Anasayfa / Beyaz Eşya / Derin dondurucu içindeki kokuyu nasıl giderilir ?

Derin dondurucu içindeki kokuyu nasıl giderilir ?

Derin dondurucu içindeki kokuyu giderme

Derin dondurucu içindeki kokuyu nasıl giderilir Derin dondurucunuz belirli aralıklarla, kullanma kılavuzundaki talimatlara uyarak temizlerseniz koku oluşumunu engellemiş olursunuz. Ayrıca Uğur Derin Dondurucu Temizleyicisi kullanarak kötü kokuya neden olan bakteri, mantar ve küf oluşumunu engellemiş olursunuz.

küf kokusu nasıl giderilir

Kokunun kaynağını doğru belirleyin

Malum, doğru tedavi doğru teşhisle başlar. Bu nedenle öncelikli olarak kokunun ana kaynağını belirleyip onu ortadan kaldırmak gerekir: Kapağı aralık kalmış turşu kavanozu mu? Poşet içinde unutulmuş kuru soğan mı yoksa? İçiniz daha fena olmadan listeyi kısa kesiyoruz, mevzu belli: Kaynağı belirleyin ve onu hem buzdolabından hem de hayatınızdan derhal uzaklaştırın!

Filtreyi temizleyin

Pek çok buzdolabında, minik bir tahliye/filtre sistemi bulunmaktadır. Çoğunlukla sebzeliğin hemen üstünde ve dolabın arka kısmında yer alan bu filtrenin tamamen temiz olduğundan emin olun.

Elma sirkesinin gücüne inanın

Ana sorunu ortadan kaldırdığımıza göre, artık ardından bıraktığı kokudan kökten kurtuluş için kolları sıvayabiliriz:
Öncelikle buzdolabınızda bulunan yiyecekleri çıkarıp dolabı eritmeye alın. Derin dondurucu bile olsa içeride oluşan az orandaki nem, kötü kokuyu tutacağından onu ortadan kaldırmanız gerekecek.
Buzları çözdürdükten sonra buzdolabını bir miktar elma sirkesi karıştırdığınız su ile iyice silin. Elma sirkesi hem antiseptik özelliği ile olası bakterileri temizleyecek hem de kokunun giderilmesini sağlayacaktır. Sirkenin kendi kokusu gözünüzü korkutmasın; elma sirkesinin aroması uçucu olduğundan çok kısa süre havalandırmanız dahi kokunun kaybolmasını sağlayacaktır.

Sirkeye yaklaşmayanlara alternatif: Karbonat

Eğer sirkenin kokusuna geçici olarak dahi katlanamam diyorsanız, size alternatif çözüm olarak karbonatlı suyu öneriyoruz. Alıştırılmış suyun içine kattığınız bir miktar karbonatı eritin ve daha sonra bu suyla buzdolabının içini iyice silin.

İnatçı kokulara çözüm, kahve ve pirinç

Tüm bunları yapmanıza rağmen koku hala olduğu yerde duruyor mu? Öyleyse bir başka yöntemimiz daha var: Küçük bir kasenin içine bir miktar Türk kahvesi koyun, içine de bir kaşık kadar pirinç karıştırın. Bu karışımı, bir gece kadar buzdolabınızda bekletin. Kokudan kurtulmanızı sağlayacaktır.

Hakkında admin

beyaz eşya klima kombi ev aletleri uzmanı

Bir Göz Atın

En İyi 5 Ücretsiz Ekran Yansıtma Uygulaması

En İyi 5 Ücretsiz Ekran Yansıtma Uygulaması, bugün sizlere telefonlardan bilgisayarlar veya televizyonlarla bağlantı kuracak …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir