Anasayfa / Kombi Hata Kodları / Buderus Kombi Arıza Kodları
Buderus Kombi Arıza Kodları

Buderus Kombi Arıza Kodları

Buderus Kombi Arıza Kodları Hata Düzeltme Evlerde bulunan ısıtma sistemlerinin temel elemanları olan kombiler, kullanıma ve birçok faktöre bağlı olarak arıza gösterebilmektedirler. Bu arızalar kimi zaman anlaşılamasa da kimi zaman da zaten Buderus kombi size arıza hakkında ipucu vermektedir.

Buderus Kombi Hata/Arıza Kodları

Bu ipuçları sayesinde Buderus kombi ilgili herhangi bir sorun anında müdahale gerçekleştirebilir veya kombi yetkili servisine danışabilirsiniz. Ancak kombilerin sorununu anlamak da pek kolay bir iş değil. Yeni nesil Buderus kombilerde ise ekranlar sayesinde arızalar hakkında bilgi sahibi olabilmek mümkün.

Buderus Kombilerin ekranlarında yazan arıza kodları sayesinde kombi sorununu rahatlıkla öğrenebilir ve buna göre çözüm üretebilirsiniz. Bu arıza kodları hakkında bilgisi olmayanlar için söz konusu arıza kodlarını özetledik.

Buderus Kombi Arıza Kodu 1

Buderus Kombi Arıza Kodu 1: Kombi bacalıysa eğer, baca kısmında yer alan çekiş aksamında sorunda olduğunu belirtmektedir. Eğer kombiniz bacalı değilse fan motorunda veya prosostat parçasında sorun olabilir. Arıza nedeniyle yardım almanız gerekebilir.

Buderus Kombi Arıza Kodu 2

Buderus Kombi Arıza Kodu 2: Kombinizin çalışmaktan dolayı aşırı ısındığını belirtmektedir. Kombinizde hava olduğunu ve bu havanın dışarıya aktarılması gerektiğini belirtir. Kombinizin havasını almanız sorunu düzeltecektir.

Buderus Kombi Arıza Kodu 3

Buderus Kombi Arıza Kodu 3: Kombinizde ateşleme sisteminde bir sorun olduğunu belirtmektedir. Kombinizde gaz aksamının sorunlu olduğun veya gaz akışında problem olduğunu anlatmaktadır. Eğer kombiniz uzun süre kapalı kaldıysa, kombinizi 3 sefer yeniden başlatmak sorunu çözecektir.

Buderus Kombi Arıza Kodu 4

Buderus Kombi Arıza Kodu 4: Kombinin gereken sıcaklığa geldiğinin ve sorunlar oluşacağının bilgisini verir. Kombinin hemen alt kısmında yer alan radyatör musluklarının en az 3 tanesinin açık olduğundan emin olun. Bunun yanı sıra peteklerinizin havasını almanız da önerilmektedir.

Buderus Kombi Arıza Kodu 5

Buderus Kombi Arıza Kodu 5: Kullanma suyunun 85 derece olduğunun bilgisini veren bu arıza kodu, 3 vanadan birinde arıza olduğunu ve kalorifer kısmına su kaçırdığını belirtmektedir. Yetkili servisten destek almak sorununuzun çözülmesine yardımcı olacaktır.

Buderus Kombi Arıza Kodu 6a

Buderus Kombi Arıza Kodu 6a: Kombinizin ateşleme sisteminin çalışmadığını belirten arıza kodudur. Söz konusu durumunda devamında kombinizi 3 kere yeniden başlatın. Aksi takdirde kombi çalışmıyorsa anakartta sorun meydana gelmiş olabilir ve bu nedenle yetkili servisten yardım almanız gerekebilir.

Buderus Kombi Arıza Kodu 7

Buderus Kombi Arıza Kodu 7: Kombinizin baca kısmında sorun olduğunu belirten arıza kodudur. Eğer kombinizde baca bulunmuyorsa, prosostat kısmının arızalı olduğuna işarettir. Servisten yardım almanız gerekebilir.

Buderus Kombi Arıza Kodu 8

Buderus Kombi Arıza Kodu 8: Kombinizin anakartında bulunan sigortaların arızalanmış olduğunu bildiren arıza kodudur. Şeffaf kapaktan görülebileceği üzere yedek sigortalar ile sorun giderilebilir. Eğer sorun yaşıyorsanız servisten yardım almanız daha sağlıklı olacaktır.

Buderus Kombi Arıza Kodu 9

Buderus Kombi Arıza Kodu 9: Kombinizin anakartında arıza olduğunu belirtmektedir ve bu nedenle mutlaka yetkili servisten yardım almanız gerekmektedir.

Buderus Kombi Arıza Kodu E

Buderus Kombi Arıza Kodu E: Kombinize gelen elektrik akımının oldukça az olduğunu ve kombiye zarar vereceğinin uyarısını yapar. Evinize gelen voltajda sıkıntı olduğu fark edilirse mutlaka regülatör kullanmanız önerilmektedir. Aksi takdirde kombinizde büyük sorunlar ortaya çıkabilir.

Buderus Kombi Logomax Arıza/Hata Kodları

Buderus Kombi Arıza Kodu CL: Sıcak suyu kullanırken sorun yaşamanızda karşılaşacağınız bir sorundur. Sensörlerde sıkıntı olduğunu göstergesidir. Sensörleri kontrol etmeniz gerekmektedir. Sorun çözülebilir.

Buderus Kombi Arıza Kodu SH: EMS işlevinde kesinti olduğunun göstergesidir. Ya termostatın kontrol edilmesi gereklidir ya da bağlantı kablosunun kontrol edilmesi gereklidir.

Buderus Kombi Arıza Kodu CP: Kombinizde bulunan boyler sensörünün algılanmıyor olduğunu belirten hata kodudur. Boyler sensörünün kontrol edilmesi gerektiğini belirtmektedir.

Buderus Kombi Arıza Kodu 9C: Kombinizin kod anahtarının algılanmadığını belirten arıza kodudur. Kod anahtarının doğru yere takılması gereklidir veya değiştirilmelidir.

Buderus Kombi Arıza Kodu 3A: Kombinizde bulunana fanın devir hızının dengeli olmadığını belirten arıza kodudur. Fanın ve atık gaz tahliyesinin kontrol edilmesi gerekmektedir.

Buderus Kombi Arıza Kodu QP: Kombinizin basıncını düzenleyen sistemin şalterinin dengesiz belirten arıza kodudur.

Buderus Kombi Arıza Kodu 3C: Kombinizin basınç sisteminde yer alan şalterde kapatılma sorunun olduğunu belirtmektedir.

Buderus Kombi Arıza Kodu 2E: Kombinizin suyunun eksik olduğunu belirtir. Suyun, kombinin altında yer alan su musluğundan takviye edilmesi gereklidir.

Buderus Kombi Arıza Kodu 8Y: Anakart üzerinde yer alan 8-9 köprüsünün takılı olmadığını belirten arıza kodudur.

Buderus Kombi Arıza Kodu 2P: Kombinizin ısıtma sisteminde yer alan ani sıcaklık yükselmesinin durumunu belirten arıza türüdür.

Buderus Kombi Arıza Kodu 4Y: Kombinizden giden suyun ölçeğini ayarlayan sensörlede sıkıntı olduğunu belirten arıza kodudur.

Buderus Kombi Arıza Kodu 4C: Kombinin emniyet termostatı olarak bilinen sistemin devreye girdiğini belirtmektedir. Kombinin havası alınarak sorun çözülebilir ve anakart kontrolü gibi işlemlerde yapılabilir. Servisinizden destek almanız daha mantıklı bir çözüm olacaktır.

Buderus Kombi Arıza Kodu 6A: Kombinize gaz girişi ve gaz girişine yer alan ateşleme sisteminde sıkıntı olduğunu anlatan arıza kodudur. Mutlak suretle yetkili servisten destek alınmalıdır. Aksi takdirde büyük sorunlara neden olabilir.

Buderus Kombi Arıza Kodu EC: Elektriksel bir sorun olduğunun göstergesidir. Ateşleme kablolarında sıkıntı olabilir ve bu nedenle söz konusu kabloların kontrol edilmesi gereklidir.

Buderus Kombi Arıza Kodu EL: Kombinize düşük voltajda elektrik geldiğini bildiren arıza kodudur. Elektronik kartta sıkıntı olduğu söylenebilir. Bu durumda kombiniz işlem görmeyebilir ve kendini koruma moduna alabilir. Yetkili servise danışmanız sorunun giderilmesinde yardımcı olacaktır.

Buderus Kombi Arıza Kodu 6C: Cihazınızın sensörleri cihaz kapandığı halde alev algılıyor demektir. Sensörler kontrol edilmelidir ve gerekirse servise danışılmalıdır.

Buderus Kombi Arıza Kodu EP: Yeniden başlatma tuşuna gereğinden fazla basıldığının uyarısıdır. Cihazı yeniden başlatmanız sorunu çözecektir.

Buderus Kombi Arıza Kodu 3A: Kombide bulunan diferansiyel basınç şalteri işletme sırasında çalışmadığını belirtir. Yetkili servise danışarak sorunu gidermeniz önerilmektedir.

Bu İşine Yarar Belki ?

Vaillant Vuw Turbotec Arıza Kodları

Vaillant Vuw Turbotec Arıza Kodları

Vaillant Vuw Turbotec Arıza Kodları Yenilenmiş turbo TEC Pro kombi size maksimum ısı konforunu tasarrufla …

soru sor

Bir yorum

  1. Orkun

    Herkese iyi günler. Göstergede 0 kodu yanmasına rağmen plot ateşi yanmıyor ve ısıtma gerçekleşmiyor. Sorun ne olabilir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi
Bu Sayfanın İçeriğini Kopyalayamazsınız !