Anasayfa / Beyaz Eşya / Çamaşır Makinesi Su Bağlantısı Nasıl Yapılır ?

Çamaşır Makinesi Su Bağlantısı Nasıl Yapılır ?

Çamaşır Makinesi Su Bağlantısı Nasıl Yapılır Makine ile birlikte verilen özel hortumları makine üzerindeki su giriş vanalarına bağlanır. Kırmızı hortum veya kırmızı yazılı hortum sıcak su girişi, mavi veya mavi yazılı hortum ise soğuk su girişine bağlanır.

Hortumun dirsekli ucu makineye takılır. Hortumun somunları el kuvveti ile sıkılmalıdır, anahtar kullanılmamalıdır. Bağlantı yerlerinde oluşabilecek su sızmalarını önlemek için, hortumun her iki tarafındaki bağlantılarda conta kullanılması gerekir. Makine tarafındaki contalar hortum filtre kanalına oturmalıdır.

Su Bağlantısı

Çamaşır makinesinin su giriş hortumlarının bağlanması

Şu anda, çamaşır makinesinin,bir lüks ürün kabul edilir, ama satın alma noktası ve bağlı çamaşır makinesi ile beslenir tahliye hortumu, yetersiz uzunluğuna su drenajı yakın yüklemek için yetersizlik kararttığı bu tekniği bağlayın.

lk bakışta göründüğü gibi o kadar zor değil, özellikle çünkü mağazasında özel bir oluklu hortum satın alabilirsiniz ve kendi başlarına bağlayın.

Boşaltma hortumu yıkama standart uzunluğu Makine yaklaşık 1.5-2 metre, ama herkes boyutuna sığabilir. ürettikleri yok çünkü, çalışmayan bir uzun ile hortumu değiştirin. Ama burada sorun için basit bir çözüm yoktur – çamaşır makinesinin boşaltma hortumu, sadece basitçe uzatabilir. bu model için özel olarak mağaza içi uzatma kablosu satın alın. gerekli değildir değiştirin, ancak mevcut hortumla bağlanmak için yeterlidir.

mağaza içi özel konektör al,hangi iki tahliye hortumları güvenilir bir bağlantı kurmaya yardımcı olacaktır. o bulunmazsa, sen ince duvarlı güçlü bir plastik tüp kesmek gerekir. tüpün dış çapı, yaklaşık 20 mm olması gerekir. Bu durumda, askıları kravat gerekiyor.

satın bağlayın ve özel hortumu kendihijyenik kadın veya donanım mağazadan satın alınabilir bağlantı tüpü. Tüp hortumun her iki tarafın uçlarında içine rahatça oturmalıdır. Yeri hortum bağlantıları bağlayan tüpün merkezinde olacaktır. Bu, açık bir şekilde, çamaşır makinesinin belirli bir model için işaretlenir.

ucu ise tahliye hortumunun bir yerli yapılır Plastik yerine kauçuk, hurda içinde uygun bir boru yeniden sarılır. Sonra bunun bir lastik ucu üstüne koymak. Bu yapı tek avtohomutom sabitleyin.

Tahliye hortumu uzunluğu geçmemelidir Eğer lavaboya yakın bir mesafeden çamaşır makinesinin bir transfer gerekecektir ki bu durumda üç buçuk metre. drenaj süresi üç ila üç buçuk metre arasında ise, isteğe bağlı olarak zemine girinti ya da duvara dikilebilir çok katmanlı boru ile lavabo artacaktır. Ve iki metreye bir buçuk – oluklu hortum yardımıyla büyütün.

Hakkında admin

Bir Göz Atın

Arçelik DGK 26 KB Kombi Arıza Kodları

Arçelik DGK 26 KB Kombi Arıza Kodları ve çözümlerini makalemizde bulabilirsiniz. E01 Arızası: Gaz beslemesi-blokaj …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çağrı Merkezi