Ev / Beyaz Eşya İpuçları / Bosch Çamaşır Makinesi Musluk İşareti
Bosch Çamaşır Makinesi Musluk İşareti

Bosch Çamaşır Makinesi Musluk İşareti

Bosch Çamaşır Makinesi Musluk İşareti

Bosch Çamaşır Makinesi Musluk İşareti Anlamı Çözümü Makine, yıkama döngüsüne başlamak için kendini suyla dolduramayacağını algılamaktadır , ya da makine su ile doluysa, makine, sürecin dahili ayrılan süresinden daha uzun sürdüğünü ve dolayısıyla, hatayı üretmek.

Bunun birden fazla nedeni olabilir, ancak muhtemelen çamaşır makinesindeki su basıncının ya çok düşük olduğu ya da çamaşır makinesine su girmediği anlamına gelir .

Musluk İşareti Yanıp Sönüyor

Hatanın kaynağını bulmak için öncelikle evinizin ana su basıncını kontrol etmek istersiniz; tarafından olasılıkla sizin çamaşır odası yakın yakın musluk kontrol arızayı sağlamak için evinizde daha genel bir problemin sonucu değildir. Evinizdeki su basıncının beklediğiniz gibi olduğunu fark ederseniz, şimdi dikkatinizi makinenin kendisine doğru çevirmeniz gerekir.

Musluk sembolü

Su basıncı çok düşük veya besleme hortumu tıkalı veya bükülmüş. Su basıncını bir kova kullanarak doğrudan musluktan kontrol edin. Su basıncı çok düşükse tesisatçınıza başvurun. Besleme hortumunun da temiz ve kıvrılmadığından emin olun.

Bosch Çamaşır Makinesi Musluk İşareti Anlamı Çamaşır makinesinin ön panelinde bulunan musluk işaretine benzeyen işaret yandığında herhangi bir arızanın meydana geldiği anlaşılmalıdır. Bu işaret büyük ya da küçük olabilecek arıza oluşumu durumunda yanmaktadır.

Musluk İşareti Anlamı ve Müdahale

Bu işaret yandığından önerilen ilk işlem makinenizin bağlı olduğu musluğu kontrol etmenizdir. Makinenize su sağlayan borularda bir sorun oluşmuş olabilir. Bunun haricinde ise musluğun kapanmış veya suyun kesilmiş olduğu ihtimalleri de düşünülmelidir.

Ya da anlık olarak su basıncının düşmesi de makinenizin çalışmasına zarar vereceğinden makine bunu arıza olarak algılamış ve ikaz lambası yakarak kendini korumaya almıştır. Eğer bunlar yapılmasına rağmen hala ikaz lambası yanıyor ise makinenin sorun giderildiğini anlaması için yeniden başlatılması gerekir.

İlginizi Çekebilir

Mikrodalga kabartma tozu ile nasıl temizlenir

Mikrodalga kabartma tozu ile nasıl temizlenir ?

Mikrodalga kabartma tozu ile temizleme Mikrodalga kabartma tozu ile nasıl temizlenir? Mikrodalga fırınını temizlemenin kolay …

2 Yorumlar

  1. Nurzer

    Çamaşır makinası yıkama esnasında ara ara musluk işareti veriyor musluk ve boruları kontrol ettim. Sorun başka ne olabilir.

    • adept

      su basıncı yeterli gelmiyor veya kesinti oluşmuş olabilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopya Yasak !
Servis Çağrı Merkezi