Anasayfa / Beyaz Eşya İpuçları / Bosch Çamaşır Makinesi Çocuk Kilidi
Bosch Çamaşır Makinesi Çocuk Kilidi

Bosch Çamaşır Makinesi Çocuk Kilidi

Bosch Çamaşır Makinesi Çocuk Kilidi Sorunu Tüm çamaşırlarınızı yeni Bosch çamaşır makinenize koymak üzeresiniz ama Çocuk Kilidi özelliği etkinleştirildi. Stres etme, yardım etmek için buradayız! Bu, müşterilerin çamaşır makinelerini kullanmasını engelleyen en yaygın sorunlardan biridir, ancak devre dışı bırakılması çok basittir.

Bosch Çamaşır Makinesi Çocuk Kilidi Açma Kapama

Çamaşır makinenizin modeline bağlı olarak, Çocuk Kilidi etkinleştirildiğinde, ekranda bir anahtar sembolü ya da “CL” olacaktır ve çamaşır makinesi düğmelerinin tümü devre dışı bırakılacaktır.

Bosch Çamaşır Makinesi Çocuk Kilidi Sembolü

Bosch Çamaşır makinesinde Anahtar Şeklinde İşaret çıktığında panik yok O Çocuk Kilididir, şimdi Anlatacağım gibi Başlat Düğmesine Uzun bastığınızda Kilitten Çıkacaktır.

Bosch Çamaşır Makinesi Anahtar sembolü

Bosch Çamaşır Makinesi Çocuk Kilidi Açma Kapama ? Çözümü makinenizin çocuk kilidi işlevi, programın yanlışlıkla değişmesini önler ve cihaz çalışırken çocukların oyun oynamasını önler.

Yanlışlıkla açılmışsa kilidi kapatmak isteyebilirsiniz. makine kumandaları devre dışı bırakılarak, çocuk kilidi çalışırken yeni bir yıkamaya başlamanızı önler. Kilit, birkaç saniye içinde gerektiğinde açmak ve kapatmak kolaydır.

Çocuk kilidi aktifBu, müşterilerin Bosch çamaşır makinelerini kullanabilmelerini engelleyen en yaygın sorunlardan biridir, ancak neyse ki çok kolay bir şekilde devre dışı bırakılabilir. Bosch çamaşır makinenizin modeline bağlı olarak, çocuk kilidinin devre dışı bırakılmasının birkaç yolu vardır.

Çocuk kilidi aktive edildiğinde, ekranda bir anahtar sembolü veya “CL” sembolü bulunacak ve tüm çamaşır makinesi düğmeleri devre dışı bırakılacaktır. Çocuk kilidini devre dışı bırakmak için, başlat düğmesini üç ila beş saniye basılı tutun. Bu süreden sonra sesli bir bip sesi duyacaksınız ve anahtar sembolü kaybolacak.

Bazı Bosch çamaşır makinesi modellerinde çocuk kilidini devre dışı bırakmanın bir diğer yolu, “rpm” ve “bitmiş” düğmelerini yaklaşık üç saniye boyunca basılı tutmaktır. Bu süreden sonra sesli bir bip sesi duyacaksınız ve anahtar sembolü kaybolacak.

Bosch çamaşır makineniz gelişmiş bir dokunmatik ekrana sahipse, anahtar sembollü ve altında “3 sn” ışıklı bir kare düğme bulunmalıdır.Bu düğmeyi üç saniye basılı tutun, düğme kararır ve sesli bir uyarı, çocuk kilidinin devreden çıkarıldığını gösterir.

Bu İşine Yarar Belki ?

Bulaşık Makinesi Üst Rafı Nasıl Çıkartılır Takılır

Bulaşık Makinesi Üst Rafı Nasıl Çıkartılır Takılır ?

Bulaşık Makinesi Üst Rafı Nasıl Çıkartılır Takılır ? Büyük tencere, tava ve tepsi  yıkamak söz …

soru sor

2 Yorumlar

  1. sibel

    Merhaba makinemi 10 gün önce aldım.başlat düğmesi parmağımı hemen okumadığı için 2.3 saniye basılı tutunca hemen çocuk kilidi devreye giriyor ve mkineyi çalıştıramıyorum düğmede bir sorun olabılır mi diğer tuşlar hemen parmağı okuyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çağrı Merkezi
Bu Sayfanın İçeriğini Kopyalayamazsınız !