Anasayfa / Beyaz Eşya / Çamaşır Makinesi Lastiği Nasıl Takılır ?

Çamaşır Makinesi Lastiği Nasıl Takılır ?

Çamaşır Makinesi Lastiği Nasıl Takılır ? Çamaşır makinesi körük lastiği; kazan ve kapak çerçevesi arasında kalır. Lastiğin bir kısmı kazana bir kısmı ise çamaşır makinesinin ön sacında bağlıdır. Kazana bağlı olan kısmı büyük bir kelepçe ile sabitlenir. Diğer kısmı ise oval esnek bir yayla bağlanır.

Çamaşır makinesi körük lastikleri çok nadir arıza yapmasına rağmen, zamanında tedbir alınmazsa çıkardığı arızalar genelde büyük maliyetlere sebep olmaktadır. Körük lastikleri hasarları en çok çamaşırların içinde unutulan bozuk para ve metal eşyaların aracılığı ile delinir ve su akıtır. Sonrasında akan su makinenizde başka yerlerde de hasar oluşturabilir.

Körük lastikleri zamanla özelliğini ve esnekliğini kaybeder böylelikle tambur ile kazan arasındaki boşluğu kapatamadığı için çamaşır makinesi kazanının içine çorap gibi küçük çamaşırlar kaçabilir. Körük lastiklerinin alt kısmında bulunan üç adet delik çamaşır sonrası su boşaltma esansında körükte kalan suyun gitmesi için tasarlanmıştır.

lastiği nasıl takılır

Körük Lastiği Nasıl Temizlenir?

Makinenin en ıslak kalan ve en çok küflenen yerlerinden biri de kapağın makinede denk geldiği yer olan körük lastiğidir. Bu lastik düzgün temizlenmezse zamanla yırtılabilir ve makinenizin içerisine çamaşırlarınızın kaçmasına sebep olur. Böyle bir durumda makinaniz bozulacak ve tamiri zor olacaktır.

Anlayacağınız körük lastiği temizliği çok önemli. Uzun süreli bir kullanım için bizim tavsiyemiz her çamaşır yıkamasından sonra körük lastiğini kuru bir bez yardımıyla silmeniz ve nemli kalmasını engellemenizdir. Eğer körük lastiğiniz çoktan küflenmiş ise beze biraz çamaşır suyu dökün ve o şekilde temizlemeyi deneyin.

Hakkında admin

Bir Göz Atın

Arçelik DGK 26 KB Kombi Arıza Kodları

Arçelik DGK 26 KB Kombi Arıza Kodları ve çözümlerini makalemizde bulabilirsiniz. E01 Arızası: Gaz beslemesi-blokaj …

3 yorumlar

  1. Hasan güneş

    Camasir makinasının lastigi çıktı nasıl takabiliz yardımcı olur musunuz arkasındaki teli takamiyoruz

  2. Hasan güneş

    Lütfen acil yardimci olurmusunuz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi