Anasayfa / Bilgisayar / Windows Uygulama Düzgün Olarak Başlatılamadı (0xc00007b) Hatası

Windows Uygulama Düzgün Olarak Başlatılamadı (0xc00007b) Hatası

Programları Windows bilgisayarınızda çalıştırırken Uygulama Düzgün Olarak Başlatılamadı (0xc00007b) hatasını pek çok nedeni olabilir. 0xc00007b hatası genelde 32 bit ve 64 bit uygulamalarının DLL dosyalarının karışmasından veya bozulmasından dolayı oluşur. Örneğin 32 Bit bir program yüklediniz ve bu uygulama hatalı olarak 64 Bitlik bir uygulama dosyasını yüklemeye çalıştığında bu hata oluşur.

Net Framework Dosyalarının Bozulması

Bu durumda 0xc00007b hatasının çözümü için .Net Framework uygulamasının yeniden yüklenmesi gerekir.Net Framework pek çok Windows uygulamasının çalıştırılabilmesi için gerekli bir uygulama çatısıdır.

Hatası Veren Uygulamanın Dosyalarının Bozulması veya Silinmesi

Çalıştırırken Uygulama Düzgün Olarak Başlatılamadı (0xc00007b) hatası aldığınız programı yeniden yüklemek sorunu çözebilir. Bu hatayı aldığınız programı yeniden yükleyin Uygulamayı yeniden yüklemek 0xc00007b hatasının çözümü olabilir

Bilgisayara Bulaşan Virüsler

Bilgisayara bulaşan virüs veya malware gibi zararlı yazılımlar 0xc00007b hatası almanıza neden olabilir. Bu durumda önce bilgisayarınızı bir virüs taramasından geçirmelisiniz.

Uygulamayı Yönetici Olarak Çalıştırın

Uygulama Düzgün Olarak Başlatılamadı (0xc00007b) hatası veren programa sağ tuşla tıklayın ve özelliklerine girin. Uyumluluk sekmesinde alt bölümde Bu uygulamayı yönetici olarak çalıştır’ı seçin. Bazı uygulamalar düzgün çalışabilmek için Yönetici haklarına ihtiyaç duyar. Bu seçeneği seçerek uygulamanıza yönetici hakkı vermiş oldunuz.

Bilgisayarı yeniden başlatın.

Uygulama Düzgün Olarak Başlatılamadı (0xc00007b) hatası ile ilk kez karşılaşıyorsanız bilgisayarınızı yeniden başlatın. Bazen geçici sorunlar Uygulama Düzgün Olarak Başlatılamadı (0xc00007b) hatasına sebep olabilir.

Windows Güncellemelerini Yeniden Yükleyin

Denetim masasından Windows güncelleştirmelerine girin ve eksik olan güncellemelerinizi yükleyin. Eksik Windows güncellemeleri soruna sebep olabilir.


Eksik veya Hatalı Microsoft Visual C++ 2010 Kütüphanesi

Pek çok uygulama düzün çalışmak için Microsoft Visual C++ 2010 kütüphanesine ihtiyaç duyarlar. Sizde Microsoft Visual C++ 2010 kütüphanesi eksik veya bozulmuş ise Uygulama Düzgün Olarak Başlatılamadı hatası alabilirsiniz.

Bozuk DirectX

Eğer Uygulama Düzgün Olarak Başlatılamadı 0xc00007b hatası aldığınız program bir oyun ise bu durumda ilk yapmanız gereken DirectX’i yeniden yüklemek olmalıdır. DirectX oyunlarda ekran kartınızın grafik özelliklerini tam anlamı ile kullanmasını sağlayan bir Windows bileşenidir.

Hakkında Usta

Bir Göz Atın

Fırın kapısının kilidini nasıl açıyorsunuz ?

Fırın kapısının kilidini nasıl açıyorsunuz ? Bu yazıda bir piroliz programından sonra kilitli kalır bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi