Anasayfa / Ev Aletleri Arızaları / Braun tassimo kahve makinesi sorun giderme
Braun tassimo kahve makinesi

Braun tassimo kahve makinesi sorun giderme

Braun tassimo kahve makinesi sorun giderme Modern kahve makinesi basit bir şekilde tasarlanmış bir cihazdır. Öğütülmüş kahvenin içerisine sıcak su pompalaması ve sonra içeceği özel bir tankta toplaması ve kullanana kadar ön ısıtılmış halde tutması gerekir. Oldukça sık, kahve hazırlamanın bir aşamasında bir başarısızlık meydana gelebilir. Bu özel tablo, arıza nedenini bulmanıza yardımcı olacaktır. Belirtilerinize dayanarak vakanızı bulun ve kahve makinenizi nasıl düzelteceğinizi öğrenin.

Braun tassimo kahve makinesi sorun giderme

SORUN DURUM ÇÖZÜM
Tüm gösterge ışıkları yanıp sönüyor. 1. Su seviyesi çok düşük. 1. Su haznesini tekrar doldurun
2. Makinede T-DISC yok. 2. T-DISC tutucunun üzerine, etiketli yüzü aşağı bakacak şekilde bir T-DISC yerleştirin ve demleme mekanizmasını kapatın.
3. T-DISC hasarlı. 3. Barkod okuma penceresini temizleyin veya T-DISC’yi değiştirin.
5. Dahili makine hatası. 5. Tassimo careline ile irtibata geçin.
Makine STANDBY’yi geçmeyecek. Demleme mekanizması düzgün kapatılmamış olabilir. T-DISC tutucusuna bir T-DISC yerleştirildiğinden ve demleme mekanizmasının sıkıca kapalı olduğundan emin olun.
Otomatik Mod çalışmıyor. Barkod okuyucu, T-DISC etiketini okuyamayabilir. Barkod okuma penceresini temizleyin.
T-DISC’i değiştirin.
Manuel Modu kullanarak tercih ettiğiniz içeceğin tadını hala çıkarabilirsiniz.
Kupam taşıyor. Her içecek, mükemmel miktarda sıvı üretmek için formüle edilmiştir.İçeceğiniz için doğru büyüklükteki bardağı kullandığınızdan emin olun. Aşağıdaki önerilen kap ebatlarını kullandığınızdan emin olun:
Espresso 75ml Cappuccino 200ml Kahve, Kahve kreması, Çikolata * ve Çay 280ml
Kupam uymuyor. Bardaklık demleme mekanizmasına çok yakın. Kadehinize oturması için kadeh standını indirmeyi deneyin. Su sıçramalarını yerinde bırakarak bardaklık ve damlama tepsisini geçici olarak da çıkarabilirsiniz.
Sıvı kabın dışına sıçramaktadır. Bardak demleme mekanizmasından çok uzağa yerleştirilir. Fincanın demleme mekanizmasına daha yakın olmasını sağlamak için fincanın yüksekliğini ayarlayın.
Makine demleme mekanizmasından sızıyor. 1. T-DISC hasarlı veya sızıntı yapıyor. Demleme döngüsünü durdurmak için başlat / durdur düğmesine basın. Demleme mekanizmasını yavaşça açın, T-DISC’i çıkarın ve demleme mekanizmasının içini temizleyin. Delme ünitesini çıkarın ve tekrar takın.
2. Delme ünitesi uygun şekilde takılmamış.
Makine alttan sızdırıyor. 1. Damlama tepsisi su dolu. 1. Çıkarılabilir damlama tepsisini boşaltın.
2. Splashback düzgün şekilde takılmamış. 2. Geri tepme, bardak sehpası ve damlama tepsisini makineye geri takıp yeniden yerleştirin.
İçeceklerim her zamankinden daha kısa demleniyor. Makine kireç çözme işlemi gerektirebilir. Makineyi temizle
1 temizleme diskimi kaybetti. Makineyi durulamak ve kirecini temizlemek için bir temizleme diski gerekir. Tassimo careline ile iletişime geçin.
Makinem çalışmıyor;aydınlatılan ışık yok. Elektrik beslemesi uygun şekilde bağlanmamış olabilir. Makinenin elektrik kaynağına düzgün şekilde takıldığından emin olun. Makinenin arkasındaki açma / kapama düğmesini kontrol edin.

İlginizi Çekebilir

WMF kahve makinesi

WMF kahve makinesi sorunlarını giderme

Sayfa İçindekiler WMF 150 F kahve makinesi sorunlarını gidermeWMF 150 F kahve makinesi Ekranda hata …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopyalamaya İzin Yok
Servis Çağrı Merkezi