site
stats
Home / Beyaz Eşya / Buzdolabı Sürekli Çalışıyor ? 3.13/5 (8)

Buzdolabı Sürekli Çalışıyor ?

Yaz ve kış aylarında bir evin en temel ihtiyaçlarının başında buzdolapları gelmektedir. Özellikle de gıdaların ve besinlerin çok daha uzun süreler saklanabilmesine yardımcı olacak türdeki donanımları ve özellikleri de buzdolabı teknolojisi, her evde kullanılmaktadır. Günümüz modern çağında  geliştirilen yeni nesil buzdolabı modelleri ile çok daha kaliteli, ekonomik ve çevreci bir buzdolabı kullanımı elde edilebiliyor. Buzdolabı modelinizde karşı karşıya kalabileceğiniz en yaygın arızalardan birisi olan buzdolabının soğutmamasına karşın devamlı olarak çalışması gibi bir arıza ile karşı karşıya kalmanızdır.

Buzdolabım Sürekli Çalışması, Nedeni Ne Olabilir ?

Buzdolabınız geniş olabilir ve daha uzun süre çalışabilir. Bu durum gayet normaldir. Daha büyük ve geniş buzdolapları daha uzun süre çalışır. Oda sıcaklığının normal şartlar üzerinde olması bir diğer sebeplerdendir. Dolap fişi yeni takılmış ya da yeni yiyecek konulmuş olabilir. Sıcak yemek konulması da dolabınızın uzun süre çalışmasına neden olur. Dolap kapısının sürekli olarak açılıp kapanması içeri sıcak havanın girmesine ve uzun süre çalışmaya neden olur. Dondurucu veya soğutucu kapı contaları eskimiş ya da yıpranmış olabilir. Bu durum da dolabınızın uzun bir süre çalışmasına neden olur. Tüm kontrolleri sağlamanıza rağmen dolabınız sürekli çalışıyorsa teknik servisi aramanız gerekecektir.

Lütfen Oylayın

Bir Göz Atın

Çamaşır Makinesi Kıyafetleri Deliyor ?

Çamaşır Makinesi Kıyafetleri yırtıyor Çamaşır makineleri insan hayatında önemli bir yere sahiptir. İnsanlara zamandan, sudan tasarruf …

3 comments

  1. Efe

    Dolap surekli çalışıyor dinlenmeye geçmiyor . birde kaç dakikada bir durması lazim ?

  2. Efe

    Dolap surekli durmadan çalışıyor nedeni nedir ? Kaç dakikada bir durması lazım ?

    • termostat ayarı mevsime göre ve kullandığınız alana göre değişmektedir çalışma süresi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir