Anasayfa / Bilgisayar / Windows 10 Parolamı Unuttum
Windows 10 Parolamı Unuttum

Windows 10 Parolamı Unuttum

Windows 10 Parolamı Unuttum parolanız olmadığı için bilgisayarınıza giriş yapılamıyor mu? Özellikle önemli dosyalara erişmeniz gerektiğinde, bilgisayarınızdan kilitlenmek çok sinir bozucu. Neyse ki, şifreniz olmadan Mac’inize veya PC’nize girmek için birçok basit seçenek vardır.

Bilgisayarıma Erişemiyorum?

İşte Size Bir Kaç Yöntem:

Live.com şifre sıfırlama web sitesine erişmek için farklı bir bilgisayar kullanın. Farklı bir bilgisayardaki web tarayıcısında https://account.live.com/resetpassword.aspx adresini ziyaret edin. Site yüklendikten sonra “Parolamı unuttum” seçeneğini seçin ve ardından “İleri” yi tıklayın.
Bu yöntem yalnızca, bilgisayarınızı kurarken bir Microsoft hesabı kaydettiyseniz ve bilgisayarınıza girmek için kullanırsanız çalışır. Varsayılan ayar, bir Microsoft hesabı oluşturmaktı, muhtemelen bunu yaptınız (el ile farklı bir seçeneği seçmediyseniz).

Windows 10 Parolamı Unuttum Boşluğa Microsoft hesabınızın e-posta adresini yazın. Microsoft hesapları genellikle live.com, hotmail.com veya outlook.com ile bitmektedir. Hesap adınız web sitesi tarafından tanınmazsa, kullanıcı adınızın sonuna eklenen bu alanlardan birine sahip olduğunuzdan emin olun (örneğin, joesmith@live.comyerine giriş yapmayı deneyin joesmith). İstenilen e-posta alanının altındaki resimdeki karakterleri girin ve ardından “İleri” yi tıklayın.

Bir doğrulama yöntemi seçin. Bir şifre sıfırlama kodu almak için seçenekler arasından seçim yapın:
Microsoft hesabınızı oluştururken bir telefon numarası ve Microsoft dışındaki kurtarma e-posta adresi sağladınız. E-posta adresini veya telefon numarasını seçin, ardından “Kod Gönder” i tıklayın.
Telefonunuza veya kurtarma e-postanıza artık erişemiyorsanız, “Bunlardan hiçbirine sahip değilim” seçeneğini tıklayın. “Kurtarmak istediğinizden farklı bir e-posta adresi girin” in altında, size ait bir e-posta adresi girin. erişiminiz var (Microsoft hesabınız değil). Kodun yeni e-posta adresine gönderilmesini sağlamak için “İleri” ye tıklayın.

Microsoft’dan aldığınız kodu girin. “Güvenlik kodunuzu girin” kutusunun altındaki kutuya girdiğiniz kodu yazın ve şifrenizi sıfırlamak için “İleri” ye tıklayın.
Kodu kısa mesaj veya e-posta ile aldıysanız, şimdi yeni bir şifre girebilirsiniz. Yeni parolayı onayladıktan sonra, Windows’a Microsoft hesabınızla tekrar giriş yapabileceksiniz.
Telefonunuza veya kurtarma e-posta hesabınıza erişemiyorsanız, mümkün olduğunca çok doğrulama bilgisi girmenizi rica eden bir forma getirilirsiniz. Temel iletişim bilgilerine ek olarak, fatura bilgilerini ve önceki şifreleri de doğrulayabilirsiniz. Veriler, bilginizi araştıran bir Microsoft görevlisine gönderilecek ve alternatif bir e-posta adresinizde sizinle bir şifre sıfırlama bağlantısıyla iletişime geçilecektir.

Güvenli Mod İle Şifre Sıfırlama

Bilgisayarı oturum açma ekranından yeniden başlatın. Bu yeniden başlatma normalde gerçekleştirdiğiniz türden biraz farklı. Oturum açma ekranına gelin, ardından Güç simgesini tıklayın. ⇧ Shift”Yeniden Başlat” ı tıklarken klavyedeki tuşu basılı tutun . Bu, Güvenli Mod’da önyükleme yapmak için gerçekleştireceğiniz iki yeniden başlatmanın ilkidir.

Bir yeniden başlatma seçeneği seçin. Bilgisayar yeniden başladıktan sonra, “Bir seçenek seçin” yazan bir ekrana getirileceksiniz. “Sorun Giderme”, ardından “Gelişmiş Seçenekler” ve ardından “Başlangıç ​​Ayarları” nı tıklayın. Makineyi yeni bir seçeneğe önyüklemek için “Yeniden başlat” ı tıklayın ekran.

Güvenli Mod’a girmek için 4veya tuşuna basın F4. Basının tam anahtarı bilgisayarlar arasında değişir. Bilgisayar şimdi Güvenli Mod giriş ekranıyla önyükleme yapacaktır.

Yerleşik Yönetici olarak oturum açın. “Yönetici” adlı hesabı seçmek için ok simgesini tıklayın. Bir şifre girmenize gerek yoktur.

Kullanıcı Hesapları Denetim Masasını açın. ⊞ Win+X ‘Ya basın , ardından “Denetim Masası” nı, ardından “Kullanıcı Hesapları” nı tıklayın.

“Başka Hesabı Yönet” i tıklayın. “Hesap listesinde, şifresini sıfırlamanız gereken kullanıcı hesabını seçin.

“Parolayı Değiştir’i tıklayın. “Artık normal kullanıcı adınızın şifresini sıfırlayabilirsiniz. Onaylamak için iki kez yazmanız, ardından “Kaydet” i tıklamanız gerekir.

Hakkında Emrah Karadaş

Bir Göz Atın

En İyi Sistem Temizleme Programları

Windows her ne kadar kullanıcılara sistemleri üzerinde yer alan önemsiz ve gereksiz dosyaları silerek sabit …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi