Anasayfa / Bilgisayar / En İyi Sistem Temizleme Programları

En İyi Sistem Temizleme Programları

Windows her ne kadar kullanıcılara sistemleri üzerinde yer alan önemsiz ve gereksiz dosyaları silerek sabit diskleri üzerinde yer açmalarına olanak sağlayan. Disk Temizleme aracını sunuyor olsa da bu araç tam anlamıyla etkili değildir ve birçok kullanıcıya yetersiz geldiğini söylemek doğru olacaktır. Hal böyle olunca kullanıcılar sistemleri üzerindeki yığılmayı önlemek ve sabit disklerini güvenli bir şekilde temizleyerek performans artışı sağlamak için üçüncü parti yazılımlara başvurmaktadırlar.

CCleaner

CCleaner’ın birçok kullanıcının en favori sistem temizleme araçları içerisinde yer aldığını tabii ki inkar edemeyiz. CCleaner birçok ücretsiz sistem temizleme aracına göre kullanıcılara çok daha fazla temizleme seçeneği ve özelliği bir arada sunmaktadır. Taşınabilir olması, sitem kayıt dosyalarını onarması, başlangıç uygulamalarını düzenleme şansı sunması, sistem geri yükleme seçeneklerine sahip olması, önemsiz ve gereksiz dosyaları silmesi programın öne çıkan özellikleri arasında yer almaktadır.

Ayrıca son zamanlardaki geliştirmeler sayesinde HTML 5 destekli veritabanı temizliği için de destek sunan program. Bunun dışında Firefox, Chrome, Safari, Opera ve Internet Explorer tarayıcıları için de destek sunan CCleaner, AcitveX ve Class Sorunlarını’da tespit edebilmektedir.

SlimCleaner

SlimCleaner gerçekten şaşırtıcı derecede kullanışlı bir program. Sıradan bir temizleme programı içerisinde yer almayan birçok ekstra ve gelişmiş gereksiz dosya temizleme seçeneğini içerisinde barındırıyor. SlimCleaner, ayrıca zararlı araç çubuklarının kaldırılması, uygulamaların güvenilebilirliği konusunda puanlama sistemi ve program kaldırma gibi ekstra özelliklere de sahiptir. Bunun dışında kullanıcılara sunmuş olduğu özellikler hemen hemen diğer sistem temizleme araçlarıyla aynıdır.

Xleaner

Xleaner kullanıcıların istenmeyen dosyalar için özel uygulamaları, tarayıcıları ve dizinleri seçmelerine izin veren bir sistem temizleme aracıdır. Gelin bu uygulamaya da hep birlikte göz atalım ve diğer uygulamalarla karşılaştıralım. Xleaner’da Prefetch verilerini ve birçok sistem klasörü arasında yer alan Temp klasörlerini silebilmektedir. Ayrıca program hem kurulumu yapılabilir bir sürümü hem de taşınabilir bir sürüme sahiptir. Diğer programlara göre öne çıkan özellikleri arasında sistem bellek temizliği, sistem optimizasyonu ve güvenli dosya silme yer almaktadır. Ayrıca o an yürütülen işlemleri ve silinen klasörleri bulmanıza da olanak sağlar.

Advanced SystemCare Ücretsiz

Adından da anlaşılabileceği gibi ücretli sistem bakım programı olan Advanced SystemCare’in ücretsiz versiyonudur. Ücretsiz bir versiyon olmasına rağmen kullanıcılara birçok sistem temizleme, optimizasyon, kötü niyetli dosya kaldırma ve sistem geliştirme seçenekleri sunan programın artılarına ve eksilerine hep birlikte göz atalım. Advanced SystemCare’in ücretsiz versiyonu kullanıcılara iz silme, dosya kaldırma, disk temizleme, bellek optimizasyonu, başlangıç yöneticisi, kısayol onarma, IE yardımcısı, Windows problem çözücü, disk doktoru, uygulama yönetimi ve benzer araçları sunmaktadır. Programın tam sürümüyle birlikte tehlikeli ve zararlı yazılım silme, dosya parçalama ve benzeri yararlı özelliklere de sahip olabilirsiniz.

Hakkında Usta

Bir Göz Atın

Fırın kapısının kilidini nasıl açıyorsunuz ?

Fırın kapısının kilidini nasıl açıyorsunuz ? Bu yazıda bir piroliz programından sonra kilitli kalır bir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi