Anasayfa / Beyaz Eşya / Çamaşır Makinesi Kıyafetleri Deliyor ?

Çamaşır Makinesi Kıyafetleri Deliyor ?

Çamaşır Makinesi Kıyafetleri yırtıyor

Çamaşır makineleri insan hayatında önemli bir yere sahiptir. İnsanlara zamandan, sudan tasarruf ettiği gibi hijyen sağlarlar. Çamaşır makineleri de tıpkı diğer elektronik cihazlar gibi zamana ve kullanım koşullarına bağlı olarak bozulabilirler. “Çamaşır Makinesi Kıyafetleri Deliyor, Ne Yapmalıyım ?” diye soran tüketicilere konu ile ilgili geniş bilgi vereceğiz.

Çamaşır makinesi çalıştırırken içerisine iç çamaşırı ve tek parça çorap attım ama çamaşırları “Çamaşır Makinesi Kıyafetleri Deliyor” diyorsanız mutlaka çamaşır makinenizin körük lastiği kopmuş ya da yırtılmıştır. Böyle bir durumla karşılaştığınız durumda makineye tekrar çamaşır atıp çalıştırmayınız. Çamaşır makinesi belli bir zamandan sonra mutlaka makinenin her hangi bir yerinde hasar oluşmuş olabilir. Körük lastiği çamaşır makinenin içerisine küçük çamaşırların kaçmasını önleyen en önemli parçalardan sadece bir tanesidir.

Küçük çamaşırların kaçması durumunda mutlaka teknik servis çağrılmalı ve kontrol ettirilmelidir. Çamaşır makinesi çalışırken makinenizin içerisinden dışarıya su sızıntısı var ise makinenin körük lastiğini kontrol mutlaka etmelisiniz. Çamaşır Makinesi Kıyafetleri Deliyor diyorsanız çamaşırların daha önceden yıpranmış olup olmadığını mutlaka kontrol edin.

camasir-makinesi-camasirlari-deliyor-222

Bir diğer husus ise makinenizin programını ayarlarken çamaşırınıza göre sıkma devrini ayarlamanızdır.  Eğer siz hassas bir çamaşır için 1000 devirlik bir sıkma programı ayarlar iseniz çamaşırın yırtılma olasılığı hali ile muhakkak ki artmış olacaktır.

Çamaşır makinesinin çamaşırları delmesinin iki neden olabilir;

  • Çamaşır makinesinin tambur arızası.

  • Çamaşır makinesinin körük lastiği arızasıdır.

Tambur adlı parça yani iç kazan üzerinde her hangi bir çapak olmuş ise veya kazan içine tel gibi yabancı bir parça kaçmış ise çamaşırlarınızı yırtılabilir.

Körük lastiği adlı parça ise zamanla yıprandığı için bollaşır ve tambur ile dış kazanın arasında kalan boşluğa çamaşırlarınızı sıkıştırır böylelikle çamaşırlarınız yırtılabilir. Körük lastiği adlı parça değiştirilir ise sorun kısa zamanda çözülür.

Çamaşır makineleri hakkında daha detaylı bilgi almak için Teknik Servis Platformu Çağrı Merkezimizi 444 1 840‘ı arayabilir, teknik destek alabilir, servis kaydı oluşturabilirsiniz.

Hakkında admin

Bir Göz Atın

Arçelik DGK 26 KB Kombi Arıza Kodları

Arçelik DGK 26 KB Kombi Arıza Kodları ve çözümlerini makalemizde bulabilirsiniz. E01 Arızası: Gaz beslemesi-blokaj …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çağrı Merkezi