Anasayfa / Beyaz Eşya / Çamaşır Makinesi Deterjan Almıyor ?

Çamaşır Makinesi Deterjan Almıyor ?

Çamaşır Makinesi Deterjan Almıyor Çamaşır makinesi kullanıcılarının sık yaşadığı şikâyetlerden biri Çamaşır makinesi detarjan almıyor sorunu olmaktadır. Kullanıcıların en çok rastladıkları problemler arasında yer alan makinenin deterjan almamasının birden fazla sebebi vardır.

Çamaşır Makinesi Neden Deterjan Almaz ?

Bu sorunun en büyük nedeni daha önceki kullanılan deterjanların deterjan gözünde birikip kurumasından kaynaklanmaktadır. Deterjan gözünde biriken deterjan kalıntıları kazan gider hortumunu tıkamaktadır. Kazana giden hortum tıkandığı zaman deterjan gözünde bulunan deterjanı yıkama esnasında alamamaktadır.

Bu nedenle her yıkamadan sonra makinenin deterjan göze açılıp deterjan kalıntısı kalıp kalmadığı kontrol edilmeli, mevcut bir birikim varsa temizlenmelidir. Diğer bir sebep ise kullanılan deterjanın ağzının açık kalmış olması

Nemlenmiş Ve Sertleşmiş Olmasından da Kaynaklanıyor

Nemden ötürü sertleşen deterjanı deterjan gözüne koyduğunuzda çamaşır yıkanırken bu kalıplaşan deterjan erimez ve orada birikmeye devam eder. Deterjan almamasının diğer bir sebebi ise genel olarak ventil ( su valfi) isimli parçadan dolayı olmaktadır. Eğer su valfinden su geçmiyor veya geçiyor fakat bozulduğu için tazyik siz geçiyorsa deterjan gözündeki deterjanı alması imkansızlaşır.

Deterjan almamasının diğer bir sebebi ise; çamaşır makinesi çalıştırıldığında su valf ine elektrik gelmemesinden kaynaklanıyor olabilir.  Bu gibi nedenlerle veya da çamaşır makinesi hiç çalışmadığında deterjan kutusundaki deterjanı alamamaktadır. Bu tip sorunlar yaşayan kullanıcılar teknik servisi arayarak teknik ekiplerden yardım alabilirler.

Hakkında Usta

Bir Göz Atın

Arçelik DGK 26 KB Kombi Arıza Kodları

Arçelik DGK 26 KB Kombi Arıza Kodları ve çözümlerini makalemizde bulabilirsiniz. E01 Arızası: Gaz beslemesi-blokaj …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çağrı Merkezi