıda bir piroliz programından sonra kilitli kalır bir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi