Ev / Ev Aletleri İpuçları / Braun tassimo kahve makinesi sorun giderme
Braun tassimo kahve makinesi

Braun tassimo kahve makinesi sorun giderme

Braun tassimo kahve makinesi sorun giderme Modern kahve makinesi basit bir şekilde tasarlanmış bir cihazdır. Öğütülmüş kahvenin içerisine sıcak su pompalaması ve sonra içeceği özel bir tankta toplaması ve kullanana kadar ön ısıtılmış halde tutması gerekir. Oldukça sık, kahve hazırlamanın bir aşamasında bir başarısızlık meydana gelebilir. Bu özel tablo, arıza nedenini bulmanıza yardımcı olacaktır. Belirtilerinize dayanarak vakanızı bulun ve kahve makinenizi nasıl düzelteceğinizi öğrenin.

Braun tassimo kahve makinesi sorun giderme

SORUN DURUM ÇÖZÜM
Tüm gösterge ışıkları yanıp sönüyor. 1. Su seviyesi çok düşük. 1. Su haznesini tekrar doldurun
2. Makinede T-DISC yok. 2. T-DISC tutucunun üzerine, etiketli yüzü aşağı bakacak şekilde bir T-DISC yerleştirin ve demleme mekanizmasını kapatın.
3. T-DISC hasarlı. 3. Barkod okuma penceresini temizleyin veya T-DISC’yi değiştirin.
5. Dahili makine hatası. 5. Tassimo careline ile irtibata geçin.
Makine STANDBY’yi geçmeyecek. Demleme mekanizması düzgün kapatılmamış olabilir. T-DISC tutucusuna bir T-DISC yerleştirildiğinden ve demleme mekanizmasının sıkıca kapalı olduğundan emin olun.
Otomatik Mod çalışmıyor. Barkod okuyucu, T-DISC etiketini okuyamayabilir. Barkod okuma penceresini temizleyin.
T-DISC’i değiştirin.
Manuel Modu kullanarak tercih ettiğiniz içeceğin tadını hala çıkarabilirsiniz.
Kupam taşıyor. Her içecek, mükemmel miktarda sıvı üretmek için formüle edilmiştir.İçeceğiniz için doğru büyüklükteki bardağı kullandığınızdan emin olun. Aşağıdaki önerilen kap ebatlarını kullandığınızdan emin olun:
Espresso 75ml Cappuccino 200ml Kahve, Kahve kreması, Çikolata * ve Çay 280ml
Kupam uymuyor. Bardaklık demleme mekanizmasına çok yakın. Kadehinize oturması için kadeh standını indirmeyi deneyin. Su sıçramalarını yerinde bırakarak bardaklık ve damlama tepsisini geçici olarak da çıkarabilirsiniz.
Sıvı kabın dışına sıçramaktadır. Bardak demleme mekanizmasından çok uzağa yerleştirilir. Fincanın demleme mekanizmasına daha yakın olmasını sağlamak için fincanın yüksekliğini ayarlayın.
Makine demleme mekanizmasından sızıyor. 1. T-DISC hasarlı veya sızıntı yapıyor. Demleme döngüsünü durdurmak için başlat / durdur düğmesine basın. Demleme mekanizmasını yavaşça açın, T-DISC’i çıkarın ve demleme mekanizmasının içini temizleyin. Delme ünitesini çıkarın ve tekrar takın.
2. Delme ünitesi uygun şekilde takılmamış.
Makine alttan sızdırıyor. 1. Damlama tepsisi su dolu. 1. Çıkarılabilir damlama tepsisini boşaltın.
2. Splashback düzgün şekilde takılmamış. 2. Geri tepme, bardak sehpası ve damlama tepsisini makineye geri takıp yeniden yerleştirin.
İçeceklerim her zamankinden daha kısa demleniyor. Makine kireç çözme işlemi gerektirebilir. Makineyi temizle
1 temizleme diskimi kaybetti. Makineyi durulamak ve kirecini temizlemek için bir temizleme diski gerekir. Tassimo careline ile iletişime geçin.
Makinem çalışmıyor;aydınlatılan ışık yok. Elektrik beslemesi uygun şekilde bağlanmamış olabilir. Makinenin elektrik kaynağına düzgün şekilde takıldığından emin olun. Makinenin arkasındaki açma / kapama düğmesini kontrol edin.

Benzer Başlıklar ve Kaynaklar

Bosch Kurutma Makinesi Arızaları Çözümleri Bosch Kurutma Makinesi Arızaları Bosch Kurutma Makinesi Arızaları Çözümleri Bosch AXXIS kurutucu sorun giderme SORUN MUHTEMEL NEDEN DÜZEL...
Klima Resetleme (Yeniden Başlatma) Klima Ünitesi Nasıl Sıfırlanır ? Klima Resetleme (Yeniden Başlatma) Klima sistemleri, sıcak havalarda ev ortamınızı rahat ve serin tutmak için çalışı...
VRV ve VRF Klima Bakım Ve Arıza Servisi 444 1 840... VRV Klima Servisi VRV ve VRF Klima Bakım Ve Arıza Servisi VRV VRF klima sistemlerinin bakımı, yüksek kaliteli kurulum ve eksiksiz bir işletme...
Soğuk Hava Deposu Sistemleri Bakım Arıza Montaj Se... Soğuk Hava Deposu Sistemleri Bakım Arıza Montaj Servis Yiyecekleri soğuk ve taze tutmak için hedefe ulaşıncaya kadar tüketmek ve tüketilmek üzere pişi...
Telefonunuzu denize düşürürseniz ne yapmalısınız ?... Telefonunuzu denize düşürürseniz ne yapmalısınız ? Cep telefonunuz yanlışlıkla tuzlu suya mı düştü? O zaman doğru yere geldiniz. Bu kılavuz, telefonun...

İlginizi Çekebilir

Ekmek Kızartma Makinesi Temizliği

Ekmek Kızartma Makinesi Temizliği

Ekmek Kızartma Makinesi Temizliği Birçoğumuz her gün kullansa da, tost makinesi muhtemelen temizlik beyinlerimizin ön …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopya Yasak !
Servis Çağrı Merkezi