Çamaşır Makinesi Uzun Süre Yıkıyor ?

//Çamaşır Makinesi Uzun Süre Yıkıyor ?

Çamaşır Makinesi Uzun Süre Yıkıyor ?

Çamaşır Makinesi Uzun Süre Yıkıyor ? Çamaşır makinesi kullanıcılarından gelen ” çamaşır makinem uzun sürede yıkıyor, nedeni ne olabilir ?  ne yapabilirim ? ” gibi sorunlarınıza bugünkü konumuzda cevap alabileceksiniz.

Her evin vazgeçilmezleri arasında yer alan çamaşır makineleri, her ne kadar kullanımı kolay ve kullanışlı olsa da dikkatli olmak oldukça önemlidir. Özellikle son yıllarda üretilen çamaşır makinelerinin dijital özellikli olmaları bu tür cihazların daha hassas olmalarına neden olmaktadır. Bayanlar elektronik aletleri kullanma konusunda gerekli özeni gösterseler de bazı durumlar istenmeyen arızalar çıkmaktadır. Ya da arızaların dışında olmaması gereken durumlar yaşanmaktadır. Bu konuda sıkça karşımıza çıkan sorunlardan biri çamaşır makinesinin yıkama süresinin uzun sürmesidir. Bu konuda belirtilen süreden fazla sürede çamaşır makinesinin çalışması çeşitli nedenleri akıllara getirmektedir. Gereğinden fazla çamaşır makinesinin çalışması durumunda paniğe kapılmadan gerekli kontrolleri yapmak gerekmektedir. Bu konuda çamaşırların kirlilik derecesine göre seçilen programlarda yıkamanın uzun sürmesine neden olmaktadır. Bu tür kontrolleri yaptıktan sonra nedeni bulunamıyorsa teknik servislerden yardım istemek en doğrusu olacaktır. Çamaşır makineleri kişiler için oldukça önemli elektronik eşyalardan biridir. Bu nedenle olağan dışı durumlarda kişiler endişeye kapılmaktadır. Özellikle yeni tip, dijital ekran ve programa sahip makinelerde bu tür sorunlar yaşandığında teknik servis ile irtibata geçmek oldukça önemlidir. Bu tür konular işinde uzman olan teknik personeller için kolay işler arasında yer almaktadır. Bu nedenle çamaşır makinesinin uzun süren yıkama sırasında makineyi kurcalamak ve kapağını açmaya çalışmak oldukça yanlış davranışlar arasında yer almaktadır.

Yıkama İşlemi Uzun Sürüyor! Ne Yapabilirim ?

Son yıllarda üretilen çamaşır makineleri oldukça hassas bir yapıda olarak üretilmektedir. Bu konuda sağlam ve kullanışlı olmalarına karşın en ufak hatalarda beklenmeyen sonuçlar ortaya çıkmaktadır. Bu nedenle diğer elektronik aletlerde olduğu gibi çamaşır makinesi kullanımında dikkatli olmak ve olabildiğinde doğru bir şekilde kullanmak son derece büyük önem taşımaktadır. Bu konuda çamaşır makinesi kullanımında yapılan en büyük hatalardan biri de makineyi olağan kapasitesinden fazla doldurmaya çalışmaktır. Bu şekilde yapılan yanlışlar çamaşır makinelerinin ömrünü kısaltmaktadır. Çamaşır makine kullanımında bilinçli olmak ve doğru bir şekilde çamaşır yıkayabilmek için işinde başarılı uzman kadroya sahip teknik servislerde gerekli bilgiyi almak oldukça büyük önem taşımaktadır.

Uzun sürede yıkama yapan çamaşır makineleri hakkında daha detaylı bilgi almak içim 444 1 840 nolu Teknik Servis Platformu Çağrı Merkezimizi arayabilir, herhangi bir sorun varsa bize danışabilir, servis kaydı oluşturabilirsiniz.

Lütfen Oylayın

Comments

 1. Recep dedi ki:

  Camasir makinasi normalde 1.5 saatde yikadigi camasiri 2ve 3 saatde bitirmesinin nedeni nedir

   1. Nazif fırat dedi ki:

    Makine çamaşır makinesi çok geç uzun yıkama yapıyor 3 4 saat sonra bitiyor

     1. Yavuz dedi ki:

      Beko camasik makinasi 7 8 saat yıkıyor nedendir

     2. naziffırat dedi ki:

      bosch marka

  1. Nevzat dedi ki:

   Bizim bosch logixx 8 kg sensitive modeli makinamiz var program 1.38 den 0.59 düşüyor yıkama yaparken bir anda. Usta geldi kart değiştirdi bir yerler söktü ntc dedi galiba onu değiştirdi olmadı abi makina normal dedi gitti şimdi bizim makinanın arızası ne olabilir biz ustayı çağırmadan önce de makina süreyi uzatıp döne döne yıkıyordu şimdiden teşekkürler

 2. Selam camasir makinem dijitalsiz ve kartsiz arcelik 1 saate yikiyacagina saatlerce yikamaya basladi ornek vereyim N ye gtiriyom belli zamanda bi kac milim ilerliyor ve ondan sonrasi az ilerledi ve orda durup saatlerce yikiyor kurutmaya kadar gelmiyor anahtar

  1. ısıtma yapmıyor ise program ilerlemez , resislans arızalı ve ya termostat diger ihtimal program

 3. Alii dedi ki:

  Arcelik 5083 makinem iki uc saat te yikiyor nedendir

 4. Alii dedi ki:

  Iyi gunler arcelik 5083 cok uzun surede yikiyir renklileri mini 30 ayarladim iki saat oldu hala devam ediyor

  1. genel arıza olarak ısıtma yapmadığından uzun süreli yıkmama yapar, rezistans program arızalı olabilir

 5. Hocam isitmayla alakali sanmiyorim cunku kisa program bile istamali olamdigi halde yine uzun sure yikiyor

 6. Esma dedi ki:

  Ariston hotpoint digital çamaşır makinam sürekli yıkama ayarında durulama sıkma yapmıyor neden olabilir

Bir Cevap Yazın