Anasayfa / Bilgisayar / Windows 10 Mavi Ekran Hatası Nasıl Giderilir

Windows 10 Mavi Ekran Hatası Nasıl Giderilir

Windows 10 en gelişmiş ve güvenli işletim sistemlerinden biridir ancak herhangi bir yazılım parçası gibi, bazen de mavi ekran hataları gibi bazı sorunlarla karşılaşırsınız. Mavi bir ekranın en büyük sorunu, kelimenin tam anlamıyla mavi arka plana sahip bir ekran ve sorunu söylemek için yeterli bilgiye sahip olmayan üzücü bir yüz olması.

Yükseltme Sırasında Mavi Ekran Hatası Nasıl Giderilir

Windows 10’un yeni bir sürümüne geçmeye çalışırken bir çok kez mavi ekran gelebilir. Tipik olarak nedeni, antivirüs ve güvenlik yazılımı gibi uyumsuz bir donanım veya üçüncü parti uygulamaların bir sonucu olabilir. Mavi ekran hatası geldiğinde, sisteminiz otomatik olarak tüm değişiklikleri geri alır ve önceki işletim sisteminin sürümünü geri yükler. Aşağıdakileri yaparak yükseltmeye çalışırken bu sorunu giderebilirsiniz.

1-Uygulamaları Kaldırın

 1. Ayarları Açın.
 2. Sisteme Tıklayın.
 3. Uygulamalar ve Özelliklere Tıklayın.
 4. Uygulamayı Seçin Ve Kaldır Düğmesine basın.

2-Gereksiz Donanımların Bağlantısını Kesin

Donanımla ilgili bir sorun olabilir. Windows 10’u yüklemeye çalışırken, ikincil monitörler, yazıcılar, telefonlar, harici sabit diskler ve diğer USB aygıtları (yalnızca fare, klavye ve ana monitörünüze ihtiyacınız vardır) dahil olmak üzere gerekli olmayan çevre birim aygıtların fişini çekmeyi unutmayın. Kurulumdan sonra daima donanımınızı yeniden bağlayabilirsiniz. Aynı sorunu yaşamaya devam ederseniz, daha yeni sürücüler yüklemeniz gerekebilir veya uyumsuz bir donanımın göstergesi olabilir.

3-Yükseltme Dosyalarını Yeniden İndiriniz

Hasar görmüş kurulum dosyaları nedeniyle mavi bir ekran almanız mümkündür; bu durumda kurulum dosyalarını yeniden indirmeniz gerekecektir. Windows Update’i kullanarak yükseltmeye çalışıyorsanız, daha önce indirilen yükleme dosyalarını silmek için Disk Temizleme aracını kullanabilirsiniz. Bunu yaptığınızda, Windows Update OS’u yükseltmek için dosyaları yeniden yükler.

 1. Başlat’ı Açın.
 2. Disk Temizleyiciyi Arayın.
 3. “Windows(C :)” sürücüsünü seçin ve Tamam’ı tıklayın.
 4. Sistem Dosyalarını Temizle Düğmesine Tıklayın.
 5. “Windows(C :)” sürücüsünü seçin ve Tamam’ı tıklayın.
 6. Geçici Windows Yükleme Dosyalarını İşaretlerin
 7. Dosyaları Silmek İçin Tamam’ı Tıklayın.

4-En Son Windows Güncelleştirmelerini Yükleyin

İşletim sistemi güncellemeleri otomatik olarak yüklemesine karşın, bir güncellemenin bilgisayarınızda hala eksik olabileceği olasılığı vardır. En Yeni Aygıt Sürücülerini Yükleyin

 

 

Hakkında Usta

Bir Göz Atın

Fırın kapısının kilidini nasıl açıyorsunuz ?

Fırın kapısının kilidini nasıl açıyorsunuz ? Bu yazıda bir piroliz programından sonra kilitli kalır bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi