Ev / Beyaz Eşya İpuçları / Bosch Çamaşır Makinesi Musluk İşareti
Bosch Çamaşır Makinesi Musluk İşareti

Bosch Çamaşır Makinesi Musluk İşareti

Bosch Çamaşır Makinesi Musluk İşareti

Bosch Çamaşır Makinesi Musluk İşareti Anlamı Çözümü Makine, yıkama döngüsüne başlamak için kendini suyla dolduramayacağını algılamaktadır , ya da makine su ile doluysa, makine, sürecin dahili ayrılan süresinden daha uzun sürdüğünü ve dolayısıyla, hatayı üretmek.

Bunun birden fazla nedeni olabilir, ancak muhtemelen çamaşır makinesindeki su basıncının ya çok düşük olduğu ya da çamaşır makinesine su girmediği anlamına gelir .

Musluk İşareti Yanıp Sönüyor

Hatanın kaynağını bulmak için öncelikle evinizin ana su basıncını kontrol etmek istersiniz; tarafından olasılıkla sizin çamaşır odası yakın yakın musluk kontrol arızayı sağlamak için evinizde daha genel bir problemin sonucu değildir. Evinizdeki su basıncının beklediğiniz gibi olduğunu fark ederseniz, şimdi dikkatinizi makinenin kendisine doğru çevirmeniz gerekir.

Musluk sembolü

Su basıncı çok düşük veya besleme hortumu tıkalı veya bükülmüş. Su basıncını bir kova kullanarak doğrudan musluktan kontrol edin. Su basıncı çok düşükse tesisatçınıza başvurun. Besleme hortumunun da temiz ve kıvrılmadığından emin olun.

Bosch Çamaşır Makinesi Musluk İşareti Anlamı Çamaşır makinesinin ön panelinde bulunan musluk işaretine benzeyen işaret yandığında herhangi bir arızanın meydana geldiği anlaşılmalıdır. Bu işaret büyük ya da küçük olabilecek arıza oluşumu durumunda yanmaktadır.

Musluk İşareti Anlamı ve Müdahale

Bu işaret yandığından önerilen ilk işlem makinenizin bağlı olduğu musluğu kontrol etmenizdir. Makinenize su sağlayan borularda bir sorun oluşmuş olabilir. Bunun haricinde ise musluğun kapanmış veya suyun kesilmiş olduğu ihtimalleri de düşünülmelidir.

Ya da anlık olarak su basıncının düşmesi de makinenizin çalışmasına zarar vereceğinden makine bunu arıza olarak algılamış ve ikaz lambası yakarak kendini korumaya almıştır. Eğer bunlar yapılmasına rağmen hala ikaz lambası yanıyor ise makinenin sorun giderildiğini anlaması için yeniden başlatılması gerekir.

Benzer Başlıklar ve Kaynaklar

Zanussi Çamaşır Makinesi Arızaları Çözümleri... Zanussi Çamaşır Makinesi Arızaları Zanussi Çamaşır Makinesi Arızaları Çözümleri Zanussi bir İtalyan marka ev aletleri markasıdır. 1984'ten bu y...
Mitsubishi Electric Servisi 444 1 840 Mitsubishi Electric Servisi Hizmetimiz Alanında uzman ve profesyonel hizmet veren ekip arkadaşlarımız ile Mitsubishi electric servisi olarak size ulus...
Ocak Lpg Dönüşüm Nasıl Yapılır ? Ocak Lpg Dönüşüm Ocak Lpg Dönüşüm Nasıl Yapılır ? Doğal Gazlı Pişiriciyi LPG'ye Dönüştürmek Buradaki kural, özel bir şebeke gazlı ocak tenceresini LP...
AEG Buzdolabı Hata Kodları AEG Buzdolabı Hata Kodları Arıza Düzeltme Fonksiyon  göstergesi (sarı) "açık" H. -freeze. Sıcaklık ayar düğmesi  J Sıcaklık göstergesi  K. Sıcaklık ay...
Çamaşır Makinesi Deterjan Almıyor Çamaşır Makinesi Deterjan Neden Almaz Çamaşır Makinesi Deterjan Almıyor Çözüm Ve Arızaları Deterjan Çekmecesi Su Jetleri Deterjan çekmecesi açıkken ...

İlginizi Çekebilir

Buzdolabı Nasıl Taşınır Nakliye Nasıl Yapılır

Buzdolabı Nasıl Taşınır Nakliye Nasıl Yapılır ?

Buzdolabı nasıl taşınır Eğer: yeni bir soğutma ünitesi satın aldı ve teslimattan tasarruf etmek istiyor; …

2 Yorumlar

  1. Nurzer

    Çamaşır makinası yıkama esnasında ara ara musluk işareti veriyor musluk ve boruları kontrol ettim. Sorun başka ne olabilir.

    • su basıncı yeterli gelmiyor veya kesinti oluşmuş olabilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopya Yasak !
Servis Çağrı Merkezi