Anasayfa / Beyaz Eşya / Çamaşır Makinesi Kapak Açılmıyor ?

Çamaşır Makinesi Kapak Açılmıyor ?

Çamaşır Makinesi Kapak Açılmıyor ? Ürünün içinde hala su varken netlikle yükleme kapağını açmayın veya filtreyi sökmeyin. Su basması ve sıcak su yüzünden yaralanma tehlikesi ortaya çıkar.

Çamaşır Makinesi Kapak Açılmaması

Kilitli yükleme kapağını zorla açmaya çalışmayın. Yıkama bittikten birkaç dakika sonra kapak açılabilir duruma gelecektir. Yükleme kapağını açmak için zorlamanız halinde, kapak ve kilit mekanizması hasar görebilir.

Çamaşır Makinesinin Kapağı Açılmıyor

Çamaşır Makinesi Kapak Kilidi Açılmıyor !

Ürün kullanımda değilse fişini çekin. Ürünü, üzerine su püskürterek ya da su dökerek netlikle yıkamayın! Elektrik çarpma tehlikesi vardır! Fişe ıslak ellerle netlikle dokunmayın! Fişi çekmek için kablosundan tutmayın, her zaman fişi tutarak çekin. Yalnızca otomatik çamaşır makinelerine makul deterjanlar, yumuşatıcılar ve katkı maddeleri kullanın. Elektrik çarpıntısı çekileceği için çamaşır makinesi hala takılıysa, kapağı çıkarmayın ve çamaşır makinesinin içine girerek kapıyı açmaya çalışmayın .

Çamaşır makinesi kapak kilidi arızası

Sıkışan bir kapının en yaygın nedeni arızalı bir kapı kilidi olması muhtemeldir. Bazen, kapı kilidini kullanarak kapıdan içeriye girerek kapıyı serbest bırakabilir veya kapı kilitlemesini zorlayabilirsiniz. Fakat bazen sadece makineden koparılmaları gerekir.

Bunu yapmanız gerekiyorsa, çamaşır makinesini şebekeden tamamen ayırdığınızdan emin olun ve gerekirse kilitleme mekanizmasını makinenin içinden kırın. Kapıyı zorlamayın ya da sadece daha fazla parça kırın. Kapı tutamağı, kapı kilidindeki bir plakanın arkasına kilitlenmeli ve bazen kapıyı plakanın dışına itebilir veya zorlayabilirsiniz.

Termal kilit, döngü bittikten yaklaşık iki dakika sonra çamaşır makinesi kapısını bırakmalıdır. Isıtma ve genleştirme ile çalýr, bu nedenle çamaşır makinesinin kapanmasına rağmen kapı hemen açılmaz. Hüner, çamaşır makinesinin beş dakika açık kalması ve böylece kilit açılıp bırakılabiliyor. O halde kapınızı açmanız gerekir. Bazen termal kilit sadık kalır. Bu durumda, yakalama bölgesini sıkıca vurmak, onu serbest bırakmanıza izin verebilir.

Tüm çamaşır makinesinin modellerini ve modellerini farklı olduğunu ve bir çamaşır makinesinin kapısının açılmasının pek çok nedeni olduğunu unutmayın, bu nedenle yukarıdaki düzeltmeler her sıkışan çamaşır makinesi kapısının kilidini açmanın cevabı olmayabilir. Bununla birlikte, çoğu makine için kesinlikle iyi bir başlangıç ​​noktası oldukları için, yukarıdaki ç sayı çamaşır makinesinin kapısının açılmasını önleyen en yaygın problemlerdir.

Hakkında admin

Bir Göz Atın

Arçelik DGK 26 KB Kombi Arıza Kodları

Arçelik DGK 26 KB Kombi Arıza Kodları ve çözümlerini makalemizde bulabilirsiniz. E01 Arızası: Gaz beslemesi-blokaj …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi