Anasayfa / Beyaz Eşya İpuçları / Bosch Çamaşır Makinesi Musluk İşareti
Bosch Çamaşır Makinesi Musluk İşareti

Bosch Çamaşır Makinesi Musluk İşareti

Bosch Çamaşır Makinesi Musluk İşareti Bosch çamaşır makinenizle ilgili bir probleminiz varsa doğru yere geldiniz. Neyse ki, birçok küçük arıza, aşağıdaki basit yardım bilgilerimizi izleyerek hızlı ve kolay bir şekilde çözülebilir; bu da, çamaşır makinenizde çeşitli farklı arızaları gidermenizi ve kısa sürede tekrar başlatıp çalıştırmamızı sağlar.

Bosch Çamaşır Makinesi Musluk İşareti

Bosch Çamaşır Makinesi Musluk İşareti Anlamı Çözümü Makine, yıkama döngüsüne başlamak için kendini suyla dolduramayacağını algılamaktadır , ya da makine su ile doluysa, makine, sürecin dahili ayrılan süresinden daha uzun sürdüğünü ve dolayısıyla, hatayı üretmek.

Bunun birden fazla nedeni olabilir, ancak muhtemelen çamaşır makinesindeki su basıncının ya çok düşük olduğu ya da çamaşır makinesine su girmediği anlamına gelir .

Musluk İşareti Yanıp Sönüyor

Hatanın kaynağını bulmak için öncelikle evinizin ana su basıncını kontrol etmek istersiniz; tarafından olasılıkla sizin çamaşır odası yakın yakın musluk kontrol arızayı sağlamak için evinizde daha genel bir problemin sonucu değildir. Evinizdeki su basıncının beklediğiniz gibi olduğunu fark ederseniz, şimdi dikkatinizi makinenin kendisine doğru çevirmeniz gerekir.

Musluk sembolü

Su basıncı çok düşük veya besleme hortumu tıkalı veya bükülmüş. Su basıncını bir kova kullanarak doğrudan musluktan kontrol edin. Su basıncı çok düşükse tesisatçımızı başvurun. Besleme hortumunun da temiz ve kırılmadığından emin olun.

Çamaşır makinesinin ön panelinde bulunan musluk işaretine benzeyen işaret yandığında herhangi bir arızanın meydana geldiği anlaşılmalıdır. Bu işaret büyük ya da küçük olabilecek arıza oluşumu durumunda yanmaktadır.

Musluk İşareti Anlamı

Bu işaret yandığından önerilen ilk işlem makinenizin bağlı olduğu musluğu kontrol etmenizdir. Makinenize su sağlayan borularda bir sorun oluşmuş olabilir. Bunun haricinde ise musluğun kapanmış veya suyun kesilmiş olduğu ihtimalleri de düşünülmelidir.

Bulaşık Makinesi Musluk Işığı Yanıyor

Ya da anlık olarak su basıncının düşmesi de makinenizin çalışmasına zarar vereceğinden makine bunu arıza olarak algılamış ve ikaz lambası yakarak kendini korumaya almıştır. Eğer bunlar yapılmasına rağmen hala ikaz lambası yanıyor ise makinenin sorun giderildiğini anlaması için yeniden başlatılması gerekir.

İlginizi Çekebilir

Derin Dondurucu Buzlanma Nasıl Çözülür

Derin Dondurucu Buzlanma Nasıl Çözülür ?

Sayfa İçindekiler Derin Dondurucu Buzlanma ÇözmeDerin Dondurucuda Ne Zaman Buz Çözmelisiniz ?Buzun Erimesini BekleyinBir Fön …

5 Yorumlar

 1. Nurzer

  Çamaşır makinası yıkama esnasında ara ara musluk işareti veriyor musluk ve boruları kontrol ettim. Sorun başka ne olabilir.

  • adept

   su basıncı yeterli gelmiyor veya kesinti oluşmuş olabilir

 2. Eray

  Musluk işareti su alırken çıkıyor ama hic bi sorun yok gayet iyi alıyor hortumu çıkardım filtreyi falan temizdi zaten basınçda çok iyi niye uyari veriyor anlamadım ne yapabilirim

  • Adept

   Su sayacı arızalı Olduğunda yapabiliyor

   • Eray

    Kendimizin yapabileceği birşey varmıdır ly

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopyalamaya İzin Yok
Servis Çağrı Merkezi