Ev / Beyaz Eşya Hata Kodları / Bosch bulaşık makinesi hata kodu e01
Bosch bulaşık makinesi hata kodu e01

Bosch bulaşık makinesi hata kodu e01

Bosch bulaşık makinesi hata kodu e01

Bosch bulaşık makineniz ekranda E01 hatası gösteriyorsa, paniklemeyin. Bu, kendi kendini diyagnoz sisteminin, kolayca tamir edilebilen kırılmış bir ısıtma elemanını size bildirme şeklidir. Cihazdaki suyun ısınamayacağını veya ekipmanın durduğunu ve yıkama döngüsünü çalıştıramayacağını da görebilirsiniz.

E01 veya F01

Bosch bulaşık makinesi hata kodu e01 Bosch bulaşık makinesinin, talimatı okuyarak veya aşağıdaki kod çözümünü takip ederek ekrandaki E01 hatasını niçin gösterdiğini öğrenebilirsiniz.

e01 hatasının ortaya çıkmasının nedeni nedir?

Mutfak cihazının E01 arıza kodu, ısıtma elemanında bir problem olduğunu gösterir. Muhtemelen, kontaklar yanar ve cihaz, programın çalıştırılması hakkında bir tahtadan bir sinyal almaz. Ayrıca, ısıtıcının yanması, sert su nedeniyle kalsifikasyon oluştuğunda meydana gelebilir.

bulaşık makinesi ısıtıcı bosch

Sorunu çözmek için ısıtıcıyı kontrol etmelisiniz. Zorluk, ısıtma elemanlı Bosch bulaşık makinesi ünitesinin hortumlar ve branşman boruları için terminaller ile tek parça olmasıdır. Demontaj için vida yoksa, tüm cihazı tamamen değiştirmeniz gerekecektir.

Bosch bulaşık makinesinin е01 hatası nasıl kaldırılır?

Öncelikle, E01 sistem hatasının kaza ile ortaya çıkmadığından emin olun. Bunu başarmak için, simgeleri ekrandan sıfırlamanız gerekir:

 • Yıkayıcıyı 10-15 dakika kadar fişten çekin;
 • Cihazı çalıştırın ve ekranı kontrol edin. Bu hatayı gösteriyor mu? O zaman ısıtıcıyı kontrol etmelisin.

Önemli! Bosch bulaşık makinesi için bir ısıtıcıdan geçen ısıtıcı oldukça pahalıdır. Dikkatlice düşünün ve değiştirmeden önce kırıldığından emin olun.

Bosch bulaşık makinesinin е01 hatası nasıl alınır (ısıtıcı)

Ne yapmalı ve sorunu nasıl kaldıracaksınız:

 • Cihazı şebeke, su ve kanalizasyondan ayırın.
 • Kapıyı aç ve sepetleri çıkar.
 • Alt braketi sökün ve tahliye filtresini dışarı çekin.
 • Şube borularını ve ısıtma elemanını tutan çevre etrafındaki helezoni sökün.
 • Bulaşık makinesini ters çevirin.
 • Sabitleme cıvatalarını sökün ve arka kapağı çıkarın.
 • Kabloları pompadan ayırın, saat yönünün tersine çevirin ve çıkarın.
 • Elinizi ısıtıcı bloğun altına koyun ve lastik yuvayı çıkarın.
 • Branşman borularını ve telleri ayırın ve ardından ısıtma elemanını çıkarın.
 • Değiştirme ters sırada gerçekleştirilir.

Artık bulaşık makinesinin neden E01 hata kodunu gösterebileceğini biliyorsunuz. Tutarlı ve doğru bir şekilde hareket ederseniz, sorunu kendi ellerinizle çözebilirsiniz.

E02 veya F02 hata kodu

Bu sistem hatası, E01 hata koduyla dönüşümlü olarak görünebilir. Su sıcaklık sensörünün arızalandığını gösterir. Bu durumda, ısıtma elemanı her zaman tam güçte çalışır, çünkü bilgi sıcaklık sensöründen gelmez. Arıza nedenini doğrulamak için, sıcaklık sensörü kontaklarının direncini bir multimetre kullanarak ölçmek gerekir (yaklaşık 50 kΩ olmalıdır).

Benzer Başlıklar ve Kaynaklar

Beyaz Eşya Servisi 444 1 840 Beyaz Eşya Servisi Hizmetlerimizin genişliğinin ötesinde, size her işte yardımcı olmak için bize güvenebilirsiniz. Buzdolabının tamiri veya kurutucu t...
Çamaşır makinesi deterjan çekmecesi nasıl temizlen... Çamaşır makinesi deterjan çekmecesi nasıl temizlenir ? Dağıtıcı tıkanmış olabilir, bu yüzden temiz tutması iyi bir fikirdir. Tamamen açarak sabun çekm...
Bulaşık Makinesi Kurutma Yapmıyor Bulaşık Makinesi Kurutma Yapmıyor Çözüm Ve Arızaları Bulaşık makinenizin bulaşıklarınızı düzgün bir şekilde kurutmaması için birçok farklı sebep vardı...
Arçelik Servisi 444 1 840 Arçelik Servisi Türkiye’nin önde gelen beyaz eşya markası olan Arçelik dünya genelinde 30,000 çalışan ile kullanıcılarına hizmet vermektedir. Başta Tü...
General Electric Çamaşır Makinesi Arızaları Çözüml... General Electric Çamaşır Makinesi Arızaları General Electric Çamaşır Makinesi Arızaları ÇözümleriGE Aletleri GTWN serisi, GFWH serisi, GBVH serisi, G...

İlginizi Çekebilir

Bosch Çamaşır makinesi hata kodu E20 veya F20

Bosch Çamaşır makinesi hata kodu E20 veya F20

Bosch Çamaşır makinesi hata kodu E20 – F20 Bosch çamaşır makinesinde F20 hatası Bosch Çamaşır …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopya Yasak !
Servis Çağrı Merkezi