Ev / Beyaz Eşya Hata Kodları / Bosch bulaşık makinesi hata kodu e14
Bosch bulaşık makinesi hata kodu e14

Bosch bulaşık makinesi hata kodu e14

Bosch bulaşık makinesi hata kodu e14

Bosch bulaşık makinesi hata kodu e14 Birçok modern Bosch bulaşık makinesi, çalışan bir su ısıtıcısı ile donatılmıştır. Yıkayıcı soğuk su kazanır ve daha sonra küçük bir daire içinde ısıtıcının içinden istenen sıcaklığa kadar ısınana kadar çalıştırır. Ama şimdi sıradaki soru ortaya çıkıyor: Cihazın elektronik beyni doğru miktarda su nasıl belirliyor? Otomatik çamaşır makinesi, kontrol modülüne bağlı bir basınç anahtarı ile donatılmıştır. Bosch bulaşık makinesi benzer bir sisteme sahiptir, ancak bir basınç şalteri bir su akış sensörü ile değiştirilir ve kırılırsa, kendi kendine teşhis sistemi E14 hatasını gösterir.

Arıza nedenleri

bulaşık makinesinde su akış sensörü Bosch

Bosch yıkayıcılar, kullanıcının arıza yerini bulmalarını kolaylaştıran kendi kendini tanılama sistemi ile donatılmıştır. Makine E14 hatasını bildirdiğinde, kodun yorumu basittir: akış sensörü arızalı. Cihaz, tankta toplanan su miktarından sorumludur ve akışkan ısıtma elemanlı bir teknikte basınç şalterinin yerine monte edilir.

Nedeni sadece sensörde değil, aynı zamanda kablo sisteminde de olabilir. Bağlantı arızası durumunda, eleman kontrol modülünden sinyal almaz.

Ekranda E14 hata kodu aşağıdaki durumlarda gösterilebilir:

  • Sistemde baskı yoktur (ya da tam tersi).
  • Giriş valfi bozuk.
  • Elektronik kart yanmış.

Problem nasıl çözülür? Aşağıda açıklanan adım adım talimatlar alalım.

Arıza nasıl ortadan kaldırılır

Basınç sorunlarından kurtulmak için cihazı birkaç dakika boyunca 15-20 derece sola eğin. Bu yöntem yardımcı olmazsa, sistemde bir kilitlenme varyantını hariç tutun ve ekrandaki simgeleri sıfırlamayı deneyin:

  • Yıkayıcıyı 10-15 dakika elektrikten ayırın;
  • Bir süre sonra tekrar bağlayın.

Hata hala ekranda mı? Sonra akış sensörünü kontrol etme zamanı. Arıza durumunda, tamir edilemez, sadece tam bir değiştirme sorunu çözecektir.

Ayrıca emme hortumunu ve filtresini kontrol edin:

  • Hortumu gövdeden ayırın;
  • Durulayın ve akan suyun altında filtre ağzı.

emme hortumunu ve filtresini kontrol edin

Dolum vanasını teşhis etmek için yerini anlamanız gerekir. Bosch bulaşık makinelerinde, detay genellikle alt kısımda kurulur, fakat aynı zamanda üstte veya yandan da olabilir. Konumu belirlemek için yıkayıcınızın şemasına bakın.

Valfin değiştirilmesi kolaydır:

  • kabloları ayrıntıdan ayırın;
  • sabitleme vidasını sökün.
  • detayı yeni valf ile değiştirin.

Çalışmaya başlamadan önce cihazı kapatmayı unutmayın.

Kontrol modülünün teşhisi ve özellikle onarımı, uzmanı görevlendirmek için daha iyidir. Öğeyi yalnızca görsel olarak inceleyebilir ve yanmış parçaları bulabilirsiniz. Ardışık olarak davranmak, arızayı bulabilir ve kendiniz ortadan kaldırabileceksiniz.

İlginizi Çekebilir

İndesit Çamaşır Makinesi Hata Kodları

İndesit Çamaşır Makinesi Hata Kodları

İndesit Çamaşır Makinesi Hata Kodları Aşağıdaki, çoğu indesit çamaşır makinesinde hata ve hata kodlarıdır. Indesit, İtalyan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopya Yasak !
Servis Çağrı Merkezi