Ev / Beyaz Eşya İpuçları / Bosch Çamaşır Makinesi Musluk İşareti
Bosch Çamaşır Makinesi Musluk İşareti

Bosch Çamaşır Makinesi Musluk İşareti

Bosch Çamaşır Makinesi Musluk İşareti

Bosch Çamaşır Makinesi Musluk İşareti Anlamı Çözümü Makine, yıkama döngüsüne başlamak için kendini suyla dolduramayacağını algılamaktadır , ya da makine su ile doluysa, makine, sürecin dahili ayrılan süresinden daha uzun sürdüğünü ve dolayısıyla, hatayı üretmek.

Bunun birden fazla nedeni olabilir, ancak muhtemelen çamaşır makinesindeki su basıncının ya çok düşük olduğu ya da çamaşır makinesine su girmediği anlamına gelir .

Musluk İşareti Yanıp Sönüyor

Hatanın kaynağını bulmak için öncelikle evinizin ana su basıncını kontrol etmek istersiniz; tarafından olasılıkla sizin çamaşır odası yakın yakın musluk kontrol arızayı sağlamak için evinizde daha genel bir problemin sonucu değildir. Evinizdeki su basıncının beklediğiniz gibi olduğunu fark ederseniz, şimdi dikkatinizi makinenin kendisine doğru çevirmeniz gerekir.

Musluk sembolü

Su basıncı çok düşük veya besleme hortumu tıkalı veya bükülmüş. Su basıncını bir kova kullanarak doğrudan musluktan kontrol edin. Su basıncı çok düşükse tesisatçınıza başvurun. Besleme hortumunun da temiz ve kıvrılmadığından emin olun.

Bosch Çamaşır Makinesi Musluk İşareti Anlamı Çamaşır makinesinin ön panelinde bulunan musluk işaretine benzeyen işaret yandığında herhangi bir arızanın meydana geldiği anlaşılmalıdır. Bu işaret büyük ya da küçük olabilecek arıza oluşumu durumunda yanmaktadır.

Musluk İşareti Anlamı ve Müdahale

Bu işaret yandığından önerilen ilk işlem makinenizin bağlı olduğu musluğu kontrol etmenizdir. Makinenize su sağlayan borularda bir sorun oluşmuş olabilir. Bunun haricinde ise musluğun kapanmış veya suyun kesilmiş olduğu ihtimalleri de düşünülmelidir.

Ya da anlık olarak su basıncının düşmesi de makinenizin çalışmasına zarar vereceğinden makine bunu arıza olarak algılamış ve ikaz lambası yakarak kendini korumaya almıştır. Eğer bunlar yapılmasına rağmen hala ikaz lambası yanıyor ise makinenin sorun giderildiğini anlaması için yeniden başlatılması gerekir.

Benzer Başlıklar ve Kaynaklar

Kombi Sesli Gürültülü Çalışması Çözüm ve Arızaları... Kombi Sesli, Gürültülü Çalışması Çözüm ve Arızaları Kombinizden gelen garip sesler konusunda endişeli misiniz? Hepimiz biliyoruz ki kazanlar, buzdolap...
Kombi Servisi 444 1 840 Kombi Servisi Kombi Servisi Kombiniz sorunsuz ve güvenli bir şekilde çalışmasını sağlamak için yıllık bir kazan servisi şarttır. Ancak, gizli araştır...
Samsung Buzdolabı Kontrol Gösterge Paneli Resetlem... Kontrol paneli düzgün çalışmadığında ne yapılmalı? Samsung Buzdolabı Kontrol Gösterge Paneli Resetleme  Denetim Masa...
Bulaşık makinesi tahliye hortumu nasıl değiştirili... Drenaj ve doldurma hortumunu değiştirme Bulaşık makinesi tahliye hortumu nasıl değiştirilir ? Bulaşık makinesi için doldurma ve tahliye hortumları ek...
İzmir Teknik Servisleri İzmir Bakım Onarım Montaj Yedek Parça Teknik Servisleri bilinçli bir müşterinin eğitimli kararlar verebileceğine inanıyoruz, bu yüzden cihazınızda yap...

İlginizi Çekebilir

Bacasız mı yoksa bacalı çamaşır kurutma makinesi mi

Bacasız mı yoksa bacalı çamaşır kurutma makinesi mi ?

Kondenser bacasız mı ? bacalı mı çamaşır kurutma makinesi mi ? Bacasız mı yoksa bacalı …

2 Yorumlar

  1. Nurzer

    Çamaşır makinası yıkama esnasında ara ara musluk işareti veriyor musluk ve boruları kontrol ettim. Sorun başka ne olabilir.

    • adept

      su basıncı yeterli gelmiyor veya kesinti oluşmuş olabilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopya Yasak !
Servis Çağrı Merkezi