Anasayfa / Bilgisayar / XBOX ONE X Hakkında

XBOX ONE X Hakkında

XBOX ONE X Hakkında daha önce Microsoft tarafından Project Scorpio kod adıyla tanıtılan ürünün gerçek ismi Xbox One X olarak tanıtıldı. Microsoft tarafından konsol pazarının en güçlü oyuncusu olarak lanse edilen Project Scorpio kod adlı ürün gerçek ismi olan Xbox One X olarak hayat buldu. Piyasada adından söz ettirecek olan bu yeni oyunucu, 8 adet Jaguar temelli özelleştirilmiş çekirdeğe sahip bir işlemci ile geliyor. 2.7GHz saat hızında hayata geçen çekirdekler enerji verimliliği ve performansı bir arada sunuyor. Önceki nesle oranla yüzde 31 oranda daha iyi bir performans vaat ediyor. Grafik bölümünde 40 adet özel optimize edilmiş işlem birimi üzerinde 1172MHz saat hızında performans sergiliyorlar. Ve en çok göze çarpan durumlardan biri de konsolun oldukça küçük olması. Donanım bileşenlerindeki küçüklükler konsolun kendisine de yansımış gözüküyor. Sistemin tamamı için ise 12GB GDDR5 bellek bulunurken, 384-bit veri yolunda bant genişliği 326GB/s seviyesinde gösterilmiş durumda. Isıl tasarım olarak ise 245W olarak kayda geçiyor.

XBOX ONE X Teknik Özellikler

Gerçek 4K , Özel Ses , Uzaysal Ses , Yüksek Dinamik Aralık , 4K Oyun DVR ve dahası..

Dünyanın en güçlü konsolu
Diğer konsollardan %40 daha fazla gücüyle, gerçek 4K oyun deneyiminin keyfini çıkarın. Oyunlar Xbox One X’te daha iyi oynanır.

DAHA HIZLI İŞLEM
Daha rahat oynanış
8 çekirdekli Özel AMD CPU; oyununuza geliştirilmiş AI, gerçek dünya ayrıntısı ve daha rahat etkileşimler getirmek için 2.3 GHz hızında çalışır.

DAHA FAZLA BELLEK
Daha büyük dünyalar
12 GB GDRR5 özellikteki grafik bellek; daha büyük dünyalar, daha geniş ufuklar ve daha hızlı yükleme süreleri sağlamak için oyun performansına hız ve güç kazandırır.

GERÇEKÇİ DÜNYALAR
Gerçeğe çok yakın ayrıntılar
6 Teraflopluk bir GPU, 4K ortamların ve karakterlerin daha ayrıntılı ve pürüzsüz animasyonlarla her zamankinden daha gerçekçi olmasını sağlar.

BELLEK BANT GENİŞLİĞİ
Daha hızlı yükleme zamanı
Oyun grafikleri, oyundaki hareketliliğinizi akıcı tutmak için 326 GB/saniye bellek bant genişliği ile daha hızlı ve daha ayrıntılıdır.

Daha ince. Daha verimli.
Güçte %40’lık bir artış, boyutta bir artış anlamına gelmez. Aslında, Xbox One X şimdiye kadar yaptığımız en küçük konsoldur.

Scorpio Motoru
6 Teraflop, 326 GB/saniye Bellek Bant Genişliği ve gelişmiş özel silikon ile Scorpio Motoru, dünyanın en güçlü konsol oyun işlemcisidir.

Maksimum soğutma, minimum ses
Bütün bu güç daha fazla ısı ve ses anlamına gelmez. Xbox One X, serin kalmasını sağlamak için gelişmiş sıvı soğutma ve süper şarjör tarzı santrifüj fan kullanmaktadır.

Özel olarak ayarlanmış
Xbox One X, performansı en üst düzeye çıkarmak ve güç tüketimini en aza indirmek için her bir konsolun voltajını özel olarak ayarlayan gelişmiş bir dijital güç dağıtım sistemi olan hovis yöntemini kullanır.

Bellek ve Depolama
8 GB FlashBellek
1 TB HDD Dahili Depolama
12 GB 326 GB/saniye hızında GDDR5

Video Özellikleri
4K UHD Blu-rayOptik Disk Sürücüsü
HDMI 2.0b (çıkış), 60 Hz’de 2160p, AMD FreeSync
HDR10 Destek

Ses Bileşenleri
DTS 5.1
DOLBY Digital 5.1, Atmos ile TrueHD
PCM 2.0, 5.1, 7.1

Kablosuz özelliği
WiFi WiFi ile kablosuz çift bant Doğrudan ev ağları için
IR IR Blaster Sinyal gönderin ve alın

Bağlantı Özellikleri

-Güç Bağlantı Noktası
-HDMI Bağlantı Noktası
2 adet HDMI Bağlantı Noktası
(1 adet HDMI 1.4b giriş ve
1 adet HDMI 2.0b çıkış)
-USB 3.0 bağlantı noktası
3 adet USB 3.0 Bağlantı Noktası
-IRC bağlantı noktası
-S/PDIF bağlantı noktası
-Ethernet bağlantı noktası

Hakkında admin

Bir Göz Atın

Windows 10 Mavi Ekran Hatası Nasıl Giderilir

Windows 10 en gelişmiş ve güvenli işletim sistemlerinden biridir ancak herhangi bir yazılım parçası gibi, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi