Anasayfa / Beyaz Eşya / Çamaşır Makinesi Suyu Isıtmıyor ?

Çamaşır Makinesi Suyu Isıtmıyor ?

Çamaşır Makinesi Suyu Isıtmıyor ?

Çamaşır Makinesi Suyu Isıtmıyor ? Çamaşır makinesi kullanıcılarının yaşadıkları sıkıntıları arasında yer alan çamaşır makinesinin suyu ısıtmamasının çeşitli nedenleri vardır.

Yeterli hijyenlerin elde edilebilmesi ancak belirli ısılarda gerçekleşebilecek bir durumdur. Birçok bakterinin ölmesi için kaynama noktası gerekebilir. Hassas tenli çocuklar ve yetişkinler için hijyen daha çok önemlidir. İç çamaşırları, bebek çamaşırları ve cilt problemi olan kişilerin çamaşırları belirli ısılarda yıkanması gerekecektir.  Eğer çamaşır makinesi yeterli temizliği sağlayamıyorsa çamaşırların rengi değişerek lekelerden ve mikroplardan arınmayacaktır. Çamaşır makinesi yeterince suyu ısıtamaz ise bu durumda çamaşırlarda temizlik ve hijyen sağlanamayacaktır. Problemin çözümü için servis çağırmanızı öneriyoruz.

çamaşır-makinesi-suyu-ısıtmıyor

Çamaşır makinesi suyu ısıtmıyor bu sorun neden olabilir? Nasıl bu sorun çözülebilir?

 Şebeke suyu çoğu zaman kireçli akmaktadır. Bu durumda makine içerisinde bulunan rezistans kirece maruz kaldığı için deforme olmuş olabilir. Isıyı algılayamayıp yeterli derecelere yükseltmeyebilir.Bu sıkıntıya ulaşabilmek için makine bulunduğu alandan çekilerek arka kısmına ulaşılmalıdır. Arka kapağın açılmasından sora rezistansta meydana gelmiş deformasyon incelenmelidir.  Burada bakılması gereken noktalar uç kısımlardır. Eğer çamaşır makinesi suyu ısıtmıyorsa muhtemelen rezistansın uç noktaları kireçlenme ya da vs. sebepten ötürü algısını yitirmiş ve ısıya duyarsızlığından dolayı suyu ısıtmıyor olabilecektir. Böyle bir sıkıntı rezistansın uçlarının kontrolü ile anlaşılabilecektir. Bu durumda rezistansın değişmesi gerekir. (Önleyici olabilmek adına bulunan yerde sular çok kireçli ise kireç önleyici kullanılmalıdır.)

–  Elektronik karta ya da rezistansa güç ulaştıran kablolarda problem olabilir. Buralar kontrol edilmelidir.

  Termostatta arıza meydana gelmiş olabilir.

Çamaşır makinenizi alanında uzman olan ekiplere emanet etmeniz tavsiye olunur.

Hakkında admin

Bir Göz Atın

Arçelik DGK 26 KB Kombi Arıza Kodları

Arçelik DGK 26 KB Kombi Arıza Kodları ve çözümlerini makalemizde bulabilirsiniz. E01 Arızası: Gaz beslemesi-blokaj …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çağrı Merkezi